Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Premyslim i nad peti hvezdickama. Takhle silene jsem se nebavil pomalu ani u Vesmirnejch kanibalu. Kazdopadne ty povazuju porad za lepsi film, protoze u nich byl rozpocet mozna tak o tri nuly mensi nez tady. Jenze tady zas byla pulka hlavy opravdu pulka hlavy a ne pulka gumovy figuriny z obchodaku. Jsou to takovy Vesmirni kanibalove s velkym rozpoctem. A to proste nemuze byt spatny film, pokud se ho ovsem chopi spravnej a i lehce uchylnej reziser. A v podani Rodrigueze to spatny rozhodne neni. Ne v kazdem filmu mate moznost videt doktora, jak macka ohromny bolak na jazyku, kterej mu pak silenym zpusobem prskne na bryle.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Dostala me scena, jak holky v aute rvou, najednou strih a v tu chvili rvat prestali a jel tam Stuntman Mike. Takovejch vychytavek a umele vytvorenejch chyb co vyvolali smich je tam vic, ale tahleta byla fakt paradni. Mel jsem takovej pocit deja vu, jako bych opravdu takovou chybu v nejakem starsim filmu videl.

Kids (1995)

Líbila se mi scéna, kdy kluci hoděj mrzákovi drobák. Až paradoxně to v kontrastu s tím ostatním chováním teenagerů ukazuje, že jejich duše je přeci jen svým způsobem chápavá a v určitejch situacích soucítí a snaží se nějak pomoct. I když jednoduše (hozením drobáku, kterým člověk svět nespasí). Zřejmě to tak nějak trošku vyhroceným a okořeněným stylem opravdu ukazuje povahu puberťáků v polovině devadesátých let nejen ve Spojených státech. Ale i kdyby ne, tak mě film každopádně bavil.

Pokoj 1408 (2007)

Parádní horor, který mi už opravdu dlouho chyběl. Nějaké motivy mi připomínaly Poltergeist 3, nebo béčkové TO (také od Stephana Kinga) a to vůbec není špatné, protože obě dvě věci se mi líbily. Každopádně takovéhle horory já můžu a v kině jsem se nejednou lekl. Některé scény byly fakt skvělé. Jinak celý film jsem přemýšlel, proč tam dali jednu scénu a přál jsem si, aby to neskončilo tou scénou a málem se tak stalo. Jenže po chvíli říkání si: "to bych mohl režírovat i já", mě režisér filmu vyvedl z omylu a hezky si pohrál s mým předvídáním děje a pohrál si i s myslí toho, kdo děj nepředvídal a řekl si: "aha bude konec", ale ve skutečnosti konec ještě nebyl - za tohle má o hvězdičku navíc. Prostě dobrej film, bavil jsem se. Klidně se na něj podívám ještě jednou. Hodnocení druhého konce: Po zhruba měsíci jsem dnes viděl i prodlouženou verzi a ač má konec velmi působivý, tak já raději happyendy. Také mě mrzí, že se v druhém konci nikdo o hrůzách a krásách pokoje 1408 nedozvěděl a hlas holčičky z diktafonu neuslyšela její rodina, což bylo ve verzi se šťastným koncem docela dojemné a při té scéně mi trošku přeběhl mráz po zádech. Tady se to bohužel nestalo (i když jak se Samuel L. Jackson podívá v autě do zrcátka, tak tam trošku mráz na zádech byl).

Gympl (2007)

Byl jsem na predpremiere tohoto filmu a velmi me zaujal. Vsechno bylo dobry a na pomery ceske kinematografie si myslim, ze se jedna o netradicni skoro teenage komedialni drama. Madl se mi v tom filmu libil a zaujal me i Vorel mladsi. Navic moc krasne hlavni protagonistky, se kterymi jsem mel tu cest setkat se osobne. Navic se mi stalo moc hezke faux pas. Sedel jsem sam mezi herci (dve mlade zenske herecky a Matonoha) na tiskove konferenci (no bylo tam asi pet novinaru dohromady, takze sam uplne ne, ale v tu chvili ano), kazdeho jsem se na neco zeptal a jelikoz jsem Tomase Matonohu predtim nevidel poradne v zadnem filmu, ani serialu, mozna nekdy v upoutavkach na TV Prima, tak se stal trapas. Den predtim jsem se take kouknul na nejakou archivni fotku Tomase Vorla, abych vedel koho se mam ptat na hlavni veci a abych vedel jak vypada reziser. No jenze tak nejak jsem v tom prostredi vsech hercu dostal zkrat a zvolal na Tomase Matonohu vcelku nahlas: "Tak ja bych se chtel jeste zeptat pana REZISERA". Mno a v tu chvili holky vyprskly smichy. (nastesti tam sedely v tu chvili jen ony, Madl a Vorel mladsi, kterej by se asi podelal smichy byl odtazenej kousek stranou jinym novinarem). Rikal jsem si proc se smejou (byl jsem presvedcen ze Matonoha je Vorel zkratka). No a potom co mi Matonoha rekl po minute rozhovoru odpovedel na otazku, jestli chysta pokracovani, ze neni reziser ani produkcni, mi to doslo. Proste trapas. Ale aspon mam co vypravet. Mimochodem řešily se tu prsa Lenky Juroškové. Viděl jsem je, sice pod svetrem, ale na vlastní oči a můžu říct, že na plátně nijak uměle zvětšeny nebyly. Každopádně všichni herci nepůsobili tak ohromě jako na plátně, takže ani ty prsa opravdu nejsou tak obrovský, ale rozhodně ani malý (někým zmíněné dvojky) nejsou.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Super komedie, která se tváří jako dokumentární pořad National Geographic o jarním páření zvířátek, nebo hmyzu. Místo zvířátek, nebo hmyzu tam jsou ale lidi. Navíc hlavní samička Carmel Electra by si zasloužila sama o sobě pět hvězdiček. I kdyby ten "dokument" o jarním páření zvířátek nebyl tak zábavnej tak vzhled hlavní samičky by stejně nedovolil postřehnout, že to je o ničem. Ono to ale o nečem je, takže tomu musím dát pět hvězdiček. Je to originální, zábavné, vtipné a Carmen Electra je žijící bohyně krásy.

