Divoké vlny 2 (2017)

Až mě zaráží, s jak velkou intenzitou a značným rozdílem je tu pokračování shazováno. Jednička byla divná, trapná, chaotická a nudná. O pokračování se to sice dá říct částečně taky. Děj byl čitelný a obsah nicmoc, nicméně konečně zmizela ta prapodivná reportážní forma, což kvituju s velkým povděkem. O to větší záhadou mi je, že se tu pohybujeme v hodnocení v diametrálně odlišných číslech. A přitom jde téměř o totéž!

Nadějné vyhlídky (2012)

Britské ztvárnění literárních předloh (jako například Oliver Twist a dalších) je opravdu neskutečné. Dosáhnout natolik přesvědčivé atmosféry, která diváka vtáhne od prvního okamžiku, se pokouší řada tvůrců, ale jen a pouze Britové na to snad mají patent. Konečně i fakt, že v tomto případě se (vyjímečně) přikláním zcela jasně k originálnímu znění doplněném o titulky, vyjadřuje, o jakou kvalitu se jedná. Opět jeden z velkolepých snímků dávné historie se špičkovými herci, z kterých jen těžko můžeme vybírat nejlepší výkon večera. Snad tentokrát naopak spíše bijí do očí ony méně zdařilé výstupy, a to bohužel zrovna hlavní dvojice. Na druhou stranu i s nimi se jedná o velmi, velmi zdařilý kousek.

Sázka na smrt (1988)

Velká škoda, že Jim Carrey nedostal větší šanci. Celkem jsem si i živě představoval, jak oním grandiózním pomateným vrahem je nakonec on. Ale nedá se nic dělat, asi v té době neměl ještě tak profláklé jméno.

Velký bazar (1973)

Bláznivá francouzská komedie, ve které je vše přehnané. Naneštěstí až přespříliš přehnané.

Den vran (2012)

Opět jeden z těch "francouzských" málomluvných animáků, které sice graficky působí zcela odlišně (kouzelněji, ale někdo by mohl říct také jednodušeji) v porovnání s těmi americkými, ale o to působivější je duch a celá myšlenka filmu.

Vítězové a poražení (1999)

Tvrdá, syrová, ale patrně realistická ukázka, jak může vypadat tlak na sportovce, který chce vyhrávat, být oblíbený a také (a možná to především) vydělávat peníze. Zároveň nástin života týmu, který na povrchu (rozuměj z pohledu fanoušků) vypadá čestně, vzorově a sehraně, ale uvnitř je to jen cháska samolibých frajerů, kteří pro své ego udělají cokoliv a není jim nic (chlast,sex,drogy) svaté. Je mi jasné, jak složité musí být zpracování takovéhoto tématu. A zároveň uznávám, jak je to na svou dobu pokrokové. Ale za řvaní, sex, prsa nejrůznějších nanynek, fetování koksu z bradavek, kouření "všeho možného" či penisy sportovců ve sprchách mi tohle pokoukání nestojí. Zkušenost s tímto filmem oceňuju, ale tím taky končím.

Tanec v temnotách (2000)

Tento film zdá se mi poněkud nešťastný!!! Hlavní představitelka hraje úžasně, ale jinak .... pošahaný, divný, depresivní! Kamera má být sice taková pro autentičnost, ale nedá se na to koukat. No a ty muzikálové proklady ... opravdu bizár! Přiznám se, že jsem si sám dokonce musel film dávkovat, abych ho vůbec dokoukal. Už nikdy víc. A když říkám nikdy, tak už opravdu NIKDY!!

Zpátky do ringu (2013)

Stallone a box. Spojení, které bylo, je a vždy bude tahákem, který naplní kino. Ikdyž se nejedná o Rockyho, opět tu vyzařuje ta poklidná a spravedlivá atmosféra, tak netypická na prostředí boxu, ale o to působivější, že lze takovýto snímek tímto způsobem natočit. Bohužel je však mnohdy přehnaná "tvrdost", nebo spíš prostořekost některých postav. Zároveň se zdaleka nemůžu přenést přes některá rozřešení, která se zdají být nepochopitelná, ba přímo nepravděpodobná. Možná se to tak událo, nebo snad děje i dnes, ale mně to prostě nesedí. Samozřejmě De Niro opět hraje svou klasiku, sebevědomého padoucha, naprosto dokonale, tedy stejně jako Stallone tu svou. Nicméně již zmíněné detaily, včetně toho, že Rocky nikdy nemůže být Razor (natož pak aby snad prohrál!) mě zkrátka nedávají na vybranou...

28 dní (2000)

Absolutně nechápu zdejší kritiku, a podotýkám neoprávněnou. Myslim, že hlavní myšlenka snímku je jasná a podat ji takovýmto příjemným a zároveň rázným způsobem zaslouží minimálně pochvalu. Navíc obsazení zapůsobilo neméně přesvědčivým a povzbudivým dojmem. To vše působí kompaktně a velmi sympaticky. Na protest tedy o trochu lepší body!