Bláznivá ochranka (1995) (seriál) odpad!

Zase jedna z těch milionů variací " Parta pošahanců ve službách zákona" jakou jste viděli v Policejních akademiích. Omleté vtípky, nějaké to znásilnéní chlapů a dementní (ne)herecké výkony... Před několika lety na TV Prima.

Čtyři pokoje (1995)

Rodrigeuzova povídka je geniální,Tarantinova je skvělá,zbývající dvě jsou ucházející.

Mizerové (1995)

Lawrence(ano ten Lawrence co natočil Agenta v sukni)si tady naštěstí ještě neudělal svou image takže se na to dá koukat.Bay udělal slušnou akční buddy-movies s několika skvělíma hláškama na kterou se dá koukat.

Obvyklí podezřelí (1995)

Tak extra dílo jak tady píšete to není.Chyby jsou zřejmě v hercích:nevýrazný Del Toro,slabý Byrne a Spacey nemám v lásce takže další stupeň dole.Dále je tu scénář který moc nevykresluje postavu strašidelného narkobarona Keysera Sozeho(jedna scéna kdy vyvraždí maďry je hodně srandovní) a ta závěrečná pointa-(jako v Šestém smyslu psali někde)Chá,chá průhledná až to pěkné není.

Operation, The (1995)

Čistá pornografická avantgarda. Explicitní sexuální akt natočený na infračervenou kameru, čímž je docíleno nevšedního fyzického požitku. Podkresleno temným industriálním hučením.Jedna z nejpůsobivějších věci, co jsem kdy viděl.

Smrtonosná past 3 (1995)

Sice je to slabší než předešlé díly ale Samuel je dobrý pomocník,Irons je dobrý padouch(ale na bráchu nemá) a potom je tam dost nezapomenutelných scén:výbuch v metru,honička přes Newyorský park a Willisův útěk před vodou v tunelu.

Truman (1995) (TV film)

Schématický životopis, který může mnohé odradit svou neskrývanou glorifikací velkého státníka (nikoliv politika). Ale ono to nejde natočit jinak, když je to všechno výjimečně pravda a Truman byl až nadlidsky mravní osobností, jaké se k moci nedostávají každý den (a dnes už takřka vůbec ne) ... Plné hodnocení dávám z překvapení, jak dobře a soustředěně je to natočeno, ačkoliv se to mohlo více zaměřit na stěžejní prvek jeho administrativy - zadržování komunismu, díky čemuž dnes všichni nevzdáváme hold generalissimu Stalinovi. Nehledě na to, že Gary Sinise je famózní a nepřehrává, byť k tomu Trumanovo bodré jižanské vystupování svádělo ... Natočeno podle knihy jednoho z nejlepších amerických životopisců Davida McCullougha, přičemž zamrzí, že Trumanovy osudy nebyly rozpracovány v minisérii, podobně jako John Adams od stejného autora. Příběh o prostém a pevně zásadovém muži z lidu, který se vlastní pílí dostal až na místo nejmocnějšího muže svobodného světa, má až hollywoodské atributy. Pouštěl bych ve školách jako memento muže, který na sebe musel vzít nesnesitelné břímě použít strašlivou zbraň proti lidem a uchránit svět před rozlézající se diktaturou.

Wishbone (1995) (seriál)

Co myslíte že se Wishbone zdá když spí?O kosti,o misce?Ne,to se zdá normálním psům.Wishovi se zdá že je Oliver Twist,Kolumbus,dr. Watson a tak.Průměrný infantilní seriál ale ten pejsek v kostýmcích je k sežrání.

Zlaté oko (1995)

17. bondovka - OO7 si vyžádal nejdelší přestávku. Během té doby zmizelo několik věcí. Předně Timothy, který to už nevydržel a odešel. Pak také SSSR - Bondův hlavní nepřítel. Ale postsovětské Rusko nabízí také řadu možností tak proč je nevyužít. Mohl to být pěkný návrat ve velkém - skok z přehrady, tank v Petrohradu, vražedný satelit a výborná písnička Tiny Turner. Ale hned řeknu, že jsem velký brosnanoskeptik. Pierce této roli nic nepřinesl, jen skloubil všechny prvky předešlých do jednoho. Conneryho elegance, Moorův vtip, Daltonova zranitelnost. Některým to vyhovuje, ale předem říkám, že mě ani náhodou. Nač experimentovat v nové době, když předešlé modely fungovaly. Nemícháme. Stačí už jen protřepat doboru akcí. Ale stále je to lepší než Jeden svět nestačí. Rovněž hlavní záporák dělá jen bubu a nic velkého nepředvede. Takže zbývá jen rajcovní Fmake Janssen a její stehna :-)

Život s Louiem (1995) (seriál)

Nádherně nostalgický seriál o jedné americké rodince žíjící v 60. letech v melém městečku v USA.Není to hloupé, je to pro děti ale pobaví se i dospělí pokud mají dobrou náladu.Nejlepší je samozřejmě Louieho táta se svými válečnými historkami...Kéž by bylo takových seriálů více.