Kráska a zvíře (1991)

Kráska a Zvíře na mě čekali už moc dlouho. Starou Disneyovu animaci mám strašně ráda. Vždy mi navodí atmosféru té pravé pohádky a já to jednoduše miluji :-) A vlastně nemám co více k filmu dodat, protože mi přišel naprosto úžasný. Taky bych doma chtěla mluvící hrnečky, svícny a hodinky.

Legenda o Mulan (1998)

To je tak, když někdo natočí dva podobné filmy ve stejný rok a navíc jim dá ten samý název. Pak se může stát, že si stáhnete ten špatný a než vám to dojde, máte půlku filmu za sebou a je Vám líto ho nedokoukat. A já si říkala, proč je to tak hrozné. Teď už jdu na tu Disneyovskou Mulan :-)

Legenda o sovích strážcích (2010)

Legendě o sovích strážcích se musí nechat jedna věc, která si tu čtvrtou hvězdu zaslouží, a tou je výborná animace. Příběh není nijak strhující, chvílemi si dokážete říct, co se stane a jak to dopadne, ale i přesto se na film skvěle kouká a máte pocit, že sovy jsou jako živé. Snyder si to zkusil a vlastně mu to i docela vyšlo, alespoň já si to tak myslím.

Let číslo 93 (2006)

Já osobně jsem se s postavami ve filmu ztotožnila jen díky faktu, že se tato tragická událost stala. Ale nemůžu zase říct, že bych si film užila o něco víc, nebo míň, kdyby se to všechno nestalo. Asi bych na něj reagovala úplně stejně. Seděla bych s naprosto stejně vytřeštěnýma očima, které bych nedokázala od obrazovky odtrhnout.... Ale celkově mi asi nesedlo, že film je takovým dokumentem nedokumentem.

Mafiáni (1990)

Robert De Niro a Joe Pesci opět dokázali, že jsou výborná dvojice. Stejně jako v Casinu, Robert De Niro vzbuzuje respekt a máte chuť k němu vzhlížet. Joe Pesci je herec stvořený k hraní choleriků a agresorů. Ze začátku jsou detaily každodenního života obohacující, ale když Ray Liotta v poslední půlhodině filmu popisoval, co bude k večeři a jak to bude vařit, tak jsem si říkala, že už to je trošičku moc. I když možná je to právě ta obyčejnost všedních dnů promíchaná s mafiánským životem, která dává filmu šťávu. A hlášky "Jedna nebo druhá, všechny jsou to píči" (Ray Liotta) a "Já se každou noc usadím a ráno jsem zase volný" (Joe Pesci) mi uvízly v paměti. Po shlédnutí Casina i Mafiánů, volím život ve světě kostek a automatů.

Mentalista (2008) (seriál)

První série mi bavila, ale protahování příběhu s Rudým Johnem nemá vůbec smysl a akorát to člověka odradí. Po druhé sérii nemám chuť na Mentalistu dále koukat.

Mrtvý muž přichází (1995)

Film je natočený skvěle, ale myslím, že obě postavy zůstávají divákovi zcela cizí. Herecké výkony byly naprosto úžasné, ale nedokázala jsem fandit ani jedné z postav. Nefandit Matthewovi je, dalo by se říct, logické, ale proč jsem si nenašla cestu ani k Helen? ... Byl to skvělý zážitek, ale myslím si, že se z filmu dalo vytěžit ještě o trochu víc.

Nová holka (2011) (seriál)

Já si nemůžu pomoci, ale ta praštěná holka mi vážně baví :-)

Ocelová pěst (2011)

Ocelová pěst mě naprosto šokovala svou skvělou animací. Vlastně až po skončení filmu jsem si pořádně uvědomila, že roboti nebyli skuteční, a zpětně mi dochází, že to je to hlavní, co v tomto případě oceňuji. Líbil se mi i konec filmu, který byl sice trochu klišé, ale nebylo to tak "stoprocentní" jako u jiných filmů tohoto typu. A Hugh Jackman je vážně neuvěřitelný herec :-) Nemůžu si pomoci, ale žeru mu každé jeho gesto.