Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Podle obsazení a ohlasů mých známých jsem tenhle snímek chtěl rozhodně vidět, ale měl jsem trošku obavu, jestli mě necelé dvě hodiny koukání na unikající lepkavou kapalinu ze všech možných i nemožných míst budou bavit. No a..bavily..a hodně! Sice sem si nejdřív říkal, proč tam vlastně hraje Mark Wahlberg, že by tam mohli obsadit vlastně kohokoliv, ale v druhé půlce dostane i on nějakou tu šanci předvést to, za co ho v Hollywoodu platí. Kurt Russell je i ve svém věku pořád hodně cool a na onom Deepwater Horizonu jim všechno klape, jak má, teda dokud nepřijde John Malkovich a všechno jim to nepose*e. No, co víc říct, maximálně tak, že bych takovouhle havárii nikdy nechtěl zažít a že komu nevadí trocha špíny, ať si určitě najde čas to zkouknout.

Dívka ve vlaku (2016)

Protože mám knížku ještě v živé paměti, velmi mě zajímalo, jak se tvůrci vypořádali s filmovým zpracováním. Myslím, že se film drží svojí předlohy jako klíště, liší se jen v maličkostech, za což jsem rád, protože mě zajímalo, jak dobrá je moje představivost, no a ukázalo se, že je celkem obstojná, protože přesně takhle jsem si to představoval. Ze začátku se to může leckomu zdát takové páté přes deváté, ale to je jen začátek, po chvíli si vše dáte dokonale dohromady. Už jsem měl samozřejmě výhodu, protože jsem věděl všechny souvislosti, ale ani to mi zážitek neznehodnotilo. Herecké obsazení je velice příjemné a samozřejmě Emily Blunt mi nikdy náladu nezkazí, tu její roli se jí prostě nedá nevěřit. Určitě zkoukněte!

Doktor Strange (2016)

Někoho komiksácké originy nebaví; zřejmě z důvodu, že ono úvodní představování hrdiny se může zdát nudné. Absolutně s tímto názorem nesouhlasím. Konkrétně Marvel Studios dělá svoje originy extrémně poutavé a svůj poslední, ve kterém se představil vládce mystických umění, Dr. Stephen Strange, vypiplali do dokonalosti. Cast se vydařil na jedničku, protože na Marvel lidi chodí a na Cumberbatche tuplem. Velkolepý vizuál s dynamickými akčními scénami je tu a tam dochucen nějakým tím vtipem v přesně takové míře, v jaké mi to vyhovuje. Nemůžu se dočkat vyhlíženého team-upu s Avengers.

Hořkých sedmnáct (2016)

Naprosto uchvacující (alespoň pro mě) kousek, který umí velice silně zahrát na city. Místy je Hořkých sedmnáct sice lehce depresivní podívaná, ale to zážitku jen přidává na autenticitě. Postavy jsou rozhodně to, co stojí za vychválení. Konec je sice možná trošičku odfláknutý, ale rozhodně ne špatný. Tuhle pecku by neměl vynechat vůbec nikdo!

Inferno (2016)

Po shlédnutí Rogue One, kde mě nijak neuchvátila, mě Felicity Jones velmi příjemně překvapila v Howardově další adaptaci známé prózy. Výkon Toma Hankse asi nijak komentovat nemusím, ten byl super, jako vždycky. Škoda, že Ben Foster nedostal tolik prostoru, kolik bych mu přál, ale i tak stihnul být docela fajn. Nevím, jestli to je čistě můj názor, ale hádanky se mi zdály poněkud jednodušší, než byla třeba v jedničce, ale je taky možné, že už si to přesně nepamatuju. To ale neubírá na kvalitě filmu, rozhodně doporučuju na večerní rodinnou pohodu do obýváku nebo si to klidně pusťte ve vlaku, jako já.

Krev šampiona (2016)

A máme tu další boxerský film! A další pecka! Miles Teller hraje úplně tu samou roli, co ve skoro všech svých filmech, zdánlivě namyšleného týpka s podivným knírkem, který se ale během filmu musí poprat s krizí, aby se mohl vrátit zpátky k boxování. To je také v kostce asi zápletka každého filmu s touhle tématikou. Ale to takovým nadšencům, jako mně, vůbec nevadí. A Aaron Eckhart je velmi zábavným zpestřením. Klíčem k úspěchu u těchhle filmů je chemie mezi dvojicí zápasník - trenér a ta tady rozhodně nechybí.

Křížová palba (2016)

Když jsem poprvé získal nějaké povědomí o tomhle filmu, byl jsem z jeho konceptu nadšený. Prostě hodina a půl čisté akce se spoustou známých jmen a myšlenka také dost originální. Výsledek je dobrý, čekal jsem však víc, což je možná moje chyba. Sharlto Copley je naprosto skvělý, jako ostatně všude, kde se ukáže, jinak mě z herců nikdo zvlášť neoslnil. Nápady Free Fire rozhodně nepostrádá, jen se tam dost často (což se u tak krátké stopáže může zdát divné) objevují hluchá místa, která mě vyloženě nebavila. Ale jako celek film není rozhodně špatný.

La La Land (2016)

Zatím nejlepší letošní muzikál! Možná i letošní nejlepší film. Ale ne, teď už vážně. Určitě se nepovažuju za fandu muzikálů, natož, abych na nějaký šel do kina. Člověk by měl ale být otevřený všemu a nemít žádné předsudky a i proto, ale ne jenom proto jsem zavítal na projekci La La Landu. Samozřejmě mě nalákalo jak obsazení herecké, tak i režisérské, ještě, když jsem velmi nedávno poprvé shlédnul Whiplash, který mě velmi nadchl. Už úvodní scéna byla naprosto perfektně zkomponovaná a už tam jsem ztratil jakoukoliv schopnost negativní kritiky. Též ústřední filmové melodii jsem naprosto propadnul, ale řekněte mi, kdo ne. J.K. Simmons měl čas na place sice asi 20 sekund, ale opět velmi (ne)příjemných. Na závěr bych chtěl dodat zajímavý fakt, a to, že jsem navzdory velmi emotivnímu ději neuronil ani slzu a to si zas nemyslím, že bych byl nějaký suchar, protože u některých filmů roním dost, ale asi to holt každý vnímá jinak.

Lék na život (2016)

Tak tohle můžu! Když jsme se o tom bavili s kámošem, tak jeho slova zněla myslím nějak jako: " Buď se ti to bude zdát skvělý a nebo hrozný". Dle hodnocení asi vytušíte, co si o novém Verbinskiho počinu myslím. I když může 146 minut leckoho odradit, mně by to nepřišlo ani náhodou tolik, kdybych si to nepoustěl ve vlaku a zhruba tolik minut trvá moje cesta. Obsazení kromě hlavního hrdiny celkem neznámé, i když u spousty herců jsem si říkal, že jsem je už někde viděl, viz až třeba včera jsem zjistil, že Jason Isaacs je Lucius Malfoy (what..? :-D), ale všechny jejich výkony jsou velmi dobré. Nemůžu si pomoct, ale film mi z 90% připomíná Scorseseho skvělý Shutter Island, chvílemi jsem si říkal, že Leo a Ben Kingsley asi o pár desítek let omládli, jinak že to není možné. Myslím, že zdejších 65% je celkem výsměch, takže lidi, koukejte to zkouknout ještě jednou, abyste mohli opravit svůj omyl!

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Už nějaký ten pátek uběhl od té doby, co jsem viděl jedničku, ale pamtuju si, že jsem byl naprosto ohromený. To se u Vzkříšení úplně říct nedá, ale určitě nejsem nespokojený. Pohled na střílejícího a mlátícího Stathama mě nikdy neomrzí. Prvních řekněme 40 minut mě dá se říct možná i nebavilo, protože se tam nic moc nedělo až na cukrování s Jessicou Albou, která mě (divím se, že to říkám) vůbec nebavila a kdyby místo ní hrála jakákoliv jiná herečka ani bych si toho nevšiml. Naopak minirolička Tommy Leeho mi přišla velmi příjemná. Pak se film ale rozjel ve stylu jedničky a vynalézavost Arthura Bishopa při odstraňování jeho cílů byla samozřejmě naprosto nenapodobitelná, viz ten bazén (nechtěl bych :D ), takže jsem se dobře bavil.