Hannibal (2013) (seriál)

Hodnocení po prvním díle: temné (přesně dle mého gusta), stylové, velmi dobře natočené, zajímavá psychologie hlavních postav. Rozhodně jsem příjemně překvapena a mé nejhorší obavy se zatím nenaplnily. (I když uznávám, že jako letitá obdivovatelka Dr. Lectera mám stále problém si jeho jméno spojovat s tváří kohokoliv jiného než sira Hopkinse. Ale Mads je rozhodně skvělá volba.) Vlastně mi to zatím přijde spíš jako seriál o jiném geniálním vrahovi se skvělým vkusem. Tak trochu napodobenina, i když výborná. Ale to je asi můj problém, protože nejsem objektivní.

Megapiraňa (2010) (TV film)

Viděla jsem desítky nízkorozpočtových, trapných a jinak pokleslých filmů, ale tohle je opravdu megastupidnost. V prvních minutách jsem se touhle stupiditou bavila, ale později mi bylo spíš ouzko - za lidi, kteří téhle sračce věnovali svůj čas, energii, peníze, snahu, mozkovou aktivitu, kteří tohle vymysleli, napsali, hráli v tom, i sebeméně se na tom podíleli ... a všechno to mysleli smrtelně vážně. A ještě později jsem pocítila příznaky vzteku - protože kdyby se peníze a energie vložené do takových filmů použily na dobročinné účely, bylo by na světě lépe! A nakonec pocity frustrace - proboha, kolik takových ještě existuje a nevíme o nich?! Kdykoliv si ale vzpomenu na explodující rybičky, nesmyslně zpomalené záběry, počítačové efekty, na macho-mana vleže odkopávajícího rybky jako fotbalové míče ... musím se pobaveně uchechtnout. A proto symbolická jedna hvězda za to, že se po delší době podařilo nějakému "filmu" mě fascinovat.

Michael Jackson: Nedokončená show (2010)

Pro nezaujatýho diváka slušej dokument obsahující zásadní, zajímavý a neznámý fakta. Pro zaujatýho diváka (znalýho Michaela z bulváru jen jako pedofila s vybělenou kůží) dokument, který mohl v pár věcech otevřít oči a dát pomyslnou facku. Pro fanouška je to průměrnej dokument sice obsahující vesměs pravdivý fakta, ale taky několik zásadních bulvárních nesmyslů stále přetrvávajících v obecným povědomí. Není divu, když ho natočil bulvární novinář. Nutno ale uznat, že je to jeden z těch slušnějších a objektivnějších dokumentárních počinů a mohlo to dopadnout hůř.

Vlkodlak (2010)

Béčkový film s áčkovými herci. Pobavila jsem se : )

Hanebný pancharti (2009)

Nejsem kdoví jakej fanoušek Tarantina, ale jeho styl se mi líbí. Tady víc než v jiných jeho filmech. Rozhodně nenudná (vzhledem ke stopáži), příjemná a správně "tak-akorát" Tarantinovská podívaná. S mnoha skvělými charaktery postav (a to nejsem ani kdoví jakej fanoušek Pitta), perfektním příběhem a navíc s výborným soundtrackem - tomu (a zvláště Bowiemu) patří má pátá hvězdička.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

První řada - *****, druá řada ****, třetí řada ***.

Karamazovi (2008)

Bohužel mě nenapadá příznačný přídavný jméno, který by film vystihlo. Snad "ďábelskej" svou záludností. Jeden z nejzvláštnějších, nejatmosféričtějších a nejpocitovějších českých filmů, jaký jsem viděla. Dle mýho není na místě srovnání s divadelní hrou DD. Pocity, dojmy a emoce je to, co jsem si odnesla hlavně díky atmosféře filmu. Nejde o to, o čem příběh je, jaké jsou charaktery postav a o co vlastně jde - protože tohle všechno už víme a známe jak z předlohy, tak z různých adaptací Bratrů Karamazových. Jde o to, JAK. A mně tohle sedlo plus mínus ze všech stran. (Nejen on!, ale hlavně Ivan Trojan(!) potěšil mý karamazovský srdce, protože "všichni jsme Karamazovi" a někteří navíc i "Trojanovi" - proto ta zcela neobjektivní pátá).

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Slabší než jednička, i když jsem si to v kině ještě neuvědomovala a bavila se převelice. Výslednej a proleželej dojem mám ale podobně jako ze Shreka - jednička originální, překvapivá a dobrá, dvojka sice humornější, ale celkově o trochu slabší a bezcharakternější. Těšila jsem se, bavila jsem se a určitě se podívám znova, ale přece jen to není ONO.

Po přečtení spalte (2008)

Nemám ráda Pitta. Mám ráda Malkoviche. Nesedí mi Frances McDormand, ráda se dívám na Tildu Swinton. Na tuhle podívanou jsem se těšila, postupně objevuji bratry Coenový. Bavila jsem se a čekala, co přijde. A ono přišlo. Mírný rozčarování. Pořád to má šmak a jednoduše se bavím, ale něco tomu chybí, nemá to očekávaný "grády" a chaoticky matoucí konec tomu taky nedodá. Nebýt skvělýho Johna Malkoviche ... Ale to asi křivdím.