• Krátkometrážní

Slow Torture Puke Chamber (2010)

Ponorenie do chorej mysle Valentina, ktorá je za hranicou všetkého normálneho. Jednotlivé filmy som videl s veľkým časovým odstupom - čo sa podpísalo na mojom hodnotení. Subjektívne. Prvá časť mi sadla asi najviac. Experimentalného psycho s depresívnym-autentickým vizuálom, rýchlym strihom, zmenou filtra, deštrukciou hlasu... Valentine sa snažil potlačovať svoj fetiš a tlačil najmä na príbeh. Druhá časť zmenila tempo. Nastalo omnoho viacej zvracania, brutality, nekonečné brodenie sa peklom.. V konečnom dôsledku pôsobivý surrealný psycho experiment . Slow Torture Puke Chamber je prepálená svojou dĺžkou. Časom sa to stáva monotónne, kde každá trochu zvratenejšia scéna sa zdá ako vykúpenie... storyline tu už je iba ako zámienka na ďalší nekonečný vomit, piss ... scény. To sú v podstate negatíva, ktorým trpí posledný diel. Ale mne sa to aj napriek tomu páčilo. Lucifer Valentine je chorý, zvratený človek, ale svojimi filmami mi hrá do kariet. Každopádne pri jednej scéne sa mi fakt postavil žalúdok (novorodenec, blink) a to sa ešte ani jednému filmu nepodarilo. Za hranicou.

Romper Stomper (1992)

100% Realistické, civilné bez zbytočných moralistických prológov. Lepší film o tejto sub-kultúre už neexistuje..

Teorie všeho (2014)

Nádherný ost, zvýšok priemer, ktorý mohol vyschnuť na papieri.

Olověná vesta (1987)

Vojenská odysea a sonda do duality človeka. Trochu ma mrzí prechod medzi prvou a druhou polovicou. Druhá polovica už je skôr Čata (čo neberiem za zlé), zatiaľ čo prvá brutálna dráma o šikane. Skvelá hlášky, skvelá atmosféra... nešetrilo sa ani brutalitou, takže malé očko na viacej. This is my rifle. There are many others like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I must master my life. Without me, my rifle is useless. Without my rifle, I am useless. I must fire my rifle true. I must shoot straighter than my enemy, who is trying to kill me. I must shoot him before he shoots me. I will. Before God I swear this creed: my rifle and myself are defenders of my country, we are the masters of our enemy, we are the saviors of my life. So be it, until there is no enemy, but peace.

Kardinal (1967)

Toto zverstvo snáď nemohol stvoriť ani človek. Geniálne, hnijúce...

Za ginipiggu: Akuma no jikken (1985)

Urban legend je bohužial silnejšia ako film samotný. S Flowers of Flesh and Blood veľmi pripomína look skutočného snuffu. No o čom to je? Žena je mučená na všetky možné spôsoby. Je to pravda, že po umeleckej hodnote (narozdiel od druhej kapitoly) je to úplná žumpa. Ale z časti znechutilo a z časti poladilo oko gore efekty a to v fake snuffe (resp. v exploite) je najdôležijtešie.

Ooru naito rongu 3: Saishuu-shô (1996)

Záverečná časť je odklonená od predošlých dvoch. Zatiaľ čo minule docielili bezprostredný revenge v roli obete. Tu to je trochu ináč. Príbeh skúma totálneho antihrdinu, ktorý má fetiš v lovení odpadkov, stalkovaniu a mučeniu žien. Určite najzvratenejšia časť, ktorá útočí na diváka, ak v predošlých dieloch som chválil poslednú splatter polhodinu tu musím pochváliť prvú polovicu, ktorá vedie kapitolu v úplnej mysterióznej atmosfére.

Schramm (1993)

today I am dirty, but tomorrow I'll be just dirt.. Geniálny poetický film o smrti. Vyvrcholenie minulých Buttgereitových midnight filmov, respektíve priručka ako zhnusiť a zároveň zhypnotizovať diváka za pár mariek.

The Islamic State (2014)

Perfektná ukážka stredoveku.. Dokument v podstate stojí za hovno z objektivity. Je to iba taká štruktúra do toho štátu a správne defínicia propagandy hlavne u deti. To, že sa tam zobrali a natočili (novinári) na to treba určite gule, ale určite mi tam chýba niečo viacej... aspoň nejaké otázky a nie vždy iba prikyvovať hlavou (aj keď myslím, že v tej situácii je to ťažko možné). Ale bavilo ma to. Keď už aspoň nejaký dokument neskrýva v sebe niečo hlbšie, tak to je aspoň minimálna podmienka a tento dokument to spĺňa. Tak isto ako ma obskurdne zaujíma táto temátika, a preto nemám rád keď dakto do toho tlačí svoje polopravdy. Nech si každý na to vytvorí vlastný názor...

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Debilne a jebnuté podobným spôsobom. Humor alá Machete 2 a pochybujem, že to už niečo horšie existuje a slabý odvar Rodrigueza, ktorý to celé dal na vizuál... ale ináč to stojí maximálne ako kompromis za priemernú polovicu a klišé záverečnú polovicu. Jedným slovo NUDA, ktorá postráda akúkoľvek esenciu filmu..