• Krátkometrážní

Pofoukej mi jahody (1990) (TV film) odpad!

Viděl jsem teda jen druhý díl, ale tam se snoubila bída s nouzí. 100% studiový vzhled, kamera amatérská, a hlavně nikdo z přítomných herců ani neumí pořádně zpívat.

Captain America: První Avenger (2011)

Díky chybě distribuce jsem to shlédl s českým dabingem, který byl docela uši drásající, co se týkalo německých postav. Zatím dávám lepší 3*, neboť věřím, že originální znění ten film určitě zvedne. A agent Schmidt :) co by Red Skull nemusel vypadat až tak moc gumově. Jinak pohodička, bavil jsem se.

Nepřítel před branami (2001)

Kdyby všichni nemluvili anglicky a film byl trochu svižnější, tak by to bylo o mnoho lepší. Chybí tomu větší surovost. Takový lepší válečný průměr. Nějaký ruský (nebo aspoň slovanský) herec v obsazení by neškodil.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Opět můj "oblíbený" prvek. Proč sakra Beátrice hraje úplně jiná ženská, a navíc se tváří jako by tam byla od začátku?!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Finální díl této dlouhé série byl zakončen solidně. Oproti první části Relikvií smrti se tu už konečně něco pořádně dělo a dočkali jsme se akce. Nicméně tomu chyběl nějaký pořádný drive, který by to všechno nakopl, protože jisté klíčové scény, které měly být extra epické (nebo aspoň jsem to tak očekával) působily docela chladně. Jak už je u Pottera zvykem, herecké výkony super, efekty ještě lepší, hudba parádní. (Viděno ve 2D Digital, 3D neni potřeba).

Aphex Twin: Windowlicker (1999) (hudební videoklip)

Bezchybní niggas! "Oh god don't talk about my motherfucking hair!"

Škola života (2009)

Herecky bravurní, ale scénář mohl být víc propracovaný... konec bych označil jako odbytý a docela to sráží dolů. Carey Mulligan skvělá.

Red (2010)

Nářez. Bavil jsem se královsky. Skvěle napsané.

Iron Man 2 (2010)

Nebýt Downey Jr. tak strašně charismatický člověk, tak je to o třídu horší. Celý film stojí jen na něm, ale kupodivu nejlepšího hereckého výkonu na plátně podle mě dosahuje Sam Rockwell. A teda nechápu proč Mickey Rourke vypadá v tomto filmu úplně, ale opravdu úplně stejně, jako v Expendables :-O PS: kde vzala Scarlett takovů p*del? :D

Wanted (2008)

Až na to střílení do zatáčky a žigulík který dohoní Pendolino je to v pohodě.