Nezlobte dědečka (1934)

Slabý scénář a herecké výkony(kromě Buriana)nahrazuje Vlastovo vyprávění o New Yorku:,,Ty základy mrakodrapů sahaj až do Číny takže to má náš bytný blízko do práce."To se musí vidět,zbytek můžete vynechat.

Frankenstein (1931)

Jděte do háje se všemi svými Vetřelci a Vřískoty!Mě stačí když se podívám buď na Borise nebo na Schrecka a už mi běhá mráz po zádech.

Deset dní, které otřásly světem (1928)

Už jen za svržení sochy cara Alexandra III. bych dal 5 hvězdiček. Zbytek filmu mi to jen potvrdil. Ejznštejn byl bůh! Stokrát lepší, než jeho mnohem slavnější Křižník Potěmkin... "Alexandr Kerenský v pracovně Alexandra III.... Chce být Alexandr IV?"

Leave 'Em Laughing (1928)

Stana rozbolel ve tři hodiny ráno zub.Olie mu ho chce vytrhnout starou dobrou metodou ,,zub na provázek,provázek na dveře"kterou však probudí celý dům.Na druhý den jde Stan s Oliem k zubaři.Ten se však splete a Oliemu v narkóze vytrhne zub.Když se Oliver probudí zjistí že nemá zub a Stan že má kleště.Vznikne z toho rvačka,Oliver pustí rajský plyn a následuje jedna z nejlepších scén v dějinách grotesek kde se oba dva řechtají a nemůžete se taky neřechtat.

The Finishing Touch (1928)

Další z řad geniálních grotesek mistrů Stana a Olieho.Zde se nám představují jako stavaři kteří mají do dvanácti hodin dostavět dům a dostat za něj 500$.A jak to v groteskách bývá nejde nic tak jak by mělo,buď Oliver spolkne hřebíky nebo se Stan rozbrečí tím svým geniálním způsobem.Velké díky patří také distribuční firmě Avocado která teď začala vydávat edici Komikové XX.století a díky které jsem tuto grotesku viděl celou.

Šlehačková revoluce (1927)

Z tohoto filmu pochází veleveleslavná dortová bitva na jejiž rozměry nesahá scéna z Velkého závodu ani po kotníky.Oliver odhodí slupku od banánu(dnes je to sice staré ale tehdá to bylo objevení nového filmového vtipu).Na té uklouzne poslíček s dorty.Dorty se rozletí do všech možných stran a nakonec se ještě stahují kalhoty.Nejlepší groteska s Laurelem a Hardym a vůbec ze všech.

Upír Nosferatu (1922)

I přes osmdesát let od svého vzniku je tohle pro mě stále jeden z nejlepších hororů na čemž má podíl hlavně skvělý střih,kamera, ale hlavně herecký výkon Maxe Schrecka patří do mé top ten výkonů.Tohle se tedy Němcům podařilo na mou duši.Po tomto filmu doporučuji ještě film o filmu Ve stínu upíra.