Zaklínač - Série 3 (2023) (série) odpad!

Prvé dve série možno mali nejaké chyby, ale mňa to ako neznalého knižnej predlohy bavilo a hodnotil som najvyššie. Ale toto je otočka o 180 stupňov. Všetko zle a koleduje si to o odpad. Tak nech sa páči...

Twisted Metal (2023) (seriál)

Hru nepoznám, tak možno mám výhodu, že neporovnávam s predlohou, ale imho fajn GP. Tématicky to na mňa pôsobilo ako taký béčkový Mad Max. Na Mackieho v hlavnej úlohe som si zo začiatku zvykal ťažko, ale nakoniec bol ok. Dosť tomu pomohlo, že to nestojí celé len na ňom. Parťáčku mu robila Stephanie Beatriz, ktorú poznám hlavne ako Rosu z Brooklyn Nine Nine a s Mackiem im to celkom sadlo. Thomas Haden Church ako Agent Stone super a ten klaun tiež. Toho by tam nabudúce mohlo byť aj viac :) 7/10

Flash (2023) odpad!

Rešpekt tomu, kto strihal finálny trailer, pretože ten nevyzeral vôbec zle a takmer(!) ma vyhnal do kina. Ale nakoniec som sa nedal nachytať. A nielenže som dobre spravil, ale vlastne som si mohol kľudne odpustiť aj ten stream, pretože takú nálož hovien som fakt nečakal ani v najhorších snoch. Seriálový Flash (minimálne prvá séria) je vo všetkom asi tak miliónkrát lepší. Jediná dobrá vec tu bol moment Supergirl a jej "What did you do?!" To fungovalo super a na pár sekúnd som aj dostal zimomriavky. Inak všetko ostatné je nie že zlé, ale rovno úplne katastrofálne. Scenár totálny bordel, cgi na úrovni videohernej grafiky, hudba otrasná (možno okrem Batmanovho motívu, ktorý tam zaznie raz alebo dvakrát), humor na úrovni dementných béčkových komédií, akcia nudná... Za tie nadšené reakcie pred premiérou musel Zaslav porozdávať iné milióny na všetky svetové strany. Všetci zodpovední by mali dostať doživotný zákaz vo filmovom priemysle. To si fakt niekto myslel, že tento odpad je dobrý nápad? V prvom rade mal byť varovný signál už scenár od Hodson, ktorá v živote nič dobré nenapísala. Ďalší skvost od nej príde vo Fast X Part 2. Aj scenár Flasha bol asi tak na úrovni Fast série.  Ospravedlňte ma. Idem sa vygrcať.

Boj o moc (2018) (seriál)

Dráma o rodinke miliardárov a ich boji o rodinný biznis. Jedna z najzábavnejších vecí aké som kedy videl. 10/10

Superman a Lois - Pilot (2021) (epizoda)

To ako vážne? Dráma o rodinných problémoch Supermana a Lois. Geniálne. Vizuál a efekty fajn, obzvlášť na CW produkciu, ale zvyšok celé zle. Pripomína mi to Stargirl, ktorá je síce cielená na mladších divákov, ale inak z toho mám úplne rovnaký pocit. Palec hore za odvahu tvorcov priniesť niečo úplne nové.

Poprask v Yuba County (2021)

Netradičná variácia na Gone Girl. 6/10 Ale vlastne to bolo celkom fajn. Je to dosť prekombinované a kým sa predstavia všetky postavy a rozbehnú všetky príbehové línie, tak to trvá a je to aj trochu nuda. No potom druhá polovica ma naopak celkom slušne bavila. Fungoval humor aj napätie. A bolo to miestami aj nečakane drsné, konečný body count prekvapil.

Země nomádů (2020)

Idú z toho veľmi silné emócie umocnené hudbou Einaudiho. Záverečná pointa tne do živého. 10/10

Wonder Woman 1984 (2020)

Jednotku mám za 9/10, no tu som tušil, že to bude o niečo slabšie. Už trailery vyzerali veľmi podozrivo, ale nečakal som, že to bude až také zlé. Normálne ma až bolí hlava z toho jak bol ten scenár debilný. Diana zachraňuje malé deti a bezbranné ženy pred úchylmi. Ale choď do p... Dva bodíky za úvod s Amazonkami a už túto sračku nikdy v živote nechcem vidieť.

Stín v oblacích (2020) odpad!

Je to úplny trash. Prvá polovica filmu je len rozhovor medzi Chloe a bandou vojakov, ktorí sú samozrejme tí najväčší sexisti na svete. Potom sú tam nejaké momenty, na ktorých sa dá aspoň zasmiať na účet tvorcov, ale celkovo strata času.

Nadějná mladá žena (2020)

Carey hrá tú psychožienku dobre, ale film sa postupne rozpadá a z toho, čo vyzeralo ako zaujímavý revenge story s potenciálne mrazivými scénami, ktoré bohužiaľ ani raz nie sú dotiahnuté do konca, sa nakoniec vo finále stáva iba umelo vykonštruovaný blábol bez pointy. 3/10