The Divide (2011)

Tak pekne poporiadku.. ešte pred pozretím filmu som dostala varovanie, že to určite nie je pre mňa.. som predsa citlivejšia dušička, neznesiem bezprávie, násilie na ženách, absolútny pocit bezmocnosti a vyhrotené situácie.. a tento film obsahoval všetko.. keď som pozerala prvú polovicu, nechápala som, čo je na tom také hnusné.. ok, chýb tam bolo ako maku, ale inak nič moc.. druhá polovica filmu však prvú dobehla, predbehla a prinútila môj žalúdok otočiť sa vzad.. ľudia sa premenili na zvery v bunkri.. vyvinul sa akýsi „vodca smečky“ a diali sa veci, z ktorých mi fakt prišlo zle.. prichádza však smutné zamyslenie sa nad tým, ako by to v jadrovom bunkri vyzeralo, keby sa niečo také udeje naozaj – civilizovaná spoločnosť “like a sir“ by to asi nebola.. The Divide nebol príjemný film.. Bolo to odporné..Tak znechutená z niečoho som nebola ani nepamätám.. A síce by som pre pokoj v duši mala dať odpad!.. nemôžem..

Návrat oživlých mrtvol (1985)

A tak som dostala chuť na sériu zombie komédií.. Tým to všetko začalo .. =) Návrat oživlých mŕtvol spĺňal to, čo som od podobného žánru očakávala.. Všadeprítomné barely s odpadmi, zombie (vtipný - a pritom snaha o vydesenie bola, čo oceňujem), na tie roky celkom prepracované.. Po pozretí prvého dielu samozrejme nasledovalo zhliadnutie ďalších.. ale musím povedať, že jednotka bola najlepšia (ako to už býva zvykom...=)).. Odporúčam všetkým fanúšikom zombie (ale s tými ďalšími časťami si to fakt premyslite.. =)) .. ,,Braaaaains!!" =D

Vítejte v novém těle (2011) (pořad)

Docela zaujímavý program, zobrazujúci životný príbeh človeka, ktorý má problém s nadváhou.. samozrejme so všetkým okolo toho - prečo pribral, prečo neschudol; podpora rodiny, známych, priateľov.. a sleduje celý priebeh chudnutia počas jedného roka.. Nikto však nezhodí kilá tuku z ničoho nič..a na to je tu Chris Powell, prísny tréner, ale aj veľký sympaťák.. =) Pôsobí ako dobráčisko s veľkým srdcom, dáva ľuďom nádej na nový život.. a to sa mi páči .. =) Chcela by som ale vedieť, či to tým ľuďom vydržalo aj po skončení programu (schudli ešte viac alebo... jojo efekt...??) ..Keď mám čas a Extrémne premeny idú v TV rada si ich pozriem ..

Moulin Rouge (2001)

Neviem, čo by som mohla Moulin Rougue vytknúť.. Muzikál si pozriem rada, ale musí byť naozaj dobrý.. a tento bol.. keby len dobrý.. VYNIKAJÚCI.. Hudba bola tak perfektná, až som mala zimomriavky a rozum sa mi pozastavoval v melódiách.. Krása.. Herci?? Verila som im každé jedno slovo..Každú jednu pieseň.. Dej ma úplne vcucol a 2 hodiny som nevnímala svet naokolo.. Len Moulin Rougue.. Len čakanie na to, čo sa stane.. s predzvesťou drámy (dúfajúc v happy end, aj keď mi bolo jasné, že nehrozí)..Po zhliadnutí som ešte hodnú chvíľu rozmýšlala nad tým, čo som videla.. a nad všetkými dojmami z tohoto filmu.. Pre mňa skutočný filmový zážitok.. Opakovať... Opakovať.. Opakovať.. =) .. 5*..

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Veľmi presladený, dievčenský film.. ale akosi mi to nevadilo .. =) Celé to bolo pritiahnuté za vlasy – ale milé.. =) Nemyslím si že existujú rifle, ktoré by dokonale sedeli štyrom babám s odlišnými postavami..možno keby šlo o sesterstvo putovných legín.. Dievčatá som poznala z rôznych seriálov, ktoré som videla predtým (Alexis Bledel – Ženy z rodu Gilmorovcov, America Ferrera – Škaredá Betty, Blake Lively – Gossip Girl , Amber Tamblyn – Joan z Arkádie), takže vidieť ich naraz bolo fajn.. =) Na zabitie sobotňajšieho popoludnia dobré.. =)

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Nie, nie, nie.. Nevedela som či mám plakať alebo vracať..Toto má predchádzať Veľmi nebezpečným známostiam? TOTO?!? Jediné, čo bolo na tomto vývarku Cruel Intentions dobré, je hudobný podmaz, no aj ten bol z jednotky.. Herecké výkony.. strašné.. Sebastian mi pripomínal zmoknuté kura.. Oceňujem akurát tak Amy Adams, ktorá sa aspoň trochu snažila zahrať Kathryn.. ale úroveň Sarah Michelle Gellar nemala ani zďaleka..

Méďa Béďa (2010)

Normálne by som dala možno tri hviezdičky.. Ale tento filmový Yogi ma preniesol opäť do detských čias.. =) Bolo príjemné vrátiť sa do doby, keď som mala na hlave fontánku z vlasov a vstávala v skorých ranných hodinách, len aby som zhliadla nejakú tú rozprávku.. =) Samozrejme prefíkaný Yogi a jeho BF Bubu opäť majú hlad, a piknikových košíkov nikdy nie je dosť.. =) A tá želva žabohubá.. =D Prekvapila ma prítomnosť Anny Faris v tomto filme, ale v dôsledku sa nie je čo čudovať - bola už aj v horšom.. =) Aj keď už nie som dieťa, takýto sentiment ma potešil, aj keď bol trošku v inej forme.. =)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

,,Prežívanie priateľstva necháva zažiariť šťastie a utrpenie robí znesiteľnejším." (Marcus Tullius Cicero).. Vykúpenie z väznice Shawshank však nie je len o priateľstve ako takom.. skrýva v sebe niečo oveľa hlbšie.. Vážim si tvorbu Stephena Kinga – považujem ho za prevratného autora s neuveriteľnou kreativitou, ktorý deň čo deň núti generácie čitateľov siahnuť po knihe.. Shawshank pre mňa predstavuje dokonalosť.. Po prvom zhliadnutí tohto filmu som mala pocit, o ktorom som si myslela, že nedokáže byť vyvolaný filmom..Toľká nádej, silný príbeh.. V polke filmu som sa prichytila, že som do deja úplne pohltená.. =) Mňa to väzenské prostredie úplne dostalo.. Ako som čítala, rolu Tima Robbinsa mal dostať Tom Hanks.. v podstate som rada, že sa tak nestalo, pretože už si neviem predstaviť ako Andyho nikoho iného okrem Robbinsa.. Takže The Shawshank Redemption je mojou srdckovkou.. aj bude.. =)

Knoflíková válka (1994)

Ach, tie detské časy.. =) 2 znepriatelené tábory detičiek.. vojna o gombičky, šnúrky do topánok, opasky, kravaty.. =) Pekný, príjemný film na večer.. navyše s happy endom.. =) War of the Buttons má skvelú írsku atmosféru (tento film obsahuje veľa ryšavých detí =)), potešili ma írske tance na stole, ktorý vyzeral primoc krehko na to, aby udržal 50 kilového dupkajúceho tanečníka - ale predsa.. =) Mať takéto spomienky (súčasná generácia vďaka technickému rozvoju k takýmto už duplom nepríde..).. Ešte raz - pekné.. =)

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Komu sa nepáčil prvý Sillent Hill, ten len ťažko nájde v pokračovaní filmovú lahôdku.. Áno druhý Sillent Hill je slabší, ako ten prvý, ale to nezmamená, že je zlý.. Dievčatko vyrastie, prefarbí sa.. Príbeh sa zamotá.. Vrátime sa do Sillent Hillu.. Ako slabšia povaha na drasťáky som s menej brutálnym koncom celkom spokojná (čo však určite neplatí pre zarytého fanúšika hororov).. Ale darmo Sillent Hill má svoje čaro.. preto tie 3*..