Fate/Zero - Season 2 (2012) (série)

Na začiatku druhej série jemne dochádza dych ale nevidím to ako problém... Boj s Casterom bol "potrebný" aby sa okolo toho vyriešili ostatné veci. Celá druhá séria bola o dosť brutálnejšia, konečne boli vidieť aj činy bez kopy zbytočných kecov. Koniec DOSŤ drsný, ale inak výborný. Veľmi oceňujem že postavy dostali približne rovnako miesta a Saber nebola centrom pozornosti .Teším sa na remake Stay nightu ktorý snáď vnesie do pokračovania viac dôstojnosti ako obyčajný Stay night. Inak Zero jasných 5*

Fate/Zero (2011) (seriál)

Vážne ľutujem že som najprv videl Stay night. Zero je lepšie snáď vo všetkých ohľadoch (chýba mi len Rinina tsundere povaha :3 ) Od začiatku sa nikomu nenadržuje, postavy sú zaujímavé a Servanti majú skutočnú historickú predlohu čo naozaj oceňujem. Osobne som si obľúbil Emiyu, Kotomineho a Ridera, na Saber mám rovnaký názor ako Rider, ona nieje kráľ ale otrok. Jediná vec čo však fakt ľutujem je že po Stay nighte už viem ako to skončí, musí to byť veľmi zaujímavé pozerať najprv Zero. Asi najlepšie bojové anime ktoré som zatiaľ videl.

High School DxD - High School DxD New (2013) (série)

Z toho príbehu by sa jeden posral, ono by to mohlo byť fakt epické keby to zobrali vážne. Inak stále tie isté kvality, mne je len strašne ľúto že sa Issei nedostal ku svojej túžbe, tááááák som sa na to tešil ;)

High School DxD (2012) (seriál)

5*! Dobre...možno to preháňam a pre iné anime to je nespravodlivé, ale čo zaujíma mňa je že som sa bavil nepretržite od začiatku do konca. A to nielen na vtipoch a kozičkách ale na !veľmi! zaujímavom príbehu, hlavne ak povážime dĺžku seriálu a prvotnú, nepríbehovú povahu seriálu. Určite moje najväčšie anime kvalitatívne prekvapenie

Kokuhaku (2010)

Rád vidím trpieť malých parchantov, tu som si to užil naplno. Na konci nečakalo dokonca ani žiadne odpúšťanie a podobné sračkoviny. Jediné čo by som mohol vytknúť je to prejavovanie emócií, bolo mi občas trápne keď sa tam hádzali po zemi, ale japonské hrané filmy nepoznám tak to je možno normálne...

Kodomo no džikan (2007) (seriál)

Všetci čo tu píšete aké je to strašne "pedofilné", pochybujem že ste videli viac ako tri časti... Ono to síce na začiatku vyzerá ako blbosť bezo zmyslu ale ak necháme predsudky stranou(presne preto som si to na čsfd pozrel až po dopozeraní) tak je to výborné anime. Šiesta časť bola úžasná. Všetko to predvázdanie sa kokonoe pred učiteľom má svoj dôvod ktorý je veľa krát spomenutý a čuduj sa svete, nieje to tak rozdielne od reality(vlastná skúsenosť z blízkeho okolia) Ako sa asi musí cítiť decko bez rodičov keď sa o neho stará brat ktorý je tiež decko a je stále v práci... Ale áno, vlastne je to len hentai pre pedofilov ako to tu všetci s úsmevom uvádzate... Alebo nie? EDIT - Po dlhom čase som dočítal mangu. Kto chce príbeh Aokiho a Rin pochopiť (manga pokračuje až do Rininých šestnástich), smelo do toho. Stojí to za to. 9/10

Clannad - After Story (2008) (série)

Po prejdení dvoch noviel od Key-u a videní všetkých ich anime komentár musím upraviť. Hlavne si treba uvedomiť že novela má veľa možných koncov a aby sa človek dostal k finálnemu "true endingu" musí prečítať aj tie zlé. To že budete mať vysvetlený príbeh AS na nejakom obrázku vám nepomôže, je potreba si to prejsť. Kvality Clannadu a AS myslím netreba veľmi rozpisovať, ak existuje niečo kvôli čomu si dám tú prácu a zmením niečo na sebe a svojom živote, tak je to práve AS. Sountrack(najlepšie priamo z novely) je jedna z najhranejších vecí v mojom playliste.

Clannad (2007) (seriál)

Po dlhom rozmýšľaní dávam 3*, nebolo to zlé ale strašne priemerné... Oproti Kanonu sklamanie. Absolútne žiaden nový nápad a to že okazaki skončil s tým, s kým skončil bolo jasné a pevne dané už od začiatku... Uvidíme čo ponúkne AS ale po tomto už teda veľa nečakám... Po AS mám lepší pocit, všetko nadväzuje už od začiatku.. Takže zvyšujem po treťom pozretí. 5*

Ore no imóto ga konna ni kawaii wake ga nai - Season 2 (2013) (série)

Očakávania sa splnili a prekonali, nemám tomu absolútne čo vytknúť. Výborne(a v rámci normy aj pre detského diváka), na rozdiel od väčšiny broXsis anime kde je ten incest fakt sila a tá posledná časť... vážne krása. Prial som si aby to skončilo inak aj keď viem že inak to skončiť nemohlo... ale veď to je anime tak prečo nemohlo? (T.T) Možno je to nespravodlivosť oproti iným anime ale u mňa to je jasných 5*

O dívce, která proskočila časem (2006)

Krása, čakal som od toho príliš veľa ale aj tak som toho dostal ešte viac. Koniec bol trochu iný ako som čakal ale pekne zapadá do toho civilného prostredia. Animácia je výborná a som rád že je taká normálna a žiadne Moe, v takomto filme to pôsobí oveľa lepšie. Za hudbu si tiež zaslúži pochvalu.