Bídníci (2012)

Musím přiznat, že mi prvních pár písniček trvalo zvyknout si na zpívajícího Jackmana a Crowea. Zlom přišel, když Anne Hathaway zazpívala I dreamed a dream. Myslela jsem, že padnu na kolena a začnu brečet s ní. Další tíha na srdci přišla s písničkou On my own, kde tří hodinový déšť měl největší efekt. Při Do you hear the people sing? jsem si chtěla přes ramena přehodit červenou vlajku a hrdě se postavit vedle povstalců. A vše skončilo se srdce bolem trvajícím od Javertovi smrti po smrt Valjeana, kdy mi věta I'am ready Fantine totálně položila. Je to po dlouhé době, co mi žádný z hlavním herců nepřekážel a každý do toho dal celé své srdce. Jackman a Crowe jsou Páni herci a Anne Hathaway Paní herečka... A myslím, že malý Gavroche si musel svou roli neuvěřitelně užívat, protože i on určitě má srdce rebela :-)

Samá chvála (2004)

V této komedii mi chyběl humor...

Casino (1995)

Casino je výborný film, kterému se dá vytknout jedině délka. Bohužel to (z mého pohledu) filmu akorát uškodilo, protože jsem si musela dávat přestávky a přistihla jsem se, jak mu chvílemi nevěnuji pozornost. Jinak příběh je tak dokonalý, že v první hodině máte pouze chuť nasednout do letadla a vydat se směr Las Vegas. Hereckým výkonům se nedá nic vytknout. De Niro je vážně boss a myslím, že takhle by měl vypadat každý šéf. Pohled, kterému nedokážete uhnout a který vás přečte během vteřiny. Navíc ta lehkost, s jakou ztvárnil veškerý hněv, je dech vyrážející. Nedivím se, že Sharon byla nominovaná na Oscara, protože během tří hodin dokázala zahrát bohyni ovládající Las Vegas i trosku, která se nebojí přivázat své dítě k posteli. A Joe Pesci? Role této malé krysy se ujal se ctí :-) Možná že scéna s baseballovou pálkou byla trochu přepálená a méně ran by neuškodilo.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Věřím, že kdybych Hobbita viděla před Pánem prstenů, byla bych naprosto nadšená a nevšímala bych si ani chyb ve filmu, ani digitálních zkratů. Ale nestalo se tak. Nedokážu pochopit, proč film, který byl natočen před více než deseti lety, je oproti Hobbitu tak digitálně skvělý a nepřeplácaný. Nějaké scény se jim nepovedli a mě to mrzí. Naopak trpasličí města jsou tak neuvěřitelně zpracovaná, že jsem měla pocit, jako bych tam právě stála. Při prohlídce Ereboru, kdy kamera padá a točí se jako splašená, se mi zamotává hlava a právě to na Pánu prstenů miluji a jsem ráda, že se to objevilo i v Hobbitu. Myslím, že Jackson mohl ubrat na vtipných scénkách, které ve většině případů přecházejí do neodpustitelné trapnosti, a soustředit se na jiné důležitější aspekty filmu. A hlavně nemusel vykrádat sám sebe. Scéna, kdy si Bilbo poprvé nasadí prsten, je příšerná. Naštěstí Glum se svou slizkostí a vychytralostí opět nezklamal. Naopak herec ztvárňující Thorina mohl ubrat na pohledech skrze obočí... Bojím se, co nás čeká v pokračování. Nechci, aby to dopadlo ještě hůř. Ale přestože mi film trochu zklamal, když začala hrát hudba z Pána prstenů, uvědomila jsem si, že se do Středozemě můžu vrátit alespoň díky první trilogii, která pro mě zůstává nepřekonanou.

Pátý element (1997)

Vizuální ztvárnění filmu ve spojení se skvělou hudbou a výbornými hereckými výkony dělají z Pátého elementu velmi dobrý sci-fi film, který rozhodně neomrzí. Bruce Willis nezklamal, jako vždy. On vždy zahrání celou situaci a navíc tak skvěle, že mu to vždy naprosto věřím. A Gary Oldmanj je jako slyzák vážně skvělý.

Ed Wood (1994)

Jednoduše mi film o Edwardu Woodovi nebavil. Čekala jsem od Tima Burtona i Johnnyho Deppa mnohem víc. Burtonovo praštěné postavy zbožňuji, jeho fantazie a schopnost ukázat jeho svět ostatním jsou úžasné. Vždy mám chuť stát se na chvilku součástí filmu. Bohužel u Eda Wooda mi tento pocit naprosto chyběl. Koukat se na to dá, protože člověk chce vědět, jak to dopadne. Ale vše mi ve filmu bylo naprosto cizí. Žádná z postav se nedostala k mému srdci natolik, abych měla chuť se na film ještě někdy podívat. Možná jsem měla velká očekávání a jinou představu, a proto bylo těžké přijmout film takový, jaký je. Ale ne každý film se nám může líbit :-)

Sám doma (1990)

Už si ani nedokážu představit Vánoce bez Sám doma :-)

Ocelová pěst (2011)

Ocelová pěst mě naprosto šokovala svou skvělou animací. Vlastně až po skončení filmu jsem si pořádně uvědomila, že roboti nebyli skuteční, a zpětně mi dochází, že to je to hlavní, co v tomto případě oceňuji. Líbil se mi i konec filmu, který byl sice trochu klišé, ale nebylo to tak "stoprocentní" jako u jiných filmů tohoto typu. A Hugh Jackman je vážně neuvěřitelný herec :-) Nemůžu si pomoci, ale žeru mu každé jeho gesto.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Až opadá listí z dubu mi nikdy nepřestane bavit. Další příběhy jsou lepší nebo horší, ale u mě právě tento vítězí... A ani kuře zadarmo nehrabe, pane Čupero! :-)

Legenda o sovích strážcích (2010)

Legendě o sovích strážcích se musí nechat jedna věc, která si tu čtvrtou hvězdu zaslouží, a tou je výborná animace. Příběh není nijak strhující, chvílemi si dokážete říct, co se stane a jak to dopadne, ale i přesto se na film skvěle kouká a máte pocit, že sovy jsou jako živé. Snyder si to zkusil a vlastně mu to i docela vyšlo, alespoň já si to tak myslím.