• Krátkometrážní

Vetřelec (1979)

Výlučne, nie každá klasika musí každému sadnúť. A taký problem mám s Votrelcem. Priznávam mu síce vysoké hodnoty a chápem aj tie popredné priečky v rebríčku, ale neužívam si ho ako divák. Nie je to problém filmu, niež skor mojim opovrhom k sci-fi komorňakom a výhradam k prvej neušlachtilej a sebanudnejšej prvej polovici. Je to natočené mrazivo, s krásnym režírnými odstupmi, fenomenálnou gradaciou a dnes už kultovou hudbou. Najme som si užíval v rámci hereckého obsadenstva Ian Holma, ale v podstate každý to hral dostačujúco. Priznávam, strach z neznáma je tu vydretá až na kosť! Ale aj tak som rád, že to mám za sebou..

Barbar (2009)

Melancholický, sebareflexívny, v každom prípade mlčanlivý art. Je to N.W.Refn akého máme radi. Nie zbytočne vtieravý, ale chápem, že pre večšinu ľudi to nemá žiadnu výpovednu hodnotu. V prvom ráde, je tu docielený awesome vizuál. Množstvo filtrov, množstvo Škandivavskej očisty a drsnej cesty. Násilie je tu neuveriteľne sleazy, drsne, ale je tu ho málo. Tým pádom vždy keď sa na plátne objaví, stojí to vrelu zato. Keď sa dotoho pridá kvapka "nihilizmu". Tento film si kladie na diváka nemalé nároky.. Veľmi smutná vec.

Zrození šampióna (2009)

Mimochodom, nádherný úkaz typického holywoodského brainwashingu. Síce je to pekne natočené, ale je strášne rozvlačené a nezažívne. Bolo mi jedno, čo sa bude diať dalej, alebo ako to skončí. Navyše je to strašne gyčovité a tuctové ako večšinu veci, od Sandry Bullock. Ale nieje to zlá akademióvka, i keď viacmenej povrchná zbytočne citovo vydierá diváka, stále je to "dramatické" remeslo, ktoré si drží svoje ustalené pravidla a keď človek vypne mozog, alebo ho pri filmoch vobec nepoužíva dostane miešaný sládačik, pre ktorého odtlačok "životopisný" hovorí za všetko!60%

Spring Breakers (2012)

Silikonové soft porno s neohroziteľným neonovým vizuálom a disneyovskými hviezdičkami, ktoré boli poslaný Korineom do prdele. Navýše zaverečná polhodinovká je depresívne-filmové peklo.

Hannibal (2013) (seriál)

Pilot:90%. Uderné a maximálne zdevastajúce, pritom povolnejšie tempo a krásne precízny druh rozprávania z toho robia naprostý klenot, medzi novými seriálmi.

Citadel (2012)

Sociálne znepokojivý, špinavý a atmosferický (children) slasher. Pomalo tlačiací na pílu a zbytočne nevtieravý, kde atmosféra, z filmu vyžmykáva polovicu potenciálu. Nádherná to vec, keď traja herci, z toho dvaja amaterskí, utiahli celý koncert samí. Daktoré scény by som celé nahrubo povymázaval a takisto trochu slabší end, hlavne pri takom horore. Pointa sa chce tváriť až moc "wtf?!" no nakoniec ešte aj sama seba paroduje, ale ináč je to fakt krásna podivaná. Ovšem ešte k tomu strašne moc skvelá stopáž.60%

25. hodina (2002)

Nevšedná, psychologická a pritom smutná-sociálné vypetá civilka. Scenár krásne vyčisteny, s ktorého v každej chvíli srší pravé filmové umenie. V konci som pocítil sprchu zimomriavek. Tak ľudský film sa ťažko hľadá, aneb prečo obdivujem Edwarda Nortona.95%

Antiviral (2012)

Neskutočne premarnená iniciatíva. Tento rok už tretí hororový wtf?!, radoby sick thriller. Tento je s nich určite najslabší a najprimočiarejší. Na rozpočet sa tu v žiadnom prípade nedá sťažovať. Je to len chýba, scenáru a nie réžie. Hypnotický vizuál a hrátky s kamerou sú bizárno nádherne. Horšie je to už len z obsahom, pretože to celý čas vsádza iba na predchadzajúce faktory. Dokonca je to zbytočne prepalené, tým pádom neskutočne nudné. Pritom je to tak pomali film, že som mal pár krát tendenciu rozbiť si hlavu o stenu. Len pre fanúšikov ranej tvorby Cronenberga a surealistických bizárov , ostatný ruky preč.

Spirit (2008)

Braková recesia, a pocta všetkým debilným béčkovým komiksom. Navyše pocta, od toho največšieho komiksového giganta. Trochu nadhľadu, trochu dobrej civilnej chvíľky a kult je namieste. Je pravda, že Spirit paroduje sám seba, ale robí to v takej nevinnej rovine, že sa na to skvelé pozerá. Herecká molekula, všetkých možných hercov. Vizuál je tak čistý a komiksový, že ten čas zbehne neskutočne rýchlo. Hodnotenie by som dal vskutku vysšie, ale zdravý rozum mi to nedovolí. Násilie, kozy, skvelý zaporák.. toto je Bečka jak sviňa!70%

Ils (2006)

Strach z neznáma, vyžmykaná do poslednej kvapky. Home Invasiony majú vždy primočiary dej a možu sa skončiť len dvojako, takže pomerne to isté dookola. Ľakačky v celku fungovali, atmosféra by sa dala krájať a minútaž je sám o sebe jasná výhra, ale nedá sa tu ospravedlniť hneď na začiatok pár faktorov. V prvom rade, obrovské diery v scenári, absolutna nelogickosť hercov a kupodivu na spoliehanie "based on a true story" a záverečnu mrazivú pointu. Pravdupovediac ma to moc nestrhlo. Začiatok skvelý, ale hneď po pár minútach film stratil to čaro. Nieje to priemer, ale rozhodne ani nadpriemer. Proste skvelá jednohubka, ktorá nepoteší, ani neurazi.