Desatero (2007)

Dobry napad, ale pomeranc zustal nevymackany. Par uchylnych seku, ale pobavi.

Dexter (2006) (seriál)

Druha serie je jedna z nejnapinavejsich serialovou podivanou meho zivota. Skoda ze se cesky divak asi nikdy nedocka, snad jen pokud ho dvojka bude davat s titulkama. Treti serie se v poklidnejsim tempu, ktere vsak stale tahne jako mlady ovcak, dostava k desatemu dilu, ktery predstavuje zlom. Z podivane se stava osobni zalezitost, cekaji nas nejnapinavejsi dva dily televizni historie.

District 9 (2009)

Dalsi pokus o realisticky (rozumej chvejici se kamerou natoceny) pusobici sci-fi podivanou. Vyber noumoviteho hlavniho hrdiny mi neleze pres lalok, stejne jako nekolik prapodivnych berlicek, ktere postouchly dej dal. Kazdopadne jak ohlasy ukazuji lovestory mezi mutujicim a mutantem na pozadi zpustosene africke krajiny bere lidi za srdce a nam nezbude nez sledovat prequel, kterak se mlady alien provandroval az na maticku zemi, kde dostal rymu a zavdal tak duvod k dvacetiletemu stradani...to je zvast...

Doblba! (2005)

Petr Ctvrtnicek si tu jednu star zaslouzi.

Domino (2005)

Tony Scott strasne moc chtel sdelit, ze ma neco na srdci, bohuzel tech selestu bylo fakt hodne a stary dobry Tony se spolecne s nami snazil vyslechnout vsechny najednou. Tak to holt chodi kdyz muvite moc rychle a myslite jeste rychleji, mate-li k tomu vsemu zeleny zakal muze se cely pribeh sesypat jak dominovy efekt. Keira je kocka a Mickey spravny ksichtak, ale tenhle film bude zapomenut. Ten ulet s reality TV s chlapci z Beverly byl vrchol, chudak Christopher Walken, neustale saha po spatnych filmech, pritom je vzdycky fialkou na bramboristi.

Don Jon (2013)

She is a bitch, he is an asshole...

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Trapnost zastinuje spad a humorne napady, neodsuzovat kvuli Johnsonovi, ktery nejspis potreboval jen na novy Phillishave, dik cemuz do deje prilis nevstupuje. Smart je ten druh hrdiny-smolare, kteremu drzite palce a spis soucitite pri nestastnych chvilich, nez-li byste se placali do cela. Navic nescetnekrat prokazuje duvtip i schopnost hmatu chvatu coz je jen dobre, dost bolo Austina Powerse. A vubec bych se nedivli, kdyby nam v patem dile konecne doslo komu se to vlastne smejeme, ano pratele hledte tod porucik Frank Drebin za mlada.

Drsný časy (2005)

Christian Bale je drsnak, ale v tomhle pripade ho patrne holi nutili aby prehraval. Drsny styl ma od prirody, proto je nuceni ho byt jeste brutalnejsi stejne zbytecne a kontraproduktivni jako tahat Karla Gotta za koule.

Dvojí hra (2009)

Dalsi z rady motovidlovych filmu. Dej se s obcasnymi zastavkami osvetlujici souvislosti zene k ocekavanemu vyvrcholeni, rikate si ze mate vsechno prokouknuto, kdyz tu nahle zlom, ktery precura u vycurane. Ale jinak spise doporucuji International.