Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Deja vu. Proč vlastně vznikl první díl? Resp. kdyby nebyl,tak by se vlastně nic nestalo. Děj je úplně stejný. Zase je vybrali, zase museli bojovat - 1,5 hodiny nuda a zbytek rádoby akce. Já nevím - určitý posun k lepšímu tu je. Jenifer je větší kočka, Elizabeth větší strašidlo a Harrelson zase pekelně chlastá -jinak nechápu těch 82 procent - to hodnotí asi jenom velcí fanoušci. za mě 60% a totální NUDA!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Původně se mi do remaku vůbec nechtělo, ale zajímalo mě, jak se s tím poperou za velkou louží. Výsledek – pro mě spíše utrpení. Film který má 158 min jsem sotva dal na jeden zátah. Když je film dobrý a vtáhne do děje, tak může mít klidně 4 hodiny, ale tohle bylo opravdu moc. Jelikož jsem viděl originál, tak jsem se snažil hledat detaily a více porovnávat. Výsledek byl ale takový, že jsem v tom akorát ztrácel – divný, ne? Sice slavnější herci, ale na výkonu to znát nebylo . Kopírování vždy stálo za prd a toto není vyjímka .... 60%. Na originál to nemá ani náhodou.

Kapitán Phillips (2013)

Film není nikterak strhující, ale přesto vtáhne do děje. Posledních 15 minut filmu jim to žeru se vší parádou. Člověk nad tím nesmí moc přemýšlet – opravdu jsou zákony, že obchodní lodě nesmí mít zbraně ? Proč tak velká společnost nemůže prosadit aspoň jednoho profesionálního vojáka, který by si s tímhle hravě poradil a pak by nemuseli vynakládat prostředky na záchranu, která mnohonásobně překračuje cenu výkupného. Film nezklamal a Tomáš na pokraji šoku působí velmi věrohodně. 85%

Rivalové (2013)

Nejsem hnidopich, abych se zaobíral zda to či ono bylo skutečným příběhem, či pouze snaha o drama. Film byl každopádně velmi dobře natočený vč. autentických záběrů z nehody. Našli díru na trhu a velmi dobře ji zaplnili. Skvělý výkon Daniel Brühla - mě se Niky zeptat, zda byl opravdu takový kokot jak to vypadá na plátně, bych odpověděl jednoznačně. Ano byl. A proto byl tak úspěšný . 90%

Gravitace (2013)

Velké očekávání, které se naplnilo z poloviny. Děj nevýrazný. Vidět film pouze ve 2D,tak by bylo hodnocení podstatně nižší, takto díky vydařenému 3D a Sandře v kalhotkách, dávám 75%

Ledové království (2013)

Na můj vkus příliš uřvaná pohádka s velkým množstvím písní (není se co divit – tvůrce je stejný jako v pohádce Na vlásku, kde se taktéž zpívá o 106). Škoda jen, že postavička Olafa se objeví cca v půlce filmu. Ten zvedá kvalitu pohádky o 50% . Před filmem fantastická 3D ukázka Mickey Mause s efekty na kterých se vyřádily. Zasmál jsem se – to mi k životu stačí – 80%.