• Krátkometrážní

Hrabě Monte Christo (1975) (TV film)

Slušně natočené, ale zároveň moc stručné. Adaptace takové knihy si zaslouší minimálně dvojnásobnou stopáž

Hvězdný prach (2007)

Rozhodně jsem nečekal, že k nám dorazí z Ameriky taková fantasy pohádka. A ejhle, Hvězdný prach nejen že se povedl, on je přímo skvělý. Od hereckého obsazení, přes výpravu, vizuální efekty, hudbu, kameru a řežii až k výborně odvyprávěnému příběhu. Pro mě osobně ideální příklad odpočinkového filmu s výborně namýchanými prvky humoru, romantiky a napětí, který se trefil přesně do mého vkusu. Víc takových příběhů!!!

Choking Hazard (2004)

Ohodnotit Choking Hazard je oříšek. Je to odpad, nebo snad pět hvězd? Každopádně je to ta nejlepší kravina, kterou jsem kdy viděl.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Paráda. Výborný příběh mě nadchnul a nepustil. Leonardo DiCaprio dokazuje, že je vynikající herec, agenta FBI jem Tomu Hanksovi uvěřil, ale nejlepším zúčastněným hercem je bezesporu Christopher Walken jako Frankův otec. Film má dlouhou stopáž, ael kupodivu jsem se nenudil - ba naopak bych čtvrthodinu navíc i snesl. Steven Spielberg odvedl vynikající práci a možná je dobře že Chyť mě, když to dokážeš nakonec natočil on, a ne Gore Verbinski.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Přidat do třetího Indiany postavu tatínka byl prostě geniální tah. Otevřeli se nové možnosti a právě dialogy Juniora se Seniorem udělali z Poslední křížové výpravy nejvtipnější díl Indiana Jonese.

Inkoustové srdce (2008)

Zklamání. Nečekal jsem fantasy kvalitou se přibližující výtečnému Stardustu, ale alespoň zábavnou oddychovku se zajímavým příběhem, jak se zdálo v traileru. Bohužel se mé přání nevyplnilo a já se po většinu filmu pekelně nudil. První půlhodinka ještě vypadá zajímavě, ale později se film zvrtne v jakési prachobyčejné béčko se špatnými triky a naprosto zbytečnými scénami - třeba role Helen Mirren, jakkoli ji mám rád, byla úplně přebytečná. Mimo začátku můžu pochválit už jen vždy charismatického Paula Bettanyho a mladou Elizu Bennett, která narozdíl od Brendana Frasera umí dobře předčítat :-) Mám už hlad po pořádném fantasy. 4/10

Interstate 60 (2002)

Konečně jsem viděl Interstate 60 a jsem doslova uchvácen. Každá zastávka na Dálnici 60 byla dokonalá, se skvělými herci (Gary Oldman byl -opět- dokonalost sama, skvělý také Chris Cooper), plná humoru (i černého), ale také s kapkou vážnější noty (město drog, scéna na policejní stanici...rolička Kurta Russela potěší). Jeden z nejzábavnějších a nejpohodovějších filmů, jaký jsem měl tu čest vidět. A po Interstate 60 bych se rád projel...

I.Q. (1994)

Klasická romantická komedie s Meg Ryan, okořeněná o excelentního Waltera Matthaua v roli Alberta Einsteina.

Jackass: Film (2002)

Hrozní idioti, ale mé druhé (úchylné) já se občas bavilo...

Jak přicházejí sny (1998)

Nádherné. Vizuální stránka filmu je prostě skvělá. Jinak souhlasím s ostatníma, emocí je zde zbytečně moc. To mě ale však o filmový barevný zážitek nepřipravilo.