Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Už jsou příliš staří na to, aby jim šly nějaké studentské legrácky a podle toho to taky vypadá. Ne tento druh filmu se opravdu nebudete koukat proto, abyste vzpomínali, jaké to bylo tenkrát před 15ti lety. Postrádá to nápad i jiskru, prostě nuda.

Navždy spolu (2012)

Ano, je to klasická romaticka, ale na mě to prostě fungovalo.Rachel McAdams byla opravdu roztomilá. A kloubouk dolů před výkonem Sama Neilla, záporné role umí náramě, jemu prostě ty podrazy a intriky koukají z očí.

Šest výstřelů (2012)

V typicky béčkovém filmu překvapivě dobře podaná role legionáře Řezníka, na stará kolena se van Damme snad naučil hrát. Velmi vtipné jsou Dacie Logan na každém rohu včetně policejních vozů - celý film jsem přemýšlel, jestli se jedná o skrytou reklamu nebo drsnou realitu moldavského života :)

Tohle je válka! (2012)

Aneb komedie, které není vtipná. Celkem zajímavý nápad, kdy se dva agenti náhodou zamilují do stejné ženy, bohužel všichni zúčastnění doslova zpackali. Pro mě asi jeden z nejhorších filmmů s Reese Witherspoon vůbec.

Skyfall (2012)

Podařený příspěvek do bondovské série, zejména úvodní honička se skutečna vydařila. Daniel Craig už se konečně s rolí 007 sžil, že jsem poprvé přestal litovat, že Pierce Brosnan už pověsil bodování na hřebíček. Jeho špičkování s novou Moneypenny mě opravdu bavilo. Škoda jen, že nám bondgirl v ději dlouho nevydržela, bondphone byl v záběru i přes mohutnou reklamní kampaň tak 5 sekund a špionské hračky nového Q byly úplně bez nápadu. Jediná věc, které se mi skutečně nelíbila, byl až místy až příliš velký psychologický podtext příběhu, který podle mě do bondovek nepatří.

Madagaskar 3 (2012)

Ztratil se příběh a s ním zmizelo kouzlo této série. Zbyl pouze barevný slepenec slabších gagů. Původní postavy už nedostaly tolik prostoru, ty nové přímo nudí. Pokud by tvůrci chtěli pokračovat i nadále, tak doufám, že trojka byla poslední díl.

Král Šumavy (1959)

Skvělá, pochmurná až děsivá atmosféra močálů Šumavy v mlze, na kterou s vždycky vzpomenu každý podzim. Vynikající herecké výkony, Rodovan Lukavský jako trvdý chlap je skutečně nezapomenutelný. Odpusťte filmu ideologický kontext a užijte si skutečně poctivé filmařské práce.

Capote (2005)

Celý film čekáte, zda se snečo stane a říkáte si, že se něco stát už každou chvíli musí, proč by jinak někdo natáčel tak nudný film s nesympatickou hlavní postavou? Bohužel se však po více než nestane vůbec nic, i hlavní 4-násobná vražda, o kolo ktréré se děj vlastně točí, se odehrála bez překvapení.

Diktátor (2012)

Překvapení je na světě - potom co se zdálo, že se Sacha Baron Cohen už zcela vyčerpal ve svých nápadech a definitivně se utopil v oplzlostech Bruna, přichází diktátor Aladeen, se kterým se člověk opět baví. Film je plný naprosto nekorektních, podpásových rastisticko-xenofobních vtipů a urážek všeho druhu, ale jako celek působí jako dobrá až dokonce vyvážená satira, u které se opravdu nudit nebudete.

Bruno (2009)

O co méně vtipné, o to více trapné a nechutné. Po Boratovi velké zklamání, Sacha Baron Cohen už vyčerpal svoje nápady a snaží se za každou cenu šokovat, jenže už to prostě není ani zdaleka ta sranda jako dříve.