Kickboxer (1989)

Mozna to nejlepsi, v cem se kdy Van Damme objevil. Nadherna scenerie, vynikajici hudba a perfektni choreografie. Navic mam dojem, ze tenhle film se chvilema nebere moc vazne. Viz posahany postavy Xiana, veterana z Vietnama Taylora a scena z baru, kde se Jean-Claude zrube, zaradi si na parketu a pak zmlati asi deset ostrejch chlapku. Kdyz si k tomu prictu prekrasnou Majli a vskutku odpornyho Tong-Poa, jasna perla v Jeanove filmografii.

Ať žijí Beatles (2000) (TV film)

Co se tyce filmariny, je zbytecny sem cokoliv psat. Merit tenhle film standardnim zpusobem, tedy podle scenare, rezie atd. postrada smysl. Stezejni pro me je, ze z obrazovky se na me preneslo neco, co presahuje kazdodenni zkusenost. Pomyslny duel Lennon/McCartney, jako stret dvou postoju, dvou svetonazoru a filozofii, ktere i pres vsechny rozpory muzou existovat nejen vedle sebe, ale mozna i spolu, se me silne dotknul. Pres neprekonatelne rozdily v nahledu na zivot ti dva velmi intenzivne sdileli neco spolecneho, jakkoliv to nedokazu pojmenovat. Stare pratelstvi, vzpominky, uspechy? Mozna, nevim, Ale oslovilo me to. Musim samozrejme zminit, ze oba hlavni predstavitele byli ve svych rolich velmi presni a dokazali ze svych postav sejmout onen nanos modernich ikon. Vzajemne postuchovani, vtipky, pomrkavani, vsechno to sedlo a melo smysl. A sceny v parku, v kavarne a na strese Lennonova domu-brilantni. S nejsilnejsim momentem pockali tvurci pochopitelne na samy konec filmu. Oba Brouci nadrzeni na spolecnej jam ve studiu, aby pak vzapeti Lennon kvilejici Yoko do telefonu za prihlizeni rezignujiciho, ale vnimavyho McCartneyho, vsechno odpiskal. Ohromne silna scena, ktera naprosto presne vystihla celej film.

U2: Zoo TV Live from Sydney (1994) (koncert)

Nejvetsi show, co kdy spatrila svetlo sveta. Tenhle koncert obsahuje vse, co muze popularni hudba nabidnout.

Oscar (1991)

Tady se vcelku milerad placnu pres kapsu. Tady par lidi neprekouslo Slye v komedialnim havu a je to vcelku jejich skoda. Ja jsem se zbavil vsech predsudku a uprimne jsem se pobavil;). Pravda, par vtipu bylo navic a naprosto zbytecnych, ale jinak vse ubehlo pomerne svizne a toto dilko srselo humorem na vsechny strany. Nektere hlasky byly opravdu vypecene: Anthony: "Pane Provolone, jen se nerozcilujte." Provolone: "No jasne, vzdyt jsem se jen dozvedel, zes mi ukradl padesat tisic a ze spis s moji dcerou, proc bych se mel rozcilovat?!";)). A poslednim plusem je, ze ackoliv tricaty leta znam jen z filmu pro pametniky, tady na me dychly vic nez merou vrchovatou.

Redakce (2004) (seriál)

Nečekaně pohodová a místama dost vtipná záležitost;). I ty průhledný zápletky se dají vcelku snadno zvládnout.

Tanec s vlky (1990)

Díky těmto skvostům miluju film.

Saturnin (1994)

Tak to vypadá, že jsem tu jedinej, komu se filmové zpracování zamlouvalo víc než kniha. Ale já si nemůžu pomoct, brilantní Oldřich Vízner a velmi přesný zbytek hereckého ensemblé mě strhly víc něž předloha pana Jirotky.

U2: Rattle and Hum (1988) (koncert)

Ja tyhle ctyri kluky z Irska miluju, takze i kdyby tohle hodnoceni bylo objektivni, tak ho tak neberte;)).

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film se mi libil, opravdu moc. Nekdo tu psal o lidskosti, ano, tez sem to vnimal jako hluboky, dojemny a plny lidskosti. Finale bylo strhujici, jeste dlouho po titulcich jsem sbiral svou celist z podlahy;)). Ale kdybych chtel bejt hnidopich, tak me napadlo: je mozny se behem 20 let pri permanentnich starach a kontrolach cely aspon nahodou nepodivat za plakat a nezjistit za nim takovej dlouhej tunel, o nocich neslyset nic podezreleho a navic ty vezensky hadry musely bejt rano po tom kopani pekne zpraseny, kdyz uz ta chodba zacinala nabirat dylku? Ale ja nejsem hnidopich;), tak jsem to celkem v pohode presel;)). Ovsem neljepsi film vsech dob???

Policejní akademie (1984)

Je to krasa u tyhle klasiky 80. let posedet, vypnout mozek a sqele se pobavit. Opravdu nevsedni osazenstvo vcele s rostakem Mahoneyem jsou vybornou zarukou kvalitniho polechtani zeber;)).