• Romantický

Amodini (1994)

Taková rodinná záležitost. Chidananda Das Gupta v něm režíruje svoji dceru Aparnu Sen a vnučku Konkonu Sen Sharma. Ale svěřil jim pouze vedlejší role. :-)

Bheja Fry (2007)

Indická parafráze na Blbce k večeři. Zachován je však především rámec příběhu. Osudy hrdinů jsou přece jen trochu jiné.

Mixed Doubles (2006)

Film plný mých oblíbených herců. Více o filmu, taky fotogalerie, na oficiálních stránkách režiséra zde.

Královna řeky (2005)

Viděla jsem to už před delší dobou, docela dlouho to chybělo v databázi. S odstupem času si vybavuju jen to, že jsem se trochu v těch přeběhnutích hlavní hrdinky z jedné válčící strany na druhou ztrácela.

Chandralekha (1997)

Malajalámský remake filmu Zatímco jsi spal.

Nishabd (2007)

Mám ráda filmy Rama Gopala Varmy. Mám také ráda filmy s Amitabhem Bačhčhanem, i když spíše ty starší. Ale u téhle indické parafráze na Lolitu se mi klížily oči a nějak jsem nemohla prostě udržet pozornost. A myslím, že když film člověka nudí, tak je to horší, než když ho štve. :-) Kdo bych chtěl vidět pár fotek a trailer, tak tady.

Nebezpečně výbušná trhavina (2006)

Právě jsem se zamilovala do hlášky: „To je samotná podstata umění, že lidé nedostávají