Krysař (1985)

Příběh mám rád, ale loutky se mi prostě nelíbily...

Romeo krvácí (1993)

Tvůrcům se tento prazvláštní snímek opravdu zdařil. Odporný hrdina, odporné město, odporný záporák. Vše doplněné nervní drásavou hudbou. To ovšem zapadá do celého konceptu a pravděpodobně tím naplňuje rejžovu myšlenku. Navíc když se k tomu přidá tak dokonale hrající Oldman, kterému jsem toho cvoka věřil od první minuty a každou další mě tím dováděl k šílenství. Typ filmu je však nahony vzdálený od mého vkusu, tudíž už nikdy více.

Co dál, doktore? (1972)

Úžasná, ukecaná Streisandová s vždy nevinným a vážným O´Nealem. Nasmál jsem se tak, že prostě každá hvězdička dolů by mě v noci strašila.

Kellyho hrdinové (1970)

Opravdu vydařený snímek, ve kterém doslova září Savalas, zdatně doprovázený Eastwoodem. Možná nebýt dabingu, nebylo by to tak očividné, ale Moravec se svým hlasem opět čaroval a povýšil tak vše ještě o další úroveň. Inu, kdo umí, umí. Nutno však dodat, že zde figuruje celá plejáda dalších hereckých es tehdejší doby. Pravda, hrubost a surovost války tu k nahlédnutí úplně není, nicméně vtipné hlášky a částečný nadhled nad tehdejší tvrdou dobou se vyplatily a nabízejí netradiční (francouzsky) zábavný styl válečného filmu.

Most špiónů (2015)

Největší slabinou tohoto snímku je jeho rozvleklost a do jisté míry i nudnost. Na druhou stranu to vše tu musí být k pravému vystižení tehdejšího "studeného" sovětského prostředí. No, a teď co s tím! Celkem mě mrzí, že si nedovolím dát plné hodnocení, výkony na to jsou. Nicméně některé pasáže mi holt zavíraly oči a to musím zkrátka taktéž zhodnotit. Snad tedy příště.

Jen blázni spěchají (1997)

Ach ten Perry, ten by rozesmál i mrtvýho. Jeho cesta s bratry autem do opuštěného kaňonu je geniální a z tohoto filmu opravdu nejlepší. Jinak ale snímek celkově zachránit moc nejde, takový slabší průměr.

Highlander (1986)

Už je to holt starší kousek, u kterého nemůžeme čekat nějaké skvostné efekty. Na druhou stranu určitě zaujme, myšlenka vůbec není špatná a nakonec i to provedení slušné kvality dosáhne. Takže překvapivě koukatelný kousek.

Jeden den v Německu (2015)

Hezky natočené, výborná technika zpracování, ale příliš velký kulomet informací.

Králova přízeň (2008)

Přiznám se, že jsem byl ze začátku trochu rozčarovaný z obsazení, jelikož to vypadalo, že snad nakonec (proti všem očekáváním) bude hrát hlavní postavu Johanssonová. Naštěstí však postupně uvolnila scénu Portmanové a nutno říct, že ta se příležitosti chopila na výbornou. Nebo možná dokonce ještě lépe! Mnohokrát jsem již slyšel pět ódy na její herecký talent, avšak až v tomto snímku se mi naskytla příležitost odhalit, co vše se v ní vlastně skrývá. S bravurou, s jakou sehrála a dokonale vystihla postavu Anny, se nedá srovnávat žádný z dalších výkonů filmu, ačkoliv i ty byly ztvárněný opravdu dobře. A jelikož se jedná o britskou tvorbu, opět mě nepřekvapuje ani standard historického prostředí, které bylo nastíněno a vypilováno do nejmenších detailů, a poskytlo tak divákům naprosto přesvědčivý a realistický pohled na tehdejší dobu. Nakonec snad jen poznámka, že si popravu Natalie Portman a její zděšení při rozsudku budu pamatovat snad navždycky.