Hra o trůny (2011) (seriál)

První řadu jsem zhltala na jeden zátah a snad není díl, který bych neviděla minimálně dvakrát. Promakanost Martinovského světa spojená s drsným a přesvědčivým zpracováním dělá z GoT skvělou podívanou. Obzvlášť kladně hodnotím dvojdíl s bitvou o Blackwater, která nechává mnoho filmových bitev o délku za sebou. Skvělí herci a skvělé výkony. Občas sice působí jako porno v historických kostýmech (podobně jako další seriály ze stejné produkce), avšak naivně musím dodat, že se skvělým příběhem.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Seriál, který řadím mezi legendární. Netvrdím, že všechny díly byly dokonalé, ale celkově je natolik svěží a nabitý geekovkým humorem, že zaplesá srdce každého magora zažraného do pseudorealit. Edit: Nikdy, nikdy, NIKDY s dabingem. Update: S nadcházejícími řadami už seriál bohužel seriál nesleduji. Jeho geekovství začíná být trochu ohrané a prvoplánové. Možná si za pár let znovu pustím první řady.

Strašidlo cantervillské (1989) (TV film)

Já teda nevím, ale mně to připadalo jako filmová kastrace Jiřího Bartošky.

Milarepa (2006)

Příběh naprosto jedinečného rázu, který mě donutil přemýšlet. O Tibetské mystice je toho známo pramálo a tak otevřený náhled do jejích tradic a stínů jsem nečekala. Není to rozhodně film pro každého, vyžaduje alespoň elementární znalost tibetské kultury, ale ti, jež se o ni zajímají, dostanou velmi zajímavý vhled do Pandořiny skřínky tibetského buddhismu.

Zelená poušť (2012)

Díky tomuto dokumentu a jeho úžasné schopnosti probudit v lidech zcela základní soucit se živými bytostmi, mi tato otázka už nebude nikdy lhostejná. Myslím, že nedávné označení "tichý zabiják" je pro palmu olejnou zcela trefné, jenže drtivá většina Evropanů si neuvědomuje, jak moc vražedného zabijáka si v supermarketech láduje do košíků.

Nespoutaný Django (2012)

Foxxe jsem poprvé poznala ve videoklipu s Kanye Westem, kde zpíval cosi o zlatokopkách. S Djangem ale z tohohle hiphopového šuplíčku vyskočil jako čertík z krabičky. Spolu s geniálním Waltzem dávají Tarantinovu filmu hluboce propracované charaktery a rychle vás v rytmu úžasné hudby vtáhnou do děje. Přestože má film 165 minut, uteče jako voda a kdybyste náhodou měli pochybnosti, jestli je to opravdu Tarantinovka, přesvědčí vás o tom zejména střílečka v závěru. Prostě dokonalý koktejl zvuku a obrazu, protřepaný s trochou krve, přesně jak to Tarantino rád. A já taky. P.S.: DiCaprio, DiCaprio, tak dlouho tě strkali do škatulky hezounků klaďasů, až ti dal Tarantino pořádnou roli.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Proč jsem tak naštvaná? Příběh je tak plytký, že by se v něm utopila i Esmeralda. Výkon hlavní hrdinky je prkenný, hudba je jen variací na známější soundtrack z Lepší už to nebude a postava ztvárněná Evou Holubovou, která má rozhodně na víc, je založená na stereotypu, do kterého jí režiseří s oblibou cpou. Ne!

Snídaně (1994) (pořad)

Pamatuju si, že kdysi byla novácká Snídaně lepší. Zprávy věcné, zajímaví hosté z různých oborů a ač nudní, tak alespoň trochu kultivovaní moderátoři. Teď? Bulvární stoka plná popkulturních blondýn a nagelovaných pseudofrajerů se zvláštním nehumorem doplněným hloupoučkým chichotáním. Zajímavě to odráží, co se s tou komerční televizí vlastně stalo.

Czech Made Man (2011)

Styl "jsem českej machýrek s kotletama jako císař pán, na všechno mám patent a ode všeho klíč i když jsem úplně v pr...." mi od začátku neseděl.

Žena za pultem (1977) (seriál) odpad!

Odporná komoušká masírka s knírem. Herectví, umění a zdravý rozum zde prohrávají na celé čáře.