• Mysteriózní

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Zlo! Animační i myšlenkové (o ději ani nemluvě - žádný není).

Prasátko Peppa (2004) (seriál)

Jeden z nejlepších dětských seriálů současnosti. Díky nadhledu a milé jednoduchosti (nikoliv ve stylu Teletubbies) pobaví i rodiče.

Nouzový východ (2008)

Průměrné divadelní cvičení, zbytečně (a často nevěrohodně) příliš dramatické. Výborná režie a herecké výkony, ale celkově nuda. Není to ani tak "zrcadlo doby" jako varování před hysterkama a lidma, kteří neví, co chtějí - ale to přece není nic objevného. Absurdní hláška "tentokrát snídáme bez dětí" - ve dvou hodinách se přitom děti mihnou asi na dvě minuty... Lépe než to ve svém komentáři napsali Tetsuo a Cival bych to nedokázal :)

Prachy dělaj člověka (2006)

Pokus o Dannyho parťáky po česku (v čele s George Hanákem) neskončil propadákem, ale s lepší režií a střihem to mohl být nadprůměr. Takové trochu nemastné, neslané.

Wall Street (1987)

Z dnešního pohledu trochu překonané a zestárlé (bohužel finanční svět se změnil ještě k horšímu, tohle místy působí trochu jako pohádka z pravěku, nejen kvůli těm počítačům :) Díky výborné režiii ale i přesto stále za čtyři hvězdy.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Klasika! I dvojka chrlí tolik vtípků, kolik jindy nenajdeme ani v deseti pokusech o komedie. Ano, slabší než jednička, občas se opakuje, má hluchá místečka. Takže jen pět hvězdiček, ne víc :)

Equilibrium (2002)

Přes všechny výhrady a nelogičnosti (ano, Matty má v komentáři pravdu) je to smysluplnější a "poctivější" film než jen na efekt hrající Matrix.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

No tak to je asi nějakej omyl, ne?? Nechal jsem se zlákat výborným hodnocením na ČSFD, ale ten film se fakt hodně nepovedl. Na komedii to je příliš křečovité, trapné a prostě nevtipné (pár povedených fórů to zachránilo od Odpadu). Na detektivku je to nesrozumitelné, chaotické (myslel jsem, že to je tak schválně). A na akční film je to špatně zrežírované, nějaká akce a napětí tam vůbec nefungujou.

Ulovit miliardáře (2009)

Vorlův pokus o nový Kouř (kultovní film - společenská satira z konce 80. let) bohužel nevyšel. Nadhled sice u podobných témat neškodí, ale tohle je vážně omyl. Kdyby šlo o debut patnáctiletého studenta, odpustím některé pubertální a nevyzrálé "fóry", ale tohle, Tomáši?!

V pasti (2005)

Přes veškerou snahu je to tak nějak očekávané a ani závěrečná pointa (?) neospravedlní zbytečnou délku. Přesto čtyři hvězdičky za snahu o originalitu i za Ellen Page :)