Skrytá identita (2006)

Musím říct, že ze Skryté identity mám hodně smíšené pocity. Herecky to nebylo špatné, jak by taky mohlo, když v hlavních rolích jsou zářivá jména Hollywoodu, ale teda ta režie a scénář, to mi nešlo do hlavy. Volavku jsem neviděl, takže nevím, jak si tam režisér poradil, ale tomuto filmu prostě chyběla šťáva a nějaký pořádný nápad či zvrat. A za konec filmu musím ještě jednu hvězdičku ubrat. 2 a půl hodiny jsem na něco čekal, ale rozhodně ne na to, co se mi dostalo.

Chudoba má mnoho příběhů (2010)

Velmi pěkná myšlenka, bohužel však na můj vkus příliš krátký snímek, než abych mohl dát vyšší hodnocení. Než se člověk plně vžije do myšlení a emocí dítětě / vypravěče / protagonisty, tak už na něj koukají závěrečné titulky. Navíc samotný závěr - bohapustý výkřik do prázdna nějaké spolužačky a obvinění ze lži (je bujná fantazie lhaním?) - mě přišel příliš jednoduchý a nevím jestli bylo jeho účelem podpočit pointu, ale pro mě ji spíše zkazil. Tedy dle mého názoru trochu promarněný potenciál.

Koření života (2007)

Šílená nuda bez špetky energie - chtělo by to o dost více okořenit, aby to byl dobrej film. Ani jeden z herců mi není sympatický a jejich hraní je nudné, stejně jako režie a scénář, který je vskutku "originální".

Zakletý v čase (2009)

Neokoukaní herci, zajimavé a originální téma, dobrá režie a kamera. Naprosto skvělý film na pohodový večer. 90%

The Collector (2009)

To co se na začátku jevilo jako zajímavý počin mě ve výsledku velmi zklamalo. Neznámí herci hrajou sice své role dobře, celý film se odehrává v zajímavém prostředí (pastmi prošpikovaná residence) a udržuje si i vysokou dávku napětí (spolu s trochou té brutalitky), ale absolutně selhává logika, chybí hlubší myšlenka či pointa a v neposlední řadě také větší nároky na diváka, kterému takto stačí jen sedět a koukat na pěknou vyvražďovačku. Vše je vyvedené natolik do extrému, že nakonec vůbec ničemu neuvěříte, všechny klady se najednou vytratí a Vám zůstane jen zklamání. Nevděčný konec to pak vše jen dorazí. 20%

Ďábel (2010)

Typický zástupce filmu, kde si na začátku vsadíte, kdo je vrah, a na konci řeknete "Vždyť jsem to celou dobu říkal", případně "WOW". Devil se vyznačuje zajímavým nápadem, který je však na druhou stranu i značně omezující, nejen pro režiséra, ale i herce. Ono přeci jen se na ploše 2x3 metry tvořící kabinku výtahu nedá tolik vymyslet. Opakující se motivy, přehrávání herců, pár typických horrorových klišé spolu s velkou řadou "náhod" sráží tento film (v mých očích) k běžnému žánrovému průměru, a ani samotná pointa mě bohužel nenadchla. Celkově se divím tak vysokému hodnocení. 50%

Tanec s vlky (1990)

Kevina Costnera moc nemusím, právě proto ale dávám nejvyšší hodnocení, neboť tady se mi opravdu líbil. Zasloužených 7 oskarů a režíjní prvotina zvládnutá na jedničku.

Zoom: Akademie pro superhrdiny (2006) odpad!

Wow, divím se tak vysokému hodnocení. Já jsem dlouho neviděl nic horšího. Parta nesnesitelných děcek / teenagerů spolu s bývalým superhrdinou Timem Allenem, tak to je fakt síla. Český dabing to nejspíše dorazil. Když jsem tam ještě viděl Courteney Cox, tak jsem byl pod stolem.

Kluci jsou zpět (2009)

Cliva Owena mám rád a tady hrál dobře, ale je to jen průměrné komorní drama, které mě v žádném okamžiku nenadchlo a v několika dokonce nudilo. Navíc chování pubertálních dětí mě v každém filmu opravdu irituje, neboť je to vždy značně přehrávané - teda aspoň já, když jsem byl v pubertě, tak bych si toto opravdu nemohl dovolit.

Cizinci (2010)

Pěkný a určitě pravdivý příběh, který ale neříká nic nového ani neukazuje na něco, co bychom všichni nevěděli.