• Krátkometrážní

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Výborný příběh, který se může zrodit asi jen v šikmooké hlavě. Skvěle napsané postavy a celé to fungování mezi znepřátelenými armádami a jejich následné přátelství je hodně uvěřitelné. Pochvala za skvělý konec.

Cesta (2009)

Nebylo to špatné, ale znovu to vidět nemusím. Je to napínavé, prostředí je super, všechno je takové pěkně ponuré a nahání to strach, jen mě to nechalo úplně chladným. Možná bych mluvil jinak, kdyby ten konec byl drsnější, a synáček neměl pořád takové humanitní móresy...

Igor (2008)

Animačně je to docela zajímavé, i když inspirace Burtonovýma animáčema je zřejmá. Příběhově je to ale slabé. Scénář je tak jasný, že jsem asi po 10 minutách filmu odhadl docela bezchybně závěr (ta věc s majákem musí být jasná každému hned). Ocenil bych, kdyby to bylo víc temné. Průměr.

Bratříček a sestřička (2008) (TV film) odpad!

Tady se bída snoubila s nouzí úplně učebnicově. Herecké výkony jsou mizerné, scénář je vyloženě stupidní, a ten laciný dabing tomu taky nepřidal (zvláště zpěvné pasáže, kdy ani jeden dabér neumí zpívat). No a ty vizuální efekty... ehm.

Pohřben zaživa (2010)

Režisérský nářez. Skvěle natočené, děj neodbíhá zbytečně nikam od hlavního tématu, Reynolds přesvědčivý, gradace na jedničku. Závěr strhující. Najdu ale i mínus - je to film na jedno podívání. 9/10

127 hodin (2010)

Aron Ralston je beze sporu tvrďák. Výborný film, skvělý James Franco. Závěrečná pasáž podpořená hudbou od Sigur Ròs mě dohnala k slzám. Velice silný závěr.

Černá labuť (2010)

And the Oscar goes to - Natalie Portman! - Zcela zaslouženě. Skvělý výkon.

Fighter (2010)

Nic extra to teda nebylo. Věřím že hodnocení dramaticky poklesne až to uvidí víc lidí. Příběh à la Rocky, ale je to o dost slabší (byť podle skutečné události). Christian Bale skvělý, víc kladů jsem tam nenašel.

Spin (2005)

Jamin Winans si na těch řetězových reakcích prostě ujíždí. Skvělý nápad.