• Romantický

Milovaní (2006)

Otec a syn k sobě hledají cestu po tragické události.

Na vrchol (1982)

Islandská "kultovní" hudební komedie. Kapela z filmu skutečně existuje. Pár fotek tady. Jedna hvězda navíc, možná z nostalgie, že na Island se znova hned tak nepodívám

Vasoolraja M.B.B.S (2004)

V podstatě naprosto přesná kopie filmu Munnabhai M.B.B.S. Pokud člověk vidí jeden, nemusí vidět druhý. Záleží jen na tom, zda dá přednost hlavní komické dvojici Sanjay Dutt - Boman Irani, nebo Kamal Hassan - Prakash Raj. A také jestli upřednostňuje hindštinu, nebo tamilštinu. :-))) Za pozornost také stojí to, že v obou verzích jsou ti představitelé zlých tatíků vyvolených krásek ve skutečnosti mladší, než ti hlavní hrdinové. Ještě existuje telugská verze Shankar Dada MBBS. Tu jsem však neviděla. A asi ani neuvidím, i když Chiranjeevi je taky fešák :-). A toho zlého děkana hraje Paresh Rawal, můj snad nejoblíbenější indický komik.

Chehraa (2005)

Budoucí psychiatr se má oženit se svou spolužačkou. Ta však těsně před svatbou zmizí. Objeví se pak zčistajasna po 5 letech jako jeho pacientka a zdá se, že si pamatuje jen ten den, kdy se měla jít představit rodičům svého nastávajícího. Vidět indický film bez flashbacků, to je docela rarita. Tenhle thriller jich měl ještě o něco více než obyčejně. Tak jsem se trochu ztratila v čase.

Život v metropoli (2007)

Další z filmů o několika dvojicích, které hledají lásku. Jeden z příběhů je tak trochu (trochu víc) inspirovaný filmem Byt s Jackem Lemmonem. A nedávná vítězka soutěže Big Brother, Šilpa Šetty, která mimo jiné musela také čelit obvinění z obscénního chování na veřejnosti (společně s Richardem Gerem), tu hraje příkladně ctnostnou indickou manželku, která statečně odolává pokušení začít si románek a která v zájmu zachování rodiny zavírá oči před manželovou nevěrou. Ale to, že znám i nějaké ty drby o představitelích hlavních rolí, je právě to, co mi kolikrát připadá na indických filmech zábavné. Více o filmu, také fotky, zde.

Mé srdce touží (2001)

Pravděpodobně třetí indický film, který jsem viděla... Předcházely Lagaan a Bouřlivá svatba... Rozhodně typický představitel hlavního bolly proudu po roce 2000 bych řekla... Vzpomínám si, že jsem tu dlouhou stopáž nebyla tenkrát schopná dát na jeden zátah a pouštěla si film k rehabilitaci po úraze na několikrát... A málem jsem tenkrát z toho rotopedu spadla smíchy. Ty repliky pro mě byly v té době neúnosné... Ale pohled se posunul.... Je to nadprůměr. :-)

Jhankaar Beats (2003)

Jeden z mých nejoblíbenějších indických filmů.

Repríza (2006)

No, do Kari se měl znovu zamilovat Filip, ne Erik. A norská příroda? To jako to pláž v centru Osla? :-) Jinak mi to hodně připomnělo jiný norský film, který ale neměl takovou mediální podporu. A totiž Sinus. Jinak plakát a trailer zde.

Antarmahal: Views of the Inner Chamber (2005)

Film, který produkovala manželka indické megastar, Amitabha Bachchana, Jaya. Bengálská tvorba se od té bollywoodské hodně liší, filmy jsou to dost pomalé, až nudné. A depresivní. To, že člověk hrdinům nerozumí, ovšem neznamená, že by se tak indičtí rádžové a navábové v minulosti nechovali. Film se rozhodně nedá doporučit jako typická ukázka indické kinematografie. :-)