Příchozí (2016)

Villeneuve je bůh. Minulý rok Sicario a letos Příchozí a ty jsou skvostné, impozantní a po vizuální a příběhové stránce dovedené k naprosté dokonalosti. Pro mě osobně film roku a pochybuji že to něco překoná (překonal La La Land). Doporučuji vidět v kině protože doma film ztratí minimálně polovinu svého vizuálního orgasmu.

La La Land (2016)

Když jsem před pár měsíci četl článek kde Tom Hanks prohlásil "Jedná se o něco naprosto nového, něco co si nedokážeme ani představit, a že děkuje bohu, že se něco takového podařilo v současném studiovém systému protlačit ke zdárnému dokončení" měl pravdu! LaLaLand si mě podmanil hned po úvodní scéně a ždímal ze mě emoce až do strhujícího závěru! Neskutečný, impozantní, jedinečný! And the Oscar goes to.....

Deadpool 2 (2018)

Na rovinu říkám - první díl mě bavil víc. Po celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že mají tvůrci více svázané ruce po obrovském úspěchu a vysokých očekávání. První díl mně přišel víc uvolněný, odvázaný, spontální. Sice zde je mnohonásobně více humoru a narážek na všechno možné, než tomu bylo v díle předchozím, ale přišlo mně to trochu jako vynucený humor. Celkově to beru spíš jako mírné zklamání. Chtěl jsem hodnotit třemi hvězdičkami, ale u potitulkové scény jsem málem umřel smíchy (dle mého i nejlepší scéna z filmu) a to zachránilo hodnocení ještě o stupínek nahoru.

Tomb Raider (2018)

Vzhledem k tomu, že jsem o Tomb Raideru za poslední měsíc neslyšel vůbec nic, i přes poslední povedený trailer mě to do kina extra nehnalo. Zkusil jsem to a z výsledku jsem velice mile překvapen. Jediná výtka by směřovala k trochu utahanému začátku, ale jakmile Lara vyrazí na cestu tak začne naprosto boží akční jízda, která nekončí až do posledního záběru. Alicia Vikander je skvělá i když pořád někam padá, skáče a lítá, je přesvědčivá a budete jí to věřit a hlavně fandit! Skvěle jsem se bavil a kdyby za pár let vzniklo nějaké pokračování, vůbec bych se nezlobil a docela se i těšil.

Vražda v Orient expresu (2017)

Předlohu jsem neznal, seriálový díl jsem neviděl ani jeden, takže to nemám s čím moc porovnat tudíž mě bylo jedno, že hlavní roli hrál Kenneth Branagh jako Hercule Poirot na což jsem zaznamenal před filmem dost kritiky. Dost se mi líbil celkový vzhled filmu, nádherné záběry krajiny a práce s kamerou ve vlaku se také dost povedly. Budování napětí a atmosféry na mě fungovalo výborně a celkem mě překvapil i konec jelikož jsem neznal předlohu. Jediná výtka, kterou bych měl tak, že na takové množství postav a sílu příběhu dostali všichni strašně málo prostoru a Kenneth Branagh si v podstatě celý film krade pro sebe což je škoda, ale na druhou stranu mě jeho interpretace dost bavila. Takže spokojenost a až vyjde na BR tak se na to rád podívám znova. Jako volba do deštivého večera rozhodně nezklame.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

John Wick v sukni v podání Charlize Theron se celkem povedl. Příběh je v podstatě jednoduchý, ale zbytečně ho komplikují různé zvraty a na konci jsem byl fakt už v hajzlu kdo vlastně dělá pro koho. Akční scény jsou dokonalé a 10ti minutová akce na schodech by mohla soupeřit s finální scénou mezi zrcadly z druhého Wicka o nejlepší akční scénu roku. Charlize Theron a James McAvoy naprosto boží. Celkově to vypadá velice dobře s vydařeným hudebním doprovodem a skvělou atmosférou a dost mě to bavilo. Takže vlastně převládá nadšení.

Mumie (2017)

Velice milé překvapení. Od Mumie jsem moc nečekal a trailery mě nijak zvlášť do kina nehnaly, ale výsledek je překvapující. Film svižně utíká už od první scény až do té poslední a rozhodně jsem se nenudil. Občasný humor se taky povedl a bylo ho akorát, akční scény jakbysmet. Postava Ahmanet v podání Sofie Boutelly je dost děsivá na to abychom jí to uvěřili a Jakyll v podání Russella Crowa je taky super, ovšem mohl dostat víc prostoru – i tak ho ale využil na maximum. Celkově nemám moc co vytknout, potom, co mě ten film skoro nezajímal, se těším na další filmy z Monster Universe. Cruise prostě nemůže šlápnout vedle!

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Jack Sparrow by se měl uchýlit do pirátského důchodu. Scény bez něho bavili mnohem víc. Pokaždé, když se objevil na plátně, tak nějak jste tušili, co se stane. Občas to rozhodně není na škodu, ale většinou to moc nefunguje. A to by byla asi jediná výhrada, kterou bych měl, protože jinak jsou nejnovější Piráti opravdu hodně povedení. Skvělá atmosféra v kombinaci s neskutečnou jízdou, která v poslední hodině neuvěřitelně graduje, vás vtáhne do příběhu. Noví hrdinové jsou sympaťáci a známým tvářím skvěle sekundují! Když se v závěrečných titulcích rozezněla proslulá melodie, měl jsem takovou husinu... Už bych jen dodal, že to je po prvním dílu rozhodně ten nejlepší ze série, a kdyby nebylo nudného Sparrowa, šel bych s hodnocením asi ještě výš.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Star-Lordova parta je zpět a opět galaxii zachraňuje kejhák. Jak se jim to daří? Skvěle! Strážci Galaxie Vol. 2 jsou naprosto boží! Skoro bych řekl až dokonalý. Akce, humor, dialogy, scénář, postavy všechno šlape na výbornou a jede se na plný plyn! Ve všech směrech lepší jak první díl.

Uteč (2017)

Dobrých 10 let jsem neviděl žádný horor (někdo je holt posera) a budu v tom asi i nadále pokračovat tak proč Get out? Protože už z trailerů mě to nepřipadalo jako klasický horor, ale spíš thriller či drama. Největší předností Get Out je jeho skvělá atmosféra, kterou jsou tvůrci schopni za první půlku filmu vybudovat. Takže ve finále hodně fajn žánrovka i když to asi zní jako debilita od člověka co 10 let nekouká na horory, ale dle mého názoru to je spíš atmosférický thriller než klasický horor.