Osamělý jezdec (2013)

Povedlo se jim vytvořit akční podívanou, která sice příběhově nešokuje, ale za to poskytuje kvalitní, dvě a půlhodinovou zábavu. Je to jízda s Deppem a očekávaně sympatickým Armie Hammerem, která vůbec nenudí. Škoda, že asi nebude pokračování, třeba by vychytali, co je potřeba a mohl by to být luxusní western pro tohle století. Rozhodně plný počet za stylistiku, kostýmy a žánr. A dokonce i hudba rozesmála.

Muž z oceli (2013)

Wooooow. Akce je dechberoucí a technické zpracování úžasný. Souhlasím s tím, že by to mohlo být klidně o půl hodiny až hodinu delší, aby vynikly vztahy a některé postavy. Jeden z nejlepších komiksových filmů ever!

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Je potřeba toho shlédnout víc dílů, aby vynikla ta propracovanost. Skvělé příběhy.

Iron Man 3 (2013)

"Everyone needs hobby" :) Brilantní jízda, na kterou si stojí za to koupit lístek.:) Opravdu dospělejší a přesto vtipné.:)

Nevědomí (2013)

Nám se to jako líbilo!:) Nejvíc asi scenérie, Tom Cruise, nové v příběhu a hudba byla dost kvalitní. Osobně mi přijde, že největším zabijákem prožitku je očekávání. Často ani neexistují filmy, které očekáváme. Tak jak by pak mohli naše očekávání naplnit? Toto je rozhodně kvalitně udělané dílo. Jsem rád, že jsem tenhle film viděl v kině.:)

Avengers (2012)

Touhle dobou už je to určitě ve filmu komiksová klasika. Joss Whedon dokázal spojit příběhy všech hrdinů skvělým, plně pop-cornovým způsobem a jdete-li na to, abyste se pobavili a užili si jednu z největších letních atrakcí - tak toto je ono. Dokonce se zde objevil fenomén "filmového nebe" - věřím totiž, že 1,5 miliardy tento film vydělal, protože se lidé domnívali, že zde naleznou nekonečně hluboký filmový prožitek. Naneštěstí je to pravda především pro ty, kteří mají rádi jednotlivé filmy, které Avengers předcházely, případně jim nevadí komiksový styl filmu. On totiž koláč, i když má 10 příchutí, nikdy neuspokojí milovníka steaků.

Muži v černém 3 (2012)

Nečekaně silná pointa. I když film zpočátku spadá spíš do žánru hororu a je jaksi podivný, tak to vypadá, že scénarista nakonec chytil dech a dokázal vytvořit zábavnou podívanou s myšlenkou. Jsem zvědavý jestli budou i další díly, protože tématicky otevírá tento film možnosti, které tu dosud nebyli a přestává být pouhou "slizkou střílečkou", i kdy ani ta tu samozřejmě nechybí. Nevím jen proč to bylo tak drahé...

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Samozřejmě, že to není dokonalý film. Ale pokud je to pouze televizní dílo, tak se tomu výraz skutečně blíží. Oproti starším Pratchettovkám je tu vývoj postavy, proměna charakteru i dost reálné napětí. Film je samozřejmě příběhově kratší než knížka, místy i zamrzí, ale zpracování a příběh, který tu dokázal Jon Jones stvořit a zrealizovat, stojí za to vidět.

V jednom ohni (2008)

Nevím zda uvěří, kdo nevěří, ale tenhle film ukázal, že i naprosto rozpadlý vztah má díky Bohu šanci.

Příšerka v Paříži (2011)

Krásně pohádkové s úžasně zvládnutou angličtinou po francouzku. Doporučuju každému, kdo chce zkusit jemnější smysl pro humor a poslechnout si l´manifik music.