• Mysteriózní

Komediograf (2003) (seriál)

Miluji černý, absurdní nebo "trapný" humor a nevadí mi i občasná absence pointy (Monty Python), ale tohle je skoro odpad, bohužel. Opravdu hodně nepovedené.

Zrození Planety opic (2011)

Bohužel jen další z dílů solidní série ze 70. let. Nevidím tam nic extra objevného (ani na ději, ani na zpracování - samozřejmě pominu-li trochu modernější formu) oproti dávným pokračováním jako Útěk z Planety opic nebo Dobytí planety opic (myslím, že jeden z dílů série byl kdysi také o tom, jak to celé vzniklo)... Fádní děj (samozřejmě že v tomto případě je z principu hodně předvídatelný, ale čekal jsem přece jenom víc překvapení), slušná (ale nijak převratná) režie. Překvapuje mne, jak slabé hodnocení mají na ČSFD pokračování původní série, přitom dějem i myšlenkou mi přijdou srovnatelná. Nadprůměrných 60 %, ale "film roku"????

Na dotek (2004)

V některých komentářích čtu "chladný" nebo "divadelní" film. Naopak! Má strhující tempo, výbornou filmovou režii, dialogy o něčem - kéž by se všechny divadelní hry převáděly na plátno takhle (viděl jsem bohužel v TV a toužím vidět ještě někdy v kině). Přestože se žádnou z postav se naštěstí neztotožňuji, nepůsobí chladně a jsou uvěřitelné jako málokdy, každá z nich má kousek ze mne, možná z každého z nás... Klobouk dolů, že takto Absolventsky mladý film natočil zrovna stařec Nichols :-) 90 %

Repo Man (1984)

Punkové béčkové scifi :-) Bohužel jen průměr.

Nelítostný souboj (1995)

Film, který bych chtěl jednou vidět na velkém plátně.

Hra s nevěrou (2005)

Lehký nadprůměr - zaokrouhluji na čtyři hvězdičky díky Jennifer. Pointu lze myslím uhodnout po pár minutách, ale i tak tvůrci udrželi napětí až do konce.

Svět zítřka (2004)

Po filmařské stránce velice zajímavé akční retro kombinované s Indiana Jonesem :-) Škoda přeškoda slaboučkého scénáře.

Quantum of Solace (2008)

Sorry, ale tohle prostě není Bond. Průměrný akční film k nerozeznání od řady jiných "moderních" agentů, ale s Bondem to opravdu nemá nic společného.

Casino Royale (2006)

Průměrný akční film - OK, ale bondovka? Prvenství snad jen v soutěži o nejméně sympatického a nejchladnějšího bonda všech dob (konec už to nezachrání). Škoda, že se producenti nedrželi pravidla, že úspěšný Bond se nemění (alespoň pro mne byl Brosnan tím druhým nejlepším po Connerym :) I když kdo ví, s takhle nepřehledným nebo prostě jenom slabým scénářem by možná ani on nic neudělal...