V Bruggách (2008)

Úchvatná čiernohumorná absurdná politicky nekorektná gangsterka s Harry Potter nádychom. Čo viac si môžem priať :)

Spalující touha (1999)

Little party never killed nobody.. Úhrančivá impresia života, túžieb a pretvárky. Masterpiece!

Donnie Darko (2001)

Keby ešte chodím na strednú, určite by som chodila s Donniem.. my crush.. milujem ten film 🖤

3 from Hell (2019)

Tvorba Roba je moja srdcová záležitosť a obzvlášť táto sympatická rodinka, ktorá ma dokáže dojať ako málokto. Pre mňa je dokonalá celá trilógia, každá časť je výnimočná niečím iným. V tomto prípade nebudem hodnotiť tretie pokračovanie samostatne, ako celok to do seba dokonale zapadá a moje chúťky sú maximálne uspokojené <3

Turínský kůň (2011)

Na Turínskeho koňa som sa pripravovala fakt dlho a úprimne som rada, že už ho mám za sebou. Veľmi silný filmový zážitok, po ktorom som si začala svoj život vážiť o chlp viac a mala som nutkanie si hneď dať variť zemiaky.. Ak si chcete túto pochmúrnu apokalypsu užiť, musíte mať predstavu o tom, do čoho idete a byť s tým naprosto zmierení.. Smutný pohľad koňa ma dojal tak ako už dávno nič..

The Frame (2014)

Konečne originálny mindfuck.. obzvlášť musím pochváliť pre mňa až dych berúci famózny začiatok! Pre priaznivcov Mementa alebo 12 opíc povinnosť :)

Přežijí jen milenci (2013)

Melancholický minimalistický underground.. presne niečo takéto som už dlho potrebovala.. pre mňa klenot medzi upírskymi filmami.

Zhasni a zemřeš (2016)

Po dlhom čase horor, ktorý vám naservíruje presne to, čo od neho čakáte.. Výborná atmosféra už hneď od začiatku, sympatické postavy, ktoré sa kupodivu chovajú logicky, skvelé ľakačky fungujúce počas celého filmu (Diana je po dlhom čase fakt hustá bubáčica:) a završuje to príjemná stopáž, ktorá nenaťahuje príbeh zbytočnými historickými žvástami alebo nekonečnými záverečnými fight scénami dobra a zla. Film ma bavil a rozhodne splnil svoj účel.

Očista: Volební rok (2016)

Väčšiu nudu ako pri sledovaní tohoto "skvostu" som už naozaj dávno nezažila.. Po nádejnom začiatku pre mňa nasleduje divácke utrpenie s trápnymi dialógmi, ktoré som len s ťažkosťou dopozerala dokonca.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Originálny, uletený film, ktorý si rozhodne zaslúži uznanie.. :)