• Thriller

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Třetí dil, kde se nestalo nic, kromě vymití mozku hlavního hrdiny. Nevím, jestli je cílem, aby hlavní hrdinka postrádala špetky odvahy. Nevím, jestli je tak hrozná herečka nebo j hrozná jeji postava. Nudila jsem se od začátku do konce.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tenhle dil je lepší, ale ten románek mě opravdu nebavil a to jsem šťastně zamilovaná. Opět, hrdinka je chvíli hysterická, chvíli strašně chytrá nebo šéfová. Nemá osobnost. Ostatní ale byli skvělí.

Hunger Games (2012)

Až tak se mi to nelíbilo. Hrdinka mi pripadala poněkud hysterická. A co měl znamenat ten romantický závěr? Bylo to zajímavé, ale jenom to.

The Canal (2014)

Hned od začátku bylo jasné, o co jde, ale ta atmosféra! Herecké výkony zničující, efekty perfektní a hrůzostrašné. Moc jsem se bavila.

Poltergeist (2015)

Herecké výkony naprosto příšerné, akorát malý hoch byl přesvědčivější' než děti v jinych filmech. Velice hezké efekty ve světě mezi naším a oním. A tady chvála končí. Ze svého pohledu to hodnotím jako srovnání s bezkonkurenčním Poltergeistem z roku 1982, takže hrůza, hrůza, hrůza.

Blade Runner (1982)

Muž se zamiluje do robota a hodlá ji zachránit život. Nějak se mě to nedotklo, takže těžko hodnotit, nepotěšilo, neurazilo.

Oblast 51 (2015) odpad!

Nuda nuďa od začátku do konce. Hodinu se tam nic neděje a když začne, tak je to pro jistotu natočeno FF, aby nebylo nic pořádně vidět. Jsou tam jen ubohé náznaky a obyčejné efekty. Ani prostředí nic výjimečného. Promrhaný čas.

Den mrtvých (1985)

Už jsem to viděla, ale teprve teď mi došlo, odkud má Rezident Evil nápady. Monology maji logiku, ovsem dialogy jsou typické pro americkou tvorbu a sice hádky o tom, kdo ma navrch a kdo jnvetsi blbec. Zombíci maji hezke masky a cákance krve sice nemají barvu, ale stříká a různě teče. Zcivilizovaný zombik je opravdu roztomilý a sympatizovala jem s ním. Misty t tedy bylo mirne patetické, ale tady to nejak nevadilo a to jsem na patos háklivá, možná je to tím, ze je to už stasi film. Bavila jsem se.

Země kůlů (2010)

Upíři jsou moje oblíbené téma a tohle není žádný Blade nebo Underworld, tohle je mnohem lepší. Nejde jen o vysávání krve a to je právě to skvělé. Musim pochválit úchvatnou a velmi vhodnou hudbu a s násilníkama žádný soucit (konečně někdo). Doporučuju.

Mr. Jones (2013)

Velice převelice zajímavý námět, ale co to zpracování?! Nějaké zdlouhavé běhání po katakombách a závěr střihnutý do dvou minut? Seběhlo se to tak rychle, ze mi konec musela vysvětlit manželka. Styl FF tomu v tomto případě výrazně uškodil. Čtvrtsekundové střídání záběrů s ndalo stíhat. Zajímavé, ale pokažené způsobem natáčení, včetně režie.