Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Recenze (548)

plakát

Boy Kills World (2023) 

Kdybych měl hodnotit jen akční scény, tak je to za plných 5 hvězd. Ale když bych chtěl jen scénky, pustím si je na Youtube. Tady hodnotíme film jako celek a ten už tak skvělý není. Nebýt dvojice Copley Koji, tak nemá ani cenu koukat na vatu mezi bitkama. Finále dá pak připomenout, i díky účasti Ruhiana, na Raid a jeho finále, které bylo podobně živočišné, brutální a krvavé.

plakát

Atlas (2024) 

Nemám problém s JLo, ani s celkem obyčejným scénářem. Vlastně nemám problém s ničím z tohoto filmu. Nic jsem nečekal a naopak byl příjemně překvapen. Mé celkové nadšení pramení hlavně z toho, že mě ve své době hodně bavila hra Titanfall 2 a toto je defakto jeho filmová podoba. Slušné efekty, pěkný design mecha a vcelku zajímavý záporák. Za mě je to asi nej film JLo, když pominu snímky, kde byla spíše na okrasu typu Vlak plný peněz nebo Uturn.

plakát

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024) 

Dalo by se říci, že se jedná o pokračování či spíše prequel Operace Fortune - tedy stejný vizuál, stejný střih i kamera a výsledek je stejně mdlý. Je až s podivem, že stejný režisér dokázal udělat skvělého Covenanta a zároveň 2 naprosto průměrné snímky po sobě. Vypadá to, že z Fortune zbyl budget a tak na točili tohle. Viděl jsem oboje a jsem rád, že už to vidět nemusím.

plakát

Aquaman a ztracené království (2023) 

Je to barevné a hýbe se to :) Když nechci intelektuální zábavu a mám naopak chuť na nějakou jednohubku, která celkem slušně vypadá, je místy občas vtipná a má fajn obsazení, nevidím důvod, proč si Aquamena 2 neužít. Je to čistá popkornovka a pokud to tak budete brát, je dost možné, že budete mile překvapeni.

plakát

Hrozba smrti (2024) 

Gyllenhaal opět skvělý. Co na tom, že příběh je jednoduchý a přímočarý. Ne každý film musí být osudový, epický a osudový. Občas neuškodí pohodová zábava, která skvěle plyne do finále. Za mě je snímek svým způsobem feelgood film a to, protože v první půlce z Gyllenhaala vyzařuje vyloženě pozitivní energie. Občasný vtípek neuškodí a účast McGregora už je jen taková třešnička na dortu.

plakát

Ferrari (2023) 

Srovnání se snímkem Rivalové se nabízí. A i když v mnohém jsou Rivalové lepší, Ferrari jako film rozhodně stojí za to a to díky skvělému Adamu Driverovi. Nejsem fanda do aut, takže neřeším detaily života Enza nebo jeho aut. Dokonce ani nesrovnávám Mannovo aktuální dílo s jeho starší tvorbou. K filmu jsem přistoupil s čistou hlavou a to je asi to nejlepší doporučení. Neřešte kritiku filmu a jen si ho užijte.

plakát

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023) 

Díky hejtu jsem měl mizivá očekávání a Snyder nepatří mezi mé oblíbence. A právě díky tomu jsem si film užil. Je mi úplně jedno, co všechno to vykrádá a ani neustálé zpomalovačky mi kupodivu nevadily. Netvrdím, že je to veledílo, ale je spousta mnohem horších filmů, které jsou velebeny za nic. Takže pokud máte rádi svět podobný Warhammeru, nečekáte dojemné drama a naopak chcete na dvě hodiny vypnout a jen si užívat  něco ve smyslu "je to barevné a hýbe se to", dejte filmu šanci.

plakát

Příšera ze starého Soulu (2023) (seriál) 

Prvních několik dílů má velmi pomalý rozjezd, ale díky dobovému zasazení a charismatu ústřední dvojice jsem vydržel a rozhodně nelituji. Vyklubalo se z toho milé překvapení s celkem napínavými scénami. Jen je škoda, že atmosféra ještě více nezhoustla a nebyla temnější. Jisté momenty v kombinaci s parádním hudebním podkresem měly opravdu grády.

plakát

Loki - Season 2 (2023) (série) 

Za mě jedna z nejlepších Marvelovek. První sezona byla skvělá, ale druhá je naprosto výborná. CGI je zde jen na výpomoc a vše se točí kolem příběhu. A ten je asi nejlepší ze všeho, co MCU vyprodukovalo. Proti tomu, co se zde dělo je Thanos jen pouliční rváč a lokální problém. Owen Wilson nebyl vyjímečně na zabití a naopak Hiddleston byl perfektní. Jeho přerod ze sobeckého parchanta do někoho, komu na něčem záleží je nenásilný a příjemný. Musíte být fanda MCU a dívat se ze zvýšenou pozorností (zkrátka se věnovat tomu, na co koukáte), ale výsledek je perfektní ve smyslu "zde si sedlo opravdu všechno - od výpravy, přes efekty, střih, vyprávění a herecké výkony".

plakát

Bohoja (2022) 

Bylo příjemné a pro mě nezvykle zajímavé úvodní velmi pomalé tempo a hlavně trochu jiný směr než mají podobné snímky za běžné - osudovost a vážnost. Ne, že by toto byla komedie, to ani v nejmenším. Ale nepřišlo mi to až tak vážné i přes to, že hlavní hrdina defakto nemluví a záporáci jsou klasického střihu. Ale povězme si pravdu. Kdyby Woo-seong Jeong hrál ve filmu, kde bude 100 minut koukat do zdi, asi by to bylo i tak zajímavé.