Bohové Egypta (2016)

Luxusná travesty show, v ktorej sa v jednom kuse trúbi na trúby, Geoffrey Rush je hot a Horove modré oči lietajú vzduchom.

Deník strojvůdce (2016)

Mohol to byť taký fajný vtipný film, ten srbský/chorvátsky humor ma baví. A je tam aj niekoľko dosť vtipných scén. Lenže ono sa ten scenár snaží byť nasáčkovaný do takej polopatistickej a dekoratívnej schémy, ako keď sa v básničke silou mocou snažíte vytvoriť rým. Ale inak neľutujem, že som do tohto vlaku nastúpila. :) Príjemné na nedeľu.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Vtipné, hej, ale zúfalo málo pravdivé. Príbeh je totiž založený na tom, že keď jej je úplne že najhoršie, zjaví sa Colin Firth v obleku, alebo ten druhý... ten, čo predsa nemôže súperiť s Colinom Firthom v obleku.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Obávam sa, že tvorcovia filmu neurobili žiadnu prácu, aby porozumeli problému, o ktorom točia. O to viac práce museli vynaložiť na vykalkulovanie pôsobivých záberov, aby to fungovalo aspoň na 50 percent. Film je bezhlavý, a čo je horšie, aj bez srdca.

Little Boxes (2016)

Chutný, malý filmík o tom, že aj takíto milí ňjujorskí intelektuáli, keď sa ocitnú mimo svojho bezpečného milieu, môžu byť pekne dezorientovaní. Sympatickí herci, najmä hlavná rodinná trojka.

Ploty (2016)

Uťahanosť ani divadelná kulisovitosť mi nevadili, práve naopak. Kľudne by som na to šla pozrieť aj do divadla. Veľa sa tam toho povedalo, aj pokričalo, napriek tomu toho veľa ostalo aj v tichu, medzi riadkami. Je to krásna komorná dráma o nešťastí, šťastí, fľaške džinu a rastúcom plote. Aj fľaška, aj plot sú zo začiatku nenápadné figúry, no nakoniec zohrajú kľúčovú rolu.. Predsa len by som trocha stiahla intezitu hereckého výrazu, zdalo sa mi, že tie preexponované fejsy sa až tak na kameru nehodia.

Proč právě on? (2016)

Stupídne a zlé. Jediná hviezda za tú srandu s absolventom MIT, ktorý na stáži robil upratovačku pre nedoštudovaného programátorika. James Franco nesympatický a na tom jeho hereckom výkone dosť cítiť, že ho to celé nebavilo.

Příchozí (2016)

Jeremy Renner tam nemal čo hľadať. Na niektorých miestach to bolo až príliš dopovedané, niektoré veci zasa zúfalo nedovysvetlené. Zrejme tam, kde to už režisérovi logicky škrípalo, pridal hudbu a tie slzotvorné flashbacky. Veľa veľa to má zo Zemeckisovho Contactu, no ten mi prišiel akosi poctivejší. Takže Číňania sú najpodozrievavejší? (Tieto medzinárodné klišoidné prestrelky tam snáď už nemuseli byť.) Ech, Denisovi jedničku s hviezdičkou asi nemôžme dať, dalo sa to určite urobiť omnoho lepšie. No napriek všetkému: vrelé ďakujem Denis! Tento druh sci-fi filmu bude pre mňa asi navždy v piatich hviezdach, pokiaľ bude čo i len trochu natočený so srdcom a s fantáziou. Došlo mi to už v Contacte a furt ma to drží. Má to niečo s tým pocitom, keď sa človek v lete pozerá na hviezdy...

Rozpolcený (2016)

Veľmi sympatická snaha o invenciu scenára a o poriadne filmárske remeslo. Také filmy mám rada. Autor nehľadá ľahšie cesty, zámerne si ich komplikuje. Odkrýva nové vrstvy a nekašle na diváka. Herci výborní, ehm.. koľko tam bolo vlastne postáv? :) James si to musel parádne užiť... a Anya je zjavenie. Záver trošičku prešpekulovaný, ale nevadí, odpustíme, vzhľadom na predchádzajúce necelé dve hodinky bezprestávkovej filmovej zábavy.