Kocour v botách (2011)

Trochu zoufalá snaha vytřískat ze Shrekovské franšízy další prachy. Kdyby si to moje děti vydupaly a musela bych na to jít do kina, vážně bych trpěla. Takhle jako kulisa s roztomilejma kreslenejma kočičkama, okey...

Třetí hvězda (2010)

Film, který v podstatě táhne skvělá kamera a tentokrát až naivně jemná obličejová hra psychouše Cumberbatche. Minimalisticky pojatý vandr po britské krajině s tématem pomíjivosti zastrčeným v kapse.

Tajemství pohlaví (2006) (seriál)

Spoiler alert. "Kdybych si měl vybrat mezi synem a soustruhem, vyberu si syna, ale bylo by to těžké rozhodnutí." Tak tahle hláška, rozhodla, že se na to podívám. A rozhodně to nebyla chyba. Jednu hvězdičku ale srážím za občas nedotaženou metodologii experimentů.

Čelisti (1975)

Nemám ten film příliš ráda. Ačkoliv se nezapře notná dávka kvalitní filmařiny, není to můj šálek čaje a jeho dopad na celosvětovou žraločí populaci je katastrofální, protože jsou lidé moc blbí na to aby rozlišili fakta a fikci.

Grandhotel Budapešť (2014)

Pokud má čiré filmové štěstí nějakou podobu, tak je to záblesk kinematografu, který odpálí Grandhotel Budapešť. Hvězdná herecká plejáda oživuje do detailu překrásný snímek a činí z něj něco, co vás, ať máte sebeblbější den, obejme, nabídne vám dortíček a zašeptá: "To bude dobrý, uvidíš." P.S.: Detailistům to jednou nestačí. Kvůli všem těm drobnůstkám, které z filmu činí precizně broušený briliant, se vyplatí vidět ho minimálně dvakrát.

Šogun (1980) (seriál)

V jednoduchosti je krása. Žádné trapné přehrávání, perfektní kostýmy, za které by vám dnešní japanofilové utrhli ruce až u ramene a skvělí herci.

Hrnečku, vař: Ainsleyho učebnice grilování (1997) (pořad)

Na Ainsleym bylo úžasně vidět, jak strašně miluje dobrý žrádlo a jak miluje dělat psí kusy, aby z něj vykouzlil něco, kvůli čemu půjdete klidně ve tři ráno vybílit ledničku anebo líp, půjdete si rezervovat letenky, abyste místní specialitu mohli taky ochutnat.

47 róninů (2013)

Ó Neo, zase jsi jednou chtěl být vyvolený a zase se ti připletla do cesty Asie. Až na to, že to s ní vlastně nemělo co dělat...

Železná lady (2011)

Tolik jsem věřila, že uvidím kvalitní snímek s propracovanou psychologií této silné ženy. A zase ne!