• Krátkometrážní

Bach Cello Suite #6: Six Gestures (1997)

Krasobruslařskými kreacemi a bohatě nasnímanými záběry přes barevné filtry obohacená podívaná plná Bachovy hudby v podání virtuosa Yo Yo Ma, zasazená do moderního New Yorku. To vše s prostřihy "skutečného" Bacha, který líčí nejen svůj hudební život. V určitých ohledech působivé i hudebně okázalé, v těch dalších spíše průměrné. 60%

Evoluce (2001)

Absolutně nenáročná podívaná plná havěti a emzáků cizopasných. Spásou budiž nejen šampón, ale i David Duchovny, kterého mám od dob Twin Peaks a Akt X velmi rád. Škoda, že nehraje v lepších projektech. 60%

Divoké včely (2001)

Sociální studie nejen mezilidských vztahů a života kdesi v zapadákově naší republiky. Ničím objevný standard české kinematografie s několika málo hořce humornými scénami. 60%

Tanec v temnotách (2000)

Je jasné a netřeba o tom vést diskuzi, že Lars von Trier je jeden z nejzajímavějších evropských režisérů současnosti. Jeho Tanec v temnotách je sice mírné citové vydírání a pár kroků vedle ve scénáři zamrzí (stěží se dá tedy hovořit o vrcholném díle dánského filmaře), ovšem i tak film dokáže držet divákovu pozornost neustále, ať už muzikálovostí (skladba "I´ve seen it all" coby Björk s Thomem Yorkem je nezapomenutelná), naturalismem a syrovostí sobě vlastní nebo obrazovým dokumentarismem. Je pak jedno do jaké žánrové škatulky si divák snímek umístí. Trier se jeví jako zkušený loutkař a jeho tahání za nitky není vůbec na škodu sledovat... 80%

Dannyho parťáci (2001)

Umně vystavěná Soderberghova hříčka, která dokáže svou zápletkou po většinu stopáže bavit. Navíc herecké osazení je více než hvězdné. Příjemná, oddychová záležitost, ani o kousek víc. 60%

Duchové Marsu (2001)

Možná to bude znít zvláštně, ale Duchové Marsu mě v podstatě potěšili. Čekal jsem levné video béčko a dočkal se. Čekal jsem podprůměrnost, kde příběhové souvislosti budou náhodně generovány bez citu i rozumu - dočkal se. A přesto se mé já bavilo. Nad režijní hloupostí Johna Carpentera, inteligencí i nápaditostí nepřátel, nad atmosférickým projížděním vlaku i přitažlivou Natashou Henstridge, která mnohem lépe vypadá než hraje. 50%

D-Tox (2002)

Hrubě klišovitý (a navzdory hustotě vražd a násilí) i kašovitý snímek plný známých nedostatků, chyb a béčkových variací. Sylvester Stallone působí (možná už standardně) lopotně a scénář mu bohužel příliš nepomáhá. Věřím však, že diváky odkojené primárně video "akce-bát se" produkcí (D-Tox nešel nikdy do kin) může film bavit. Mě bavila výhradně jen Polly Walker, která krom uhrančivého pohledu umí odehrát své... │40%

Unaveni sluncem (1994)

Nikita Michalkov dokazuje, že mu není režie ani herectví cizí. Výtečné vyprávění o jedné významné rodině, zabývající se zcela bezvýznamným, ale i osudovým. Také především herecký koncert dvou hlavních mužských představitelů Olega Menšikova a Nikity Michalkova a v neposlední řadě mimořádně působivé herectví Naděždy Michalkové, která svýma dětskýma očima i inteligentním chováním dokáže učarovat. Film by si zasloužil asi jediné: kratší stopáž. 80%

Trosečník (2000)

Odvážně tvrdím: Tom Hanks není Robinson Crusoe. A jak to mohu vědět, říkáte si asi? Podle historických reálií a dobových faktů je totiž zcela krajně nevpravděpodobné, že by pan Crusoe vlastnil míč značky Wilson... 60%

Tuvalu (1999)

Imperial. Technology system profit. Anton. Eva. Gregor. Papa. Police. Modern. Komm. Achtung. Tempo. Ciao. Toť více jak 3/4 vskutku mezinárodního scénáře. Nenechte se však odradit, existují zcela němé filmy... Absolutní a groteskně milý i znepokojující experiment, zasazený do neurčitostí a neskutečností. 80%