Nirvana: Live at Reading (1992) (koncert)

Výbornej koncert, v Evropě pro ně dost zásadní, ale něco malinko mi tam chybělo. Ať už píčovinky z Ria, nadšení z Paramountu nebo smutnění z Unplugged. Za těmahle koncíkama to ale pokukuje jako fajn DVD na středeční večer místo seriálů na nově. Proč teda dávám pět? Protože NIRVÁNA! Jakýmukoliv filmu s McQueenem přece taky nedám míň...

Nirvana: Live at the Paramount (1991) (koncert)

Špička, hlavně tato DVD verze, a to jsme se na ni načekali! Lepší než Reading, lepší než moře jejich koncertů. Paráda.

Nirvana Live and Loud (1993) (koncert)

Super koncert, i když moc nesouhlasím s jurama, viditelně tenhle koncert Kurta docela s..l, nicméně zahráli to výborně a je to jeden z nej koncertů v PRO kvalitě. Nej ale pro mě zůstává Unplugged, Rio a Paramount.

Nirvana Live! Tonight! Sold Out!! (1994) (koncert)

Skvělej dokument o nej kapele od dob Beatles. Větší ikonou než Kurt byl snad jen Lennon, což ještě z tohodle dokumentu není úplně cítit (vznikal někdy tuším 1993) a chtělo by to tedy konečně něco dalšího s větším odstupem a patřičnou monumentálností alá Beatles Anthology, ale tenhle dokument je aspoň patřičně akční a ukazuje tehdejší živelnost kapely, která se bohužel již o rok později dost vytrácela, aby se vytratila nadobro:-(

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Bylo hodně legendárních/kultovních koncertů těch největších kapel - Beatles na střeše, Doors v Hollywood Bowl, Zeppelíni v Madison Square Garden nebo Earls Courtu, Queen ve Wembley, Oasis v Knebworthu... jenom jeden ale může bejt ten nej. Tohle je von.