• Krátkometrážní

Zkus mě rozesmát (2011)

Ten český název, to je zase dílko. Docela uspokojivá romantická komedie, ale bohužel zase podle jednoho a toho samého schématu vývoje postav. Nicole Kidman a "Dolph Lundgren" pobavili. Lepší průměr ve svém žánru.

Pád do ticha (2003)

Boj o záchranu vlastního života to byl opravdu ukrutný a vůbec panu Simpsonovi nezávidím, ale celkové zpracování filmu se mi nelíbí. Vůbec jsem s hlavním hrdinou necítil a ani žádné napětí se ve mě neprobudilo. Věřím, že to mohlo být způsobeno českým dabingem (na hlas Libora Terše už mám alergii). 127 Hodin mě vzalo daleko víc u srdce. 60 %.

Pavouci z vesmíru (2010)

Skyline je podle mě jeden z těch filmů, u kterých si říkáte, zda dat odpad nebo 5*. Já se ale nějak nemůžu ztotožnit ani s jedním. Efekty to má dobré, napětí tam taky je, scéna s leteckým útokem je chuťovka, ale! - nějak nejsem schopný určit zda to ten závěr zvedl, nebo totálně zazdil, a dále pak postavy jsou tupec jeden vedle druhého (nad mořem nejsou, odjedeme tam - eh??). Z filmu mám ale dobrý pocit, takže dávám tak 3,5*.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Na rozdíl od prvního dílu je tohle naprostá sračka. Režijně nezvládnuté, absence jakéhokoli napětí je u thrilleru opravdu ostudná.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Skvěle natočená, napsaná a zahraná kriminálka. Guy Pearce a Russel Crowe ve skvělé formě.

Nokturno (2009) (studentský film)

Ten závěr je strašné klišé.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál) odpad!

Neskutečně špatné. Herci vlažní, Kitt je tak neskutečně ukecaný až to není hezké (navíc jeho filozofování o světě a rozdílech v pohlaví si tvůrci mohli odpustit) a vizuální efekty nás vrací o 10 let zpět - zadní projekce krajiny pří jízdě, a samotné automobilové honičky vypadají jako z Need for speedu. Tohle nemělo nikdy vzniknout.

Obvyklí podezřelí (1995)

Výborná kriminálka, která je bohužel první půl hodinu docela nudná. Má ale skvělou režii, výborné herecké výkony a překvapivý závěr. Díky Spaceymu nadprůměr.

Drtivá porážka (2009) (pořad)

Nejvíc nespravedlivá soutěž vůči soutěžícím. Ale sranda to je, to se musí nechat.