Medvídek (2007)

Shlédl jsem to v předpremiéře a celkem se mi to líbilo. Spletenec osudů tří párů. Každý z párů má problémy, které se zdají být absurdní. Při zamyšlení člověk zjistí, že ty absurdní problémy vlastně nejsou tak absurdní a mohou být i kolem něj, nebo dokonce i v jeho osobním životě. Co mi vadí je trošku stereotypní česká režie. Každý film prostě jede podle určité šablony, furt se opakují motivy, furt se opakují stejní herci. Český film mi přijde v poslední době jako nekonečný seriál na Nově, nebo Primě. V tomto filmu se mi nelíbil začátek, který mi připadal skoro jako kdybych koukal na Krásku v nesnázích. Vůbec celý film "voní" jako Kráska v nesnázích. I když jsou filmy trošku o něčem jiném, tak hlavní roli v obou dvou hraje soulož. Nic proti ní, u obou filmů jsem se nadprůměrně bavil a pár slušnejch hlášek a gagů jsem postřehnul a hlasitě se zasmál. Ale snad Hřebejk nenatočí příště druhý díl Post Coitum a vrátí se zpět ke stylu jako ve filmu Musíme si pomáhat. Ten považuju od Hřebejka jako nejlepší z jeho děl. Když tak přemýšlím, tak bych se velmi rád podíval na Bolka Polívku v nějaké vážnější hlavní roli. Sekundovat by mu mohl Pavel Liška. Ve filmu by se také mohl objevit Marek Vašut, Karel Roden a třeba Tomáš Hanák. Scénář by mohl být ve stylu Tarantina a režie by mohla být trošku překvapivá, nová a méně česká a byla by to pecka století. Tři hvězdičky.

Transformers (2007)

Filmy Michaela Baye mám rád. Tenhle je fajn a je znát jeho režie, ale přijde mi že většina jeho filmů je lepších. Snad ten Armageddon je zábavou tam, kde je tento film. Ale i tak to byla moc fajn jízda, párkrát jsem se u scének usmál, jak jsou tak hezky blboučký a dokonce i trochu dojemný (Shia a jeho robo auto :)). Zajímavé je, že se také vše točí kolem položky na eBay a film natočil Michael Bay. Hláška, že to je lepší než Armageddon, tam bych tak nesouhlasil, ale lepší to asi bylo, ale ne stokrát. No a co mi vadilo nejvíc? Všudypřítomná reklama. Když opomenu eBay, tak se mi vybaví téměř podprahová reklama na Burger King, na Chevrolet, na Nokii a na další věci (v dalším filmu se Shiou Disturbia to je třeba Xbox 360 a tak mi to vadí nejen v tomto filmu). Dost se mi líbila scéna, která první vteřinu vypadala jako klišé - Shia vyběhnul a srazil holku ze skůtra s tím, že ho honí monstrum... ta se na něj podívala jako na blázna, ale o půl vteřiny pozdějc, když vyběhlo opravdu monstrum okamžitě uvěřila a začala zdrhat s ním. To mě velice pobavilo, bylo to originální a díky tomu mi tento moment (a pár dalších) utkvělo v hlavě. Silné čtyři hvězdičky si to určitě zaslouží. Na film se podívám určitě někdy ještě jednou a možná to přehodnotím a jednu hvězdičku i přidám.

Hooligans (2005)

Po tomhle filmu jsem prestal vnimat Elijaha Wooda jako Froda a ze skatulky hobit z Pana Prstenu zmizel. Spickovej film, spickove natocenej a spickove zabavnej. Bal jsem se ze tam bude moc fobalu, ale z nej tam je za celou dobu asi jedna minuta.

Krvavý diamant (2006)

Já jsem DiCapria nikdy neměl moc rád, ale po posledních třech filmech s ním co jsem viděl (Chyť mě když to dokážeš, Skrytá identita a Krvavý diamant) musím říct, že měním názor. Už v Titaniku byl fajn, ale prostě to nebyl herec, jehož filmy bych vyhledával. Pro mě to byl spíš kluk z plakátu, po kterém šílely holky v naší třídě ještě na gymplu. To už ale bude dobrých deset let zpátky. A i možná obliba u vrstevnic byl jeden z důvodů proč ho nemít rád. Teď se po Krvavém diamantu těším na jeho další film. U posledních třech jmenovaných filmů s DiCapriem, co jsem viděl, jsem totiž z obrazovky nespustil oči a ani na chvíli jsem se nezanudil. Co se týče samotného filmu, tak pro motiv života v afrických státech, kde zuří občanská válka mám slabost. Hotel Rwanda, nebo Obchodník se smrtí jsou také skvělé filmy a určitě se budou líbit těm lidem, kterým se líbil Krvavý diamant. Tento film je přesně uprostřed mezi nima, Hotel Rwanda tuto trojici filmů odehrávajících se v Africe totiž vede. Navíc všechny tyto tři filmy v sobě obsahují motivy podle skutečných událostí. O to víc film zaujme a člověk se zamyslí nad malicherností vlastních problému a nechápe, jak se takové věci mohly někde dít na přelomu dvacátého a dvacátého prvního století a dějí se v menším, nebo větším měřítku v Africe a i jiných určitých koutech světa dodnes.