• Thriller

Inner Demons (2014)

Mládež strká nos do věcí, ktere jsou nad jejich síly a přivedou kamarádku k šílenství. Holka pak ujíždí na drogách, aby zvládla ovládnout svou mysl. Je to trochu nepovedené, ale zas realita, blázna nikdo neposlouchá, i kdyby mluvil sebevíc moudře a dostat se na audienci k exorcistovi je skoro nemožné, člověk je na všechno sám.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Amerických filmů, kde samozvaný hrdina zachraňuje svět, už natočili snad tisíc. Už je to ale tak ohrané, že to divákovi způsobuje hroznou nudu. Hlavní hrdina ma ke svým partyzánům patetický úvod o vlasteneckém boji proti utlačovatelum, který na konci zopakuje jeho bratr. A konec, nic víc.

Dotek Medúzy (1978)

Nebylo to az tak úchvatné, jak jsem myslela. Ale zajímavé, zvláštní, herecké výkony nadprůměrné. Mysteriózní detektivka.

Vymítač ďábla (1973)

Viděla jsem asi tři verze, jednu úplnou a dvě cenzurované, jedna více, druhá méně. Vystřihli scénu jak holčička leze ze schodů v poloze `most`. Je to hrůzostrašná podívaná a podle mě klíčová z výběru efektů. Najít plnou verzi ak dalo pěknou fušku. V moci ďábla a tento snímek jsou nejlepší filmy o vymítání. Ellen Burstyn v roli matky je prostě úchvatná, neuvěřitelně přidává na opravdovosti. Ale musim říct, že tyto záležitosti jsou moje oblíbené téma, takže můj názor je celkem subjektivní

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Pořád me štvou ti královští spratci. Otec řekne malé dceři, at zůstane doma a ona se propašuje na loď. Když se to provalí, otec ji obejme - ja bych ji střískala jak žito. A co dělají malé holčičky na lodi plné drsných námořníků na měsíce se plavící izolaci? Malá královna chce být stejně krásná, jako její sestra, až na to, ze její sestra je neuvěřitelně ošklivá! Princ Kaspian nemůže zapomenout na velkou královnu, ale hned jak vidí jinou sukni, už se ji ptá, jestli se ještě uvidí. Zdálo se mi to nebo bojující stromy vykradl z Pána prstenů? To se musel Tolkien snad prokecnout. Tohle není fantasy, ale pohádka, něco jako červená karkulka, tam se dějou divný veci. Nudila jsem se.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Jakož i u prvního dílu si musím stěžovat na hudbu, kde hraje furt ten samý motiv, jako když se vítězí, ale v naprosto nevhodnou dobu. Lucie pro změnu nic nedělá, zachraňuje se svou živou vodou své přátele a přitom kolem umírají hory narnijanů. Pro změnu děti vraždí dospělé, může to být příjemná změna, ale není. Zase se čeká na lva spasitele. Nepočítám nelogické kroky. Au au...

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Nemohla jsem se vzpamatovat z dětí, které vraždí tvorstvo boží. Nejmenší celou dobu jenom užasle vzdychá, běhá s lahvinkou živé vody. Lev funguje jako spasitel, který se zjevuje v případě nejvyšší potřeby. Příšerky jsou hezky namalované. Musim si hlavně postěžovat na hudbu, která se vůbec nehodí do scén. A potom ta zlá královna, Tilda je skvělá v každé roli, ale je to dosti neoriginální.

Babadook (2014)

Hrůza to byla! Chvála Bohu jsem se nedívala v noci! Až na pár efektů přitažených za vlasy (např. Protažení obličeje), to bylo skvělé. Essie Davis byla vážně úžasná, i když v druhé polovině filmu už jí scénář nedal moc prostoru. V té hororové části moc originálních scén nebylo (např. Chrlení krve nebo obrovský nádech po bezvědomí/smrti), ale zase zvuky mě děsily. Bylo to super.

Extraterrestrial (2014)

Podprůměrný film o mimozemšťanech a bandičce náctiletých v lese. Mezilidské drámo o nechtěném zasnoubení totálně zboří hluk mimozemnské lodi, krev a přibíjení prken na okna (nechápu, kde jich tolik vzali). Nezachrání to ani pošuk mezi stromy, který mládeži stejně moc nepomůže. A konec? Naprosto stejný jako v podobných filmech - americká vláda všechno zvládne.

Maggie (2015)

Film se snaží o hluboké bolestivé city, ale na měto jaksi nefungovalo. Nicméně "zombíky" zkrátka můžu, takže jsem si přidala do sbírky další snímek. Děj se mi zdál poněkud chudý a od polovinu filmu jsem už věděla, jak to skončí. Ale zase mám ráda Schwarzeneggera. na jehož akčních filmech jsem vyrostla a vidět ho v něčem jiném bylo celkem příjemné. Celkem tedy žádná sláva, ale zase neurazí.