On ve strašidelném domě (1920)

Lloydovy grotesky mě začínají velmi bavit :-) jsou jasné, jednoduché a vtipné. Harold Lloyd a Mildred Davis jsou skvělý pár. A malý černoušek v pánských kalhotách je prostě sladký :-) Řekla bych, že nejlepší z celé grotesky byly pokusy o sebevraždu. Když se nedaří, tak se prostě nedaří.

O patro výš (1923)

Mluveným vtipem umí pobavit téměř každý. Ale pantomimou bavit celou hodinu a neopakovat se, no to je prostě paráda :-) A musím přiznat, že jsem v pár situacích přestala dýchat.

Truman Show (1998)

Sledují ho každý den několik hodin po mnoho let. A když jeho televizní život skončil - "Koukni se, co dávají na jiném kanálu." ... Je snadnější prožívat jiný život a žít na úkor jiného člověka.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Výtvarná scéna, hudba, námět, herecké výkony, všechno výborný, ale stále mi film nechával chladnou. Jenže po posledním scéně musím dát čtyři. Nenapadlo mi, že by to mohlo skončit takhle dobrou metaforou. Musím přiznat, že jsem byla velmi mile překvapena. A věřím tomu, že by mi před desítkami let nenechal doktor Caligari v klidu spát.

Avengers (2012)

Výborný! Iron Man a Hulk, to jsou prostě páni. Jeden génius celý v kovovém super brnění s přítelem na telefonu a kočkou v mrakodrapu a druhý génius měnící se v zelené monstrum, který přeci jen nemá srdce z kamene, naprosto převálcovali ostatní hrdiny. Jo Renner je sympaťák s fajn lukem a Scarlett je prostě kočka, takže ti tomu taky dodali šmrnc. Bratrský souboj? No ten tam přeci nesměl chybět, obzvlášť uprostřed boje s příšerami z vesmíru. Akorát Captain America, který má ve vlasech tolik gelu, že vypadá, jakoby utekl z Pomády, mi tam prostě vadil. Pokud budu chtít vidět hezouna hrajícího si na zachránce světa, kouknu se na Supermana .. Hrdinové jsou prostě fajn, mě se tenhle film líbil a taky bych chtěla umět lítat!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Po přečtení knihy má film ještě větší hloubku a stává se tak ještě neuvěřitelnějším. Postava McMurphyho popisovaná v knize je jako šitá na Jacka Nicholsona. Nicholson má neuvěřitelný talent, obzvlášť na "cvoky", ať už je to McMurphy, ďábel v Čarodějkách z Eastwicku nebo nesnesitelný spisovatel v Lepší už to nebude. Myslím, že Keseyho i Formanův pohled na příběh dokáže srazit na kolena každého, kdo se nechá příběhem pohltit.

Pýcha a předsudek (2005)

I přes pomalý rozjezd nemůžu dát méně než pět. Herecký výkon, který Keira předvedla, společně s dokonalou hudbou mi naprosto vyrazili dech. Bravo Jane Austen , bravo Joe Wright!

Kouř (1990)

Když se řekne Kouř a Mlýny, vždy se mi vybaví Jan Slovák, který mě nepřestane bavit. A Arnoštek? Ten je prostě boží!

Sedm (1995)

K výbornému scénáři, režii, ect. přidejte pár výborných herců a máte thriller, po kterém nebudete moci v klidu spát po několik nocí. A minimálně pár sekund budete přemýšlet nad tím, jaký je právě Váš hřích.