JFK (1991)

Perfektni Oldman, solidni Costner, ultraodporna scena, kde buzikuci Bacon s Tommy Lee Jonesem na sebe mavaji prstikem :-D Kazdopadne ale brilantni rekonstrukce vysetrovani po 11. zari asi 2. nejvetsi lzi v americkejch dejinach. Nebo se pletu?

Radúz a Mahulena (1970)

Nebýt fenomenální krásy Vašáryový, asi bych se na to nevydržel na celý koukat. Obzvlášť děsivý byl moment, kdy Adamová trošku neodhadla dekolt svého ošacení a Tříska si ho pro jistotu celý zapomněl doma. Nicméně vizuálně (nojo, hlavně ta Magdička.. ) i hudebně zajímavé, dávám tři.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Po zhorseni Community v soucasnosti jednoznacne nejlepsi sitcom. Zadny Big bangy natoz Himymy tomu nesahaj ani po kotniky. Phil je genius!

Okresní přebor (2010) (seriál)

"Dyť je to hrozný, se na sebe podívejte... Jirko, dělaš taky vůbec něco jinýho než fotbal??" - "No... jasně... třebaaaaa... ... ... nohejbal." :-D :-D :-D geniální počin, nej seriál, co u nás za poslední léta vznik. A Vetchý je tu opravdu Oskarovej, jak tu někdo píše. Neskutečná prdel.

Přichází Satan! (1976)

Ne jeden z nejlepších, ale skutečně ten vůbec nejlepší horor všech dob. Atmoška by se dala krájet a vliv má na to nejen pravděpodobně nej soundtrack všech dob, ale hlavně úžasnej příběh, vyborný herci, kamera, prostě všechno. Moje nejoblíbenější je scéna na hřbitově, ty záběry zeshora, naprosto úžasná, děsivá, děsivá věc. "JEHO MATKA... JE ŠAKALÍ SAMICÉÉÉ!!!"

Terminál (2004) odpad!

Pravděpodobně zlom, kdy se Spielberg definitivně zbláznil. Pokud člověk nepočítá jisté náznaky v Indym 2.

Trosečník (2000)

Pravděpodobně kvůli averzi na Hankse (nejspíš díky jeho častému výběru filmů s až přespříliš a přesčáru dojímavými scénáři) se mi to nelíbilo. Nicméně film obsahuje asi nejdojímavější a nejemotivnější ztrátu volejbalového míče všech dob. Za to dávám alespoň poctivé dvě hvězdy.

Forrest Gump (1994)

Jeden z nej filmů všech dob. Ač Hankse moc nemusim, tady mi nikdy nevadil, nejspíš protože mu roli prosťáčka člověk prostě daleko líp věří :-D Kdyby si film odpustil některý smutný momenty (ta Jenny mě dycky dostane, a toho Lennona zabít taky nemuseli!!!), měl bych ho eště rači.

Matrix (1999)

Vé své době naprostá pecka. Efekty jsou sice už dnes dál a nikoho už v Matrixu tzv. Max Paynovský "bullet time" a další vychytávky neohromí, i bez nich je to ale stále více než solidní scifi s hodně dobrým příběhem. Já ale rači terminátory a predátory, kteří podle mě času odolali lépe.

Zrození Planety opic (2011)

John McClane dovede sejmout helikoptéru autem, inteligentní opička ocelovym řetězem, aneb připravte se na místy absurdní podívanou a jednu nevděčnou mluvící opici. Ale abych byl férovej, tak jako samostatnej film to vůbec neni špatný. Jako prequel jedný legendy ale rozhodně ne!!! Aspoň já (a podle mě i tvůrci pův. filmu) si to teda představoval úplně jinak.