Pařba v Bangkoku (2011)

Film se ani nějak nesnažil zakrýt, že jde o přesnou kopii Pařby ve Vegas. Možná proto mě ke konci trochu nudil, jelikož jsem věděla, co čekat a bohužel mě ničím vážně nepřekvapil...samozřejmě, jsem byla zvědavá s čím tvůrci přišli tentokrát, pár nápadů oceňuji, ale nějak to nestačilo, aby mě Pařba v Bankoku zabavila na dlouho...hlavně konec už jsem dokoukala pouze z povinnosti...z postavy Alana (Zach Galifianakis) jsem měla také rozpačité pocity-i když pár vtipů se mu povedlo, osobně bych s ním nevydržela ani dvě hodiny.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ale jo, čekala jsem to horší. Film mě bavil, začátek a konec byl teda trochu roztahaný, ale Jack Sparrow se vrátil se vší parádou. Trochu mě mrzela role G. Rushe, řekněme, že jako pirát Barbarossa byl lepší. Naopak mě mile překvapila Penelope Cruz, kterou moc nemusím, ale nutno uznat, že role pirátky ji seděla. Pro Johnnyho Deppa jako Jacka Sparowa mám holt slabost a nikdy mě neomrzí. A pátý díl? proč ne, sem s ním :D

Princ a pruďas (2011)

Ve zkratce bych film zhodnotila jako film s jednoduchou zápletkou, který ale nenudil, dobře zvolení herci-nejvíce asi zaujme James Franco, o kterém se po letošních Oscarech mluví čím dál tím více, stejně tak jako o krásné Natalie Portman; často vtipné, přesto pro mě i řada nepodařených vtipů. Co bych na filmu vyzdvihla je Danny R. McBride v roli mladšího prince Thadeouse, který danou situaci svými narážkami vždy naprosto přesně vystihnul. Na filmu je vidět, že herci si natáčení užívali a mnoho scén je proto přehnaných, ale vtipných. Když to tak shrnu, filmu není ve své podstatě ani moc co vytknout, přesto můj šálek čaje to není...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Asi tak, když se někdo za každou cenu snaží dosáhnout ještě většího úspěchu než byl první díl. Guy Ritchie vsadil především na velké množství akčních scén a rádoby vtipných momentů a dialogů, děj pro jistotu rozšířil i do jiných zemí a pojistil se "největším případem všech dob". Pro mě to tedy znamená jediné- že ona lehkost a vtip z jedničky se vytratily a všechno místo toho působí tak nuceně. Jsou zbytečně přidané nové postavy a hlavně děj je zbytečně natahovaný. Pár scén bylo povedených, moment překvapení se v posledních minutách Ritchiemu nakonec taky povedl, ale to celkový dojem z filmu nezachránilo.

Šéfové na zabití (2011)

Ačkoliv jsem dlouho váhala, nakonec se přikláním pouze k průměrnému hodnocení. Film byl zezačátku velice chytlavý, hodně vtipný, postupně ale hlavně dějově začal ztrácet a hlavní postavy začali být protivní...Jinak ale slušná letní oddechovka, u které se určitě zasmějete :D

Šmoulové (2011)

Obecně přímo nesnáším filmy, kde se spojují animované postavy s realnýma (př. Garfield) , řekla bych, že málokdy se to povede natočit dostatečně věrohodně. Na Šmouly jsem se koukla hlavně kvůli N.P.Harrisovi. Co bych filmu vytkla je hlavně děj, který mohl být mnohem více propracovanější a vůbec, mohl být zkrátka lepší. Samotní šmoulové byli krásně zpracovaní a dejme tomu, že tady spojení animace-realita docela fungovalo. Záporná postava-Gargamel-věřím, že byl dobře zvolený i zahraný, ale především hrozně otravný a celkově mi vadil, i když to je tak možná správně :) Přesto je pravda, že pár povedených scén měl, stejně jako Azrael (jeho kočka), ale právě u kočky byla někdy hodně vidět přehnaná animace. Neil Patrick Harris ve filmu nebyl nějak výrazný, což mě mrzí, ale hlavní roli měli hold šmoulové...Co se mi na filmu opravdu líbilo byla hudba, pár dobrých vtipů a roztomilí šmoulové a navzdory ne moc vydařenému ději, jsem to dokoukala a nakonec to nebylo tak špatné. 55%

Thor (2011)

Tenhle film měl nápad a snad jako první z Marvel komiksových adaptací se odehrával jinde, než na Zemi (aspoň částečně). Začátek hodně slibný, co se ale Thor ocitá na Zemi děj trochu ztrácí a bohužel už se nedokáže nahodit zpátky. Konec jsem ani moc nepochopila, myslím, že byl hodně nepravděpodobný. Herecké obsazení bylo dobře vybrané, Chris Hemsworth se na Thora vyloženě hodil ;) A pokud se nějaké té role ujme Anthony Hopkins, Natalie Portman nebo Stellan Skarsgard je to v dobrých rukou. Co mě na filmu zaujalo nejvíce byly určitě kostýmy a efekty. Jak už jsem říkala, nápad to mělo, škoda, že nebyl víc rozpracovaný, takhle je děj dost roztržitý.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Jelikož to šlo s kvalitou každého dílu ještě víc ke dnu, dopadl Rozbřesk nad očekávání dobře. Tvůrci se až obdivuhodně dobře vyhli zbytečným klišé i na místech, kde by se dala čekat a romantické scény vyzněli přirozeně a mile. Edward a především Jacob nabrali trochu na věrohodnosti, atmosféra byla přesně taková, jaká měla být-režisér se vůbec nebál přitvrdit a udělal dobře. Co mi vadilo je hodně viditelná knižní předloha, které se tvůrci přímo otrocky drží. Možná mi to tak přijde, protože jsem stejně jako půlka světa knihy četla, ale ve filmu bych nějakou inovaci ocenila.

Vyměřený čas (2011)

Byl to ten zajímavý námět, co mě zaujal nejvíc. Timberlake pro mě není žádný herec, naštěstí to vykompenzovalo množství vedlejších zajímavých postav. Co se děje týká, asi tak od půlky se plácá pořád v tom samým a konec radši ani komentovat nebudu, námět byl značně nevyužitý a hlavně nedotažený. V kině těch pár napínavých a působivých scén vypadalo o to líp, proto ty 4* dám, obecně bych Vyměřený čas zařadila do škatulky těch filmů, které nejsou vůbec špatné, ale vidíte, že mohli být ještě mnohem lepší...a to vždycky zamrzí.

Warrior (2011)

Sportovní filmy málokdy něčím překvapí, dějem a některými typickými scénami se v podstatě pořád opakují, a Warrior stejně tak. Nepřináší nic, co bysme už neviděli, ale možná že právě tím je tak jedinečný-jako by se skládal z různých sportovních filmů a tím vytvořil film nový a podle mě naprosto skvělý! Ví přesně kam mířit- na dojemný příběh dvou bratrů a jejich otce, kteří se znovu sejdou na nečekaném místě a každým dalším kolem se nejen přibližují výhře, ale i jeden druhému. Na mě to teda fungovalo, Hardy, Edgerton i Nolte si mě naprosto získali. Pro tyhle filmy mám zkrátka slabost.