Městečko (2003)

Mám pro tenhle typ filmů slabost.

LEGO® příběh (2014)

Jsem vděčný za každý film pro děti, který není vyloženě blbý. A Lego si asi nemohlo dovolit se svým trademarkem spojit úplnou sračku. Dobře jsem se u toho pobavil... i když Merkur je Merkur :).

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Jsem docela zklamán. Když to srovnám s předchozím dílem, který byl báječně hravý a aluzivní, je to slabé. Hvězdičku dostává Tyrion 70's style.

Ona (2013)

Nuda, nuda, nuda, nuda v oranžové košili. Každá druhá povídka v XB1 obsahuje víc nápadů a děje než tohle. Jedinou zajímavou myšlenkou, kterou mi sledování filmu vsadilo do hlavy, je budoucí způsob komunikace mezi AI. Bude založená na lidském jazyce? Pokud má AI simulovat lidské myšlení, musí být i jazyk AI založen na lidském jazyce, protože myšlení a jazyk jsou velmi úzce spjaty. Ale AI nebude mít fyzická omezení lidského hlasového ústrojí. Bylo by fajn se nad tím ještě někdy zamyslet - je to skoro na dizertačku nějakého computer linguist :).

Proboha! (2008)

Trochu mi to připomnělo pořad "Nikdo není dokonalý", akorát je to asi míněno vážně. Čeká snad autor, že mu někdo z těch pouličních idiotů odpoví tak rafinovaně, že mu šokem upadne mikrofon a stane se z něj na místě křesťan / muslim / žid? Kdyby někdo natočil podobně laděný film o nevěřících, bylo by z toho hned halo. Trochu mi to připomíná jednoho našeho profesora z VŠ, který měl ve zvyku nechávat studenty na zkoušce povídat nesmysly a rozvádět je tak dlouho, dokud jim samotným nedošlo, že melou blbosti. A náramně se u toho bavil. Podobně jedná i autor. Já bych se u tohoto filmu také byl býval velmi bavil, pokud bych nevěděl, že ho spousta lidí bude brát jako dokumentární film se vší vážností a tak ztratí veškerý zájem o získávání dalších informací o jednotlivých náboženstvích. Jako vhodné doplnění doporučuji film "Ježíš je normální". Tam je zase jiná sorta blbů.

Velký Gatsby (2013)

Byla škoda hýřiti tolika barvami na tak beznadějně šedé postavy - Jay "Bohatý Osamělý Nýmand Se Zámkem Od Disneyho" Gatsby, Nick "Opodál Stál A Křenil" Carraway, Daisy "Všichni Ji Chtějí A Nechápu Proč" Buchananová... kdyby na konci sbalil Daisy Spiderman, dal bych tři hvězdy, ale takhle...