Pásky z Nagana (2018)

Tak na tohle by se měl podívat každý Čech, nehledě na generaci nebo zájem o hokej. Tahle událost musela prostě ovlivnit úplně všechny a toto skvělé zpracování je parádní připomínkou 20 let starého triumfu.

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

K výsledku voleb se vyjadřovat nebudu, to je nerelevantní. V této debatě však zprvu dle mého nejistá a trošku nervózní (možná jen můj mylný dojem) paní Witowská ukázala, jak se to má dělat. Paráda.

Rampage Ničitelé (2018)

The Rock + komparz (kromě Joe Manganiella, ten byl super!) + přeřostlá fauna. Asi každý tak nějak musí tušit, co od filmu očekávat a s tím do toho jít. Johnson je jako vždy velmi zábavný a ač je o jeho hereckých schopnostech často pochybováno, pro mě je to jeden z nejlepších herců a největších jistot současného Hollywoodu a světa. Nevím, co by se muselo stát, aby mě on ve filmu zklamal. P.S. Kdo dal filmu 2*, protože ho zklamal scénář, očekávaje hluboké, na Oscary mířící drama, tak ať si dá facku.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Hned na začátku zmíním, že předlohu jsem nečetl, ale rozhodně to plánuju!! U Ready player one se už dopředu vědělo, že to bude velká věc, mohla se z toho vyklubat opravdová pecka, vzhledem k (prý) peckoidní Clineově předloze, ale taky z toho mohla vylézt slátanina, vzniklá ze Spielbergova pokročilého věku a z něj plynoucího špatného uchopení celého námětu. Můžu s klidným svědomým říct, že B je správně, svět OASIS se musel líbit úplně všem, ať už políbeným nebo nepolíbeným knižní předlohou. Je prostě vidět, že Steven stále hraje v první lize. Moje geekovské já se celou stopáž tetelilo blahem a po skončení závěrečných titulků jsme ještě dlouho přemítali, kterých easter eggů jsme si všimli, a brouzdali internet, kterých naopak ne. Přes lehkou nesympatičnost hlavního hrdiny v podání Tye Sheridana jsem se také přenesl a už se nemůžu dočkat, až se mi děj trošku vytratí z paměti, abych si mohl zážitek zopakovat.

Rudá volavka (2018)

Jennifer Lawrence už jsem s konečnou platností vzal na milost, a tak jsem si Red Sparrow mohl náležitě užít. Dostal jsem vcelku dobrý thriller, sice si myslím, že podobný film Salt s Angelinou Jolie, je o kousíček lepší, ale tady jsem se taky bavil. Joel Edgerton je taktéž v pohodě. Dohromady nic přelomového, ale určitě stojí za to vidět.

Sicario 2: Soldado (2018)

Po jedničce, kterou ztvárnil Denis Villeneuve a která byla velmi svěžím počinem, tu máme pokračování, na které už tentokrát magický Kanaďan nedohlížel. Scénář však dával opět dohromady Taylor Sheridan, což dodávalo jistotu precizní práce. A vida - zadařilo se. Sice jsme museli oželet v jedničce skvělou Emily Blunt, ale dostali jsme Joshe Brolina a hlavně Benicia del Tora v jejich nejsyrovější podobě, což byla parádní podívaná. Dvojka je narozdíl od jedničky více akčně laděná, což se některým lidem očekávajícím kopii prvního dílu nemuselo úplně líbit. Já byl ale maximálně spokojený.

Solo: Star Wars Story (2018)

Původně jsem na tento (někteří by řekli - předem k záhubě určený) spin-off z našeho oblíbeného SW univerza jít neplánoval, ale nakonec jsem se v tom IMAXU přece jen nějak ocitnul. Můj přístup byl velmi rezervovaný, trailery nenabídly téměř zhola nic pro mě zajímavého a jinak jsem se neměl moc čeho chytit, kromě vyhazovu režisérů a ultranákladných přetáček. Vyklubal se z toho k mému překvapení velmi zábavný film. Alden Ehrenreich, který mi v ukázkách přišel naprosto hrozný, prkenný a nevtipný, byl úplně v pohodě. Snažil se, hláškoval velmi zábavně a jeho synergie s Chewiem je nezpochybnitelně základním kamenem celého filmu. Woody Harrelson je taky pan herec a na každou jeho roli se budu vždycky těšit, jeho charisma je zde také nepřehlédnutelné. Donald Glover s Paulem Bettanym byli ok, řekl bych adekvátně vůči jejich prostoru ve filmu. Co nebylo ok, byla další syntetická, rádoby vtipná postava (kde je berou, panebože?!) a hlavně Emilia Clarke! Dřív jsem jí měl docela v lásce, ale poslední dobou si uvědomuju, jak moc neumí hrát. Ještě, že tam její ofinka nedostala víc prostoru. No jsem velmi zvědavý, jak tohle celé univerzum ještě dopadne, doufám, že se odrazí k pořádnějším výtvorům.

The Cloverfield Paradox (2018)

Oba dva filmy obsahující Cloverfield v názvu mám dost rád. Jejich originalita je velmi svěží a podle mého se to opět potvrdilo. Není potřeba super známých tváří, stačí jen pár (tady docela dost) poctivých wtf momentů a scénář jakbysmet a o zábavu je postaráno. P.S. počkejte si rozhodně na konec.

Tiché místo (2018)

Konečně ve mně po dlouhé době zahořela naděje, že by tu mohla přijít nějaká velká hororová pecka, po které se budu bát jít v noci na záchod. Bohužel, musím přiznat, v tomto ohledu jsem byl zklamaný, protože jsem měl sice plno pocitů, ale strach jaksi absentoval. Ale když si odmyslím, že se mělo jednat o horor, dostal jsem naprosto bezprecedentní, super podívanou, která se svojí vynalézavostí a kreativností řadí na samý vrchol žánru (thriller!)

Tomb Raider (2018)

Jakožto fanda starších filmů s Angelinou Jolie jsem se trošku bál, jak bude nové ztvárnění Lary Croft pojmuto. Po první ukázce mi ale bylo jasné, že Alicia jako by herní Laře z oka vypadla a já budu happy až na půdu. To jsem také byl.