Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Po přečtení knihy má film ještě větší hloubku a stává se tak ještě neuvěřitelnějším. Postava McMurphyho popisovaná v knize je jako šitá na Jacka Nicholsona. Nicholson má neuvěřitelný talent, obzvlášť na "cvoky", ať už je to McMurphy, ďábel v Čarodějkách z Eastwicku nebo nesnesitelný spisovatel v Lepší už to nebude. Myslím, že Keseyho i Formanův pohled na příběh dokáže srazit na kolena každého, kdo se nechá příběhem pohltit.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Jeden z nejlepších animovaných seriálů! :-) Nemůžu si pomoci, ale stále mi baví.

Broučci (1966) (seriál)

Jako malá jsem viděla Broučky nesčetněkrát. Jednou jsem prý brečela, když jsem na zahradě viděla mnoho sedmikrásek. Nikdo nevěděl proč, dokud nezjistili, že to mám z Broučků. Když totiž v zimě umře brouček, na jaře za něj vyroste sedmikráska :-)

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

To není sranda, to je provaz... Nikdy bych nevěřila, že mi tříhodinový western může bavit :-)

West Side Story (1961)

Výborný muzikál, který mi bohužel nepřinesl přesně ty dojmy, které jsem očekávala. Něco tomu chybělo. V první řadě mi obě hlavní postavy trochu neseděli. Radši bych zvolila opravdovou Portoričanku (nebo alespoň dívku, která tak vypadá) a Tony mi ani nepřišel jako "ten nejlepší" spíš takový hlupáček, ale to záleží na úhlu pohledu. A slabší scénář tomu asi taky moc nepřidal. Nicméně druhá polovina filmu byla velmi silná. Naštěstí hudba je vážně výborná! :-)

Zpívání v dešti (1952)

Zpívání v dešti mi velmi zahřálo u srdce a velmi překvapilo. Nečekala jsem, že se u něj budu tak skvěle bavit a že Donald O'Connor umí dělat tak výborné grimasy a pohyby. Jeden z nejlepších muzikálů. Taky bych si hned šla zatančit a zazpívat v dešti :-)

O patro výš (1923)

Mluveným vtipem umí pobavit téměř každý. Ale pantomimou bavit celou hodinu a neopakovat se, no to je prostě paráda :-) A musím přiznat, že jsem v pár situacích přestala dýchat.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Výtvarná scéna, hudba, námět, herecké výkony, všechno výborný, ale stále mi film nechával chladnou. Jenže po posledním scéně musím dát čtyři. Nenapadlo mi, že by to mohlo skončit takhle dobrou metaforou. Musím přiznat, že jsem byla velmi mile překvapena. A věřím tomu, že by mi před desítkami let nenechal doktor Caligari v klidu spát.