Vetřelec (1979)

Vidět Vetřelce v kině byl můj největší kino zážitek ever, a to jsem viděl v kině hodně filmů. Tohle se nedá k ničemu přirovnat, ten způsob vyprávění a hlavně, to, že vypadají jako živí ty příšery, mě uplně dostalo. Děkuji Ridley Scotovi za skvělý zážitek...

Vybíjená (2015)

Upřímně, nečekejte nějakej děj. Berte to jako komedii o životě a nebudete zklamaný.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ten film je prostě geniální. Nemám co vytknout, to prostě nejde. Scénář - skvělý Herečky výkony - vynikající Hudba - dechberoucí. Rozhodně si zaslouží být na prvním místě v žebříčku.

xXx: Nová dimenze (2005)

Xandera zabili na Bora Bora. Takhle lakonicky a "off screen" se s námi rozloučí Vin Diesel a na jeho místo nastupuje v supertajné agentuře bývalý agent, toho času mukl Darius Stone s xichtem Ice Cubea, který už druhou dekádu protáčí stále stejnou grimasu - je naštvaný na celý svět a navíc zjistí, že mu zlí běloši zrychtovali kámoše (Samuela L. Jacksona) a hodlají podělat i americký způsob života. Takže je na čase zmobilizovat černý kámoše s opancéřovanýma džípama a siláckejma hláškama... Lee Tamahori natočil pokračování v mnohém usedlejší (přehlednější akční scény), odvážně černo-bílé (pokud tu nějaký běloch hraje klaďase, jedná se o komickou postavičku) a ve svém finále až příliš digitální... Pokud ale zkousnete prkenného Ice, rádi se v kině "jen" bavíte nebo přímo bažíte po nějakém béčku od pohledu, splní xXx 2 všechny vaše tužby. Zapomeňte zkrátka na namachrované hlášky z jedničky a českou policii útočící na hrad v Alpách. Dvojka nabízí první pouliční krádež tanku v historii, dokonalou honičku s člunem (kdo neviděl, nepochopí) a spoustu scén, při kterých vyprsknete smíchy, jen zahlédnete Cubeův žiletkový pohled. Oba filmy s xXx agenty se tak řadí do kategorie "dokonale hloupé, dokonale zábavné" a je minimálně chvályhodné, že Tamahori se vydal svou vlastní cestou, kterou lze, s výjimkou poslední desetiminutovky s virtuálním vlakem, s klidem absolvovat bez újmy na zdraví.

3-iron (2004)

ůzračně čistý film. Na konci jsem oněměl. 100% Zajímavé komentáře: Jossie, kiddo, Radko, Martyr, wipeout

3:15 zemřeš (2005)

Co se týče roku 2005, žánr hororu zažívá jeden z historicky největších úpadků. Zatímco Nenávistí jsem se v kině jakž takž prokousal, u druhého Kruhu už jsem skutečně trpěl. A tak jsem ani nedoufal, že by ještě mohlo přijít nějaké zlepšení. Ba, ba. Akční kouzelník Michael Bay, který před nedávnem produkoval remake Texaského masakru motorovou pilou, vrací úder s Amityville horrorem, který je čirou náhodou rovněž remakem třicet let starého originálu a rovněž je narýsován podle skutečné události. A opět má to něco, kvůli kterému ho vydržíte bez hnutí sledovat až do konce. Ač je Amityville takový kočičkopejskovský guláš a Andrew Douglas se pořád nemůže rozhodnout, zda chce točit Vymítače ďábla, Poltergeista nebo právě onen Texaský masakr, jednomu mu upřít nelze. Jeho film má zatraceně dobrý feeling a spoustu nečekaných es v rukávu, která vás přibijí do sedadel. Ať jde o klasické lekačky (není jich tolik) přes záběry typu „tam v té tmě určitě nikdo nestál, ale teď uhodil blesk a já ho viděl“ až po nefalšovaný adrenalin, když mrtví přetahují živé na svou stranu. I přesto, že je film krátký a tudíž značně uspěchaný, a navíc v něm spousta věcí nedává valný smysl (i v rámci logiky žánru), budete se bavit královsky. Bayův vliv na vizuální formu je znatelný více než dost a film místy připomíná něco mezi videoklipem Prodigy, Úsvitem mrtvých a srazem nadržených řezníků. Zamíchejte do toho pekelnou hudbu a atmosféru, že by se dala krájet a je jasné, že na druhé straně téhle rovnice vypadne zatím nejlepší horor letošního léta. A mimochodem, z Ryana Reynoldse roste opravdu šťavnatý herecký řízek ;).

40 let panic (2005)

Průměrná komedie, která z tématu a možností nevytěží maximum a na můj vkus má příliš neznámého hlavního hrdinu.