• Krátkometrážní

Hranice smrti (2007)

Slabší Hostel. Tortura a násilie na New French Extremity slabá a nebýť pár kanibalských scén a hlášok išiel by som s hodnotením nizšie. Predovšetkým je to dookola ten cýklus všetkých podobných exploitov a už ma to prestáva baviť. Nacistický kanibali tu ešte neboli (aspoň o tom neviem), ale postavy sú poväčšine nezaujimavé, až na sviňu Hansa. Forma a prevedenie skvelé a "stolové nackovské reči" zbytočné.

Rodinná oslava (1998)

Autentické, realistické a maximálne emočne zdrcujúce. Scenaristický mi to natrhlo prdel. Uchopené za iný koniec, čo jedine tak geniálne dokážu len Dáni. Bolo pár scén, pri ktorých som len krútil hlavou, ako si to len dovolili natočiť (obrovské plus) a bolo pár scén, pri ktorom som zostal v takom šoku, až sa mi ťažko dýchalo. Už po Refnových a Trierových dielách som mal stále na jazyku, že Dánsko je Európskou filmovou veľmocou toto je len skvelé a obrovské "ok". Vinterberg si nezaslúži byť v pozadí, jekoliž to už dačím potvrdil. Thomas Bo Larsen je kurefský talent a jeho rasistická scéna je neskutočna. Manifest Dogmy je naprosto geniálny a potrebný pre nových filmárov (jekoliž sa často už s klasických filmov stráca ta jednoduchá krása!).

Donnie Darko (2001)

Videné 5x a ani ráz som sa nepriblížil pointe..Tomu sa menej, ako absolútny maximum nedá dať! Mohumentálne a konečným rozuzlením nadpozemské. Tento scenár nenapísal R. Kelly..

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Konečne výsledok pop kultúry, ktorý je mravne skazený a necenzurovaný. Taký tribute, všetkým pokleslým béčkam. Je tam všetko. Treba sa naladiť na správnu vlnu a necháť sa voľne koncentrovať na všetky Smithové scenaristické narážky, vulgárnej obscénnosti a sebaparodovanie. Predražená a ničím neprakvapujúca vychcanosť. Ale predom doporučujem pozrieť iné filmy z New Jersey ságy, kde Jay and Silent Bob majú menšie role.

Imaginární lásky (2010) odpad!

Povrchná infantilnosť. Tvári sa to, ako intelektuálna vzťahovka, ale je to len klišoidná a zbytočná gýčovosť. Hlavne, ak režisér, ktorého debut je tak silno geniálny, až mi po skončení tlačilo srdce..toto je len zbytočná prevarenosť, ktorých sú milióny. Avšak Dolan je hudobný režisér a vie pracovať neskutočne s hudbou, takže hudobné scény skvelé. Kamera takisto. Ale keby som mal opísať, ako ma táto snímka iritovala, tak by som napísal rozsiahlý sloh. Doporučuj siahnuť po J’ai tué ma mère.

Haze (2005)

Vždy mi je ľúto, keď svojím sposob geniálny film posielam do pod/priemeru, ale nemám chuť sa pretvárovať, že ma to bavilo. Polovicu som len tŕpel a sledoval, kedy to skončí, dalšiu som s otvorenými ústami. Dakedy ani nechápem, jak je to možné, že z Japonci s fakt nepríjemného filmu zrobia romantickú romancu..a ten záver? Dosť slabý na taký film.(2,5*)EDIT:25.2.2015 70%

Insidious 2 (2013)

Diametrálne odlišné ako prvý diel. INSIDIOUS 2 obsahuje spektrum ľakačok, pri ktorých si človek nemože vydýchnuť, avšak polovica s ních je dopomahaná hudobným podkladom. V jednotke ak ste to videli, tak ste sa zľakli. Tu to neplatí. Takže je to menšie sklamanie, ktoré vás poteší. Hlavne už sa tu nedá čuchať komornosť a hlavne "lacnosť" celého filmu. To sú asi jediné negatíva. Strach a napetie vás tu rozožere ako pri väčšine Wanových filmoch. Je to silnejšie demonické a stále je to "tribute oldschoolovká". Už od začiatku to začne a neprestane. Priznávam sa, že pri jednej scéne ma zabolelo srdce, čo sa pri podobných filmov nikdy nestáva. Nadhotený Conjuring zostáva pre mňa veľkým sklamaním, zatial čo Insidious 2 od čoho som málo čo čakal ma príjemne prekvapil..

The Last House on Dead End Street (1977)

Dobovo hmatateľný dôkaz a presvedčenie, že (70s) obdobie potrebuje viacej sadistických filmov, pri ktorých si diváci mohli ventilovať nasranosť voči systému. Po lacnom grindhouse, ktorý otriasol svet (Last House on the Left) si začali tvorcovia zadávať úlohu, kto viacej šokuje, jekoliž za inovativnosť sa platilo. A práve prišiel na scénu prechcaný R. Watkins. Zobral kameru, zavolal známych a začal podrobnejšie skloňovať tému okolo snuff filmu. Film, ktorý vam nasere na hlavu a vy si ho budete v poníženi, že pozeráte také zverstvo rozmázavať viac a viac po tvári. Autentickosť maximálna, vďaka hroznej kamere, hercom. Poviem to aj bez mučenia. Film, ako formou povážujem za geniálne dielo. Nápad a celkovým zdelením je to film, ktorý nemá období. Atmosféra je fakt špinavá a občas som neveril svojim očiam. Akurát prvá tretina je fakt zbytočná omáčka okolo ničoho. Zbytočné zábery-ok berem ich, pre taký film je to vlastne hlavne, ale nebavili ma. Takže na rozširenie obzorov a pre fanúšikov aj klasických zvratených guilt pleasurov a iných ujetosti je to snáď podmienka. Akúrat čakal som viacej. Nielen násilim, ale hlavne tou urban legendou, ktorá sa okolo filmu dlho točí. Záverečný popis je dosť zaujimavý a u filmoch dosť nepouživaný, čo je škoda.

Špína z ulice (1987)

Extrémne vulgárna, extrémne sleazy-céčková splatter vyhulenosť. Kto prežije prvú polovicu dostane neuveriteľne "topiacu" sračku (pochopia, len tí čo videli) vo forme druhej polovice. Páčilo sa mi to. Deravý scenár na začiatku bolí, ale časom sa dá zvyknuť a žiadne veľké chyby sa tam nenašli. Gore je až tak neuveriteľné, že vo väčšine som pozeral na to s otvorenými ústami. Dejová línia mi síce nesadla, ale bez mučenia som dopozeral uncut 100 minutovú vérziu a zožral by som toho aj viacej.