Jeden musí z kola ven (2011)

Pravý špionážní thriller, který nemá konkurenci. TAKHLE se chová pravý špion, nevyhazuje všechno do vzduchu a podobně. Prostě každý herec hraje skvěle a opravdu nevím co tomu filmu vytknout. Asi nic.

Nespoutaný Django (2012)

Nic moc psát nemusím, jen napíšu, že takhle výborný western ani snad Mistr Leone nikdy nenatočil. Dokonalá hudba, výborní herci, skvělá kamera a vlastně všechno. S golfistou poprvé nesouhlasím. Nudný a přepálený film? Ani omylem! Podle mého názoru je to nejzajímavější western a suprově jde proti rasismu. Teď budu znít divně, ale i Tenkrát na Západě mě v některých scénách nudil, Django ale ne. Ten mě vždy skvěle vtáhne na Divoký Západ bez spousty pozlátek a přikrášlování.

2Bobule (2009)

Je pravda, že jednička byla ve všech ohledech lepší a ani pokračování nebylo nutné. Proto jsem se 4 roky odhodlával se na tento film podívat. Navíc jsem si přečetl zdejší komentáře a myslel jsem si tedy, že to bude asi stejně vtipná "komedie" jako Panic je na nic. Od snímku jsem nic neočekával a tak mě jen mile překvapil. Slušně vtipná komedie a vlastně i nejlepší zbytečné pokračování.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Nevím, co k tomu napsat, je mi z toho zle, je to výborně natočeno a asi budu mít ještě dlouho tenhle film/dokument před očima. Tenhle horor opravdu stačí vidět jednou.

Velký Gatsby (2013)

Viděl jsem to před 2 dny a mohu říct jediné: vynikající! Pochyboval jsem, že DiCaprio zvládne herecky náročnou roli, ale velice mě překvapil, jak skvěle zahrál muže, který má vše a zároveň je osamělý. A zbytek herců a skvělá muzika už jen potvrzují, že tohle je (zatím) pro mě nejlepší film letošního roku.

Skyfall (2012)

Opravdu vynikající bondovka! Viděl jsem všechny, ale téhle žádná nesahá ani po kotníky. Vynikající Bardem, Denchová a samozřejmě Craig. Tenhle film je jeden z nejlepších snímků, co jsem letos zatím viděl. Nemůžu se dočkat na další bondovku!

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Na film jsem se chtěl podívat už jen z principu, že jde o první z mého oblíbeného Grindhouse. Protože snímek režíroval Tarantino, byl jsem připraven na brutální akčňák, který by (nic proti, Rodrigueze obdivuji) Rodriguezovy filmy v tomhle předčil. Místo toho jsem dostal něco, v čem víc něž polovině celkového času nějaké slepice blábolí absolutní hovadiny. Navíc zas tak pěkné nebyly, aby se na ně alespoň dobře dívalo (kromě Rosario Dawson a Rose McGowan). Naštěstí před totální katastrofou zachraňuje Kurt Russel, který má mít hlavní roli, na obrazu je ale bohužel daleko méně, než by měl. Naštěstí z toho mála co měl k dispozici vymáčkl co se dalo.

Disturbia (2007)

Velice povedený thriller s vynikajícím LaBeufem. Protože to je bohužel thriller pro teenagery, snímek postrádá víc napětí a taky toho děsu, který čišel z Okna do dvora. Souhrnem to ale splnilo vše co potřebovalo splnit.

Paranormal Activity 4 (2012)

V kině jsem několikrát nadskočil, ale nebál jsem se v tom pravém slova smyslu. Příběh mi nic nevysvětlil a spíš mám jen další otázky. Taky se mi nelíbí, že film je tak neskutečně zaměřený na to, aby vylekal diváky za každou cenu, proto film ztrácí tu jiskru, kterou měl v jedničce. Ale za ten konec palec nahoru! To jsem opravdu nečekal.

Machete (2010)

Dannyho Treja mám rád, styl Rodriguezovy režie mám rád a akční filmy mám taky rád. Když k tomu připočteme De Nira, Seagala, Dona Johnsona, Jessicu Albu a Michelle Rodriguez i Lindsay Lohan, tak tenhle film by se měl líbit každému, kdo vydrží litry krve a jedno dlouhý střevo (ti, kteří viděli pochopí ;) ). Tohle je jeden z nejlepších akčňáků posledních třech let. Už se těším na pokračování.