• Romantický

Thoda Pyaar Thoda Magic (2008)

Ústřední dvojice Saif Ali Khan a Rani Mukherjee (nedávno si změnila anglickou transkripci jména na Mukherji :-)) mě nějak přestává bavit. Zvlášť ve filmech se "sladkými" dětmi. Postava Geety mi tak nějak připomněla Mary Poppins.

Mamma Mia! (2008)

Možná to byl kýč, ale ABBU jsem kdysi baštila, jako tenkrát téměř každý. A protože jsem film viděla v Lillehammeru, kde právě pršelo a byla zima, tak mě opravdu zahřál. :-)

Aamir (2008)

Něco jako Telefonní budka. Tu však vystřídal mobil. A hlavního hrdinu nedeptá šílenec, ale pákistánští teroristé.... Díky tomu ale celý příběh vyzní poněkud méně uvěřitelně a trochu postrádá logiku. Ale slušné psycho. Žádné rozjásané tanečky.

Morgan Pålsson - Världsreporter (2008)

Tak nějak váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Určitě to nebylo žádné přelomové dílo světové kinematografie, ale docela jsem se nasmála. Morgan byl opravdu mimořádný hňup. Něco jako Žhavé výstřely.

Mausam (1975)

Sharmila Tagore v hlavní dvojroli Chandy i Kajli. Zatím jsem neviděla příliš indických hereček na plátně kouřit. Jako Kajli kouří Sharmila laciná beedi. Také pije jako duha. Což ovšem u bengálských žen zas taková novinka není. :-))

Jaane Tu... Ya Jaane Na (2008)

Jai a Aditi se milují a nevědí o tom, tak hledají štěstí někde jinde, aby nakonec zjistili, že jsou stvořeni jeden pro druhého.... No, co na takovém filmu může být objevného... Nebýt pár skvělých epizodních postav, asi bych usnula.... Ale třeba manželé Shahovi (Naseeruddin a Ratna) vytvořili manželský pár i na plátně. A ač Naseeruddin hraje zesnulého na obraze, tak ta jeho role, to je to nejlepší... V hlavní mužské roli synovec slavného Aamira Khana . Aamir Khan je také producentem tohoto filmu.

Mladá léta Erika Nietzscheho (2007)

Zpráva o mladých létech (a tvůrčím utrpení) Larse von Triera a také o katastrofálním stavu dánské kinematografie. Podle imdb měla film původně režírovat Trierova "dogmatická" kolegyně Lone Sherfig (Italština pro začátečníky), ale nějak se nepohodli.... Film tedy nakonec režíroval Jacob Thuesen (Anklaget).

Na scestí (1998)

V současnosti asi dva za hranicemi své vlasti nejslavnější dánští herci v hlavních rolích, jeden z nich s dokonce podílel na scénáři, a jejich islandská divoká jízda.

Ek Chalis Ki Last Local (2007)

Poslední vlak v 1:40. Tak zní překlad do češtiny. Chvílemi vtipná černá komedie, marně si lámu hlavu odkud vypůjčená. Na škodu je ovšem rozhodně délka.. Asi tak v půlce filmu začne člověku být jasné, jak by ten film měl skončit. A taky je jasné, že se ke zdárnému konci dopracuje několika pořádnými zvraty v příběhu, které bude ještě pěkně dlouho trvat....