• Thriller

Galaxy Quest (1999)

Film, který můžu vidět 100krát, ale nikdy neomrzí. Skvěle zrealizovaný nápad, skvěle vybraní herci, hlavně Sig v roli Gwen, která má na týhle lodi jen jedinou práci, která je sice blbá, ale bude ji dělat! a otrávený Alan Rickman, jehož hlášku používám denodenně. V mých nejoblíbenějších nesmí chybět.

Red (2010)

Staroušci ve skvělém podání Bruce Willise, Johna Malkoviche, Morgana Freemana a pro mě nejpřekvapivější účastnice Helen Mirren. Vtipné, akční, jen Mary Louise Parker mi prostě nesedí. Na dvojku se těším, ačkoliv mám obavy, že jedničku nepřekoná. Ale nikdy neříkej nikdy.

Železná lady (2011)

Mít Železenou lady v rukou jiný režisér, mohla bych ho chválit i za něco jiného než herecký výkon Meryl a masky. Phyllidě prostě víc sedí snímky typu Mamma Mia! Nelituji, že jsem zašla do kina, ale pro příště raději něco jiného.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Seriál plný hlášek, které u nás zdomácněly. Kam se hrabe většina dnešních serálů, tohle je prostě legendární. Kdo neviděl, povinně pustit:) A alespoň ten strop, bílej!!

Karcoolka (2005)

4 hvězdičky především za ukecaného Breptu, zpívajícího kozla a čupr babičku :)

Gorily v mlze (1988)

Srdeční záležitost. Po shlédnutí jsem začala číst všechny možné knihy o gorilách a toužila po výletu do Afriky, nejlépe se Sigourney, kterou jsem díky tomuto filmu zařadila na špičku mých top hereček. To, že nevyhrála plešounka, stále považuji za jednu z nespravedlností světového filmu.

Před svatbou ne! (2001)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, které když vidím v televizi, tak rozhodně nepřepínám. Sigourney hraje krásně krásnou mrchu, Jennifer jako herečku moc nemusím, ale tady mi nevadí. No a Gene-nepotřebuje komentář:) Fajn oddychovka

Sněhový dort (2006)

Krásné spojení Alana a Sigourney, ti dva mi prostě sedí. Milý film, který vás chytne za srdce. Pár věcí mi tu není jasných, ale co jsou proti mému výslednému dojmu z filmu.