Poslední kvartet (2012)

Výborný film. Opravdu nechápu řežiséra, který napsal i scénář a celý film je jeho prvotina, jak dokázal sehnat tak skvělé složení herců a vyladit film do detailu

Smrt samuraje (2011)

Čekal jsem další sekačku jako svého času Azumi a po úvodním zasvěcení do příběhu jsem byl mile překvapen, že se jedná spíše o konverzační drama s detailem na postavy. Čím příběh a stopáž postupuje dál, tím více jsem byl vtažen do (sice předvídatelného) příběhu, který je ovšem slušně podán a vyprávěn.

Raubíř Ralf (2012)

Po letech opravdu povedený a hlavně originální animák. Nejlepší jsou drobné narážky na diváky, kteří tu dobu opravdu pamatují a jako bonus i jedna docela emotivní scéna (a není to finále filmu) :) Nejvíc mě ale dostala narážka na Metal Gear Solid a jeho " ! " :)

Mistr (2012)

Ústřední herecká dvojice je po právu nominována na Oskara. Phoenix zde předvádí o třídu lepší herectví než Day-Lewis v Lincolnovi, ale myslím si, že na sošku nedosáhne, což je velká škoda. Co se filmu týče. Celkem zajímavý příběh člověka, který je vlastně svým způsobem zbytečný.

V jako Vendeta (2005)

Když jsem viděl film před léty poprvé, nijak moc mě neoslovil. Nyní s odstupem času musím uznat, že to zase tak špatný kousek není.

Sezení (2012)

Na tento film musí mít člověk náladu. Každopádně neosloví každého - ať svou tématikou nebo nahotou Helen Hunt, ale své kouzlo má. Každý herec odvádí svůj kus práce a dokonce i Moon Bloodgood je snesitelná. Ač tématicky viděno mnohokrát (příběh jak i přes překážky člověk něčeho dosáhne), tak zpracováním a nenuceným podbízením umí film najít svého diváka a vyvolat emoce.

Čtyřicítka na krku (2012)

Komedie od Apatowa mi obecně nepřijdou nijak zvlášť komické ani vtipné. Spíš se jedná o filmy na jedno shlédnutí a nikdy více.

Jako za starejch časů (2012)

Dobří herci ještě nedělají dobrý film. Přínos tohoto díla nevidím v žádném aspektu, snad jen, že člověk vidí Walkena a Pacina v jednom filmu. Vrcholem všeho je ovšem Pacino šnupající léky na vysoký tlak.

Velká ryba (2003)

Při prvním zhlédnutí v době aktuálního data vzniku filmu jsem neznal snad nikoho, koho by tento kousek nějak nezaujal. Ale s odstupem deseti let už tento film tak světle nevidím. Snad je to tím, že člověk za tu dobu zestárnul (nebo také zastaral film) nebo to může být tím, že za těch deset let jsem viděl tuny dalších filmů a našlo by se i mnoho lepších kousků. Každopádně na zabití dvou hodin, když člověk nemá nic lepšího na práci to asi dneska stále stačí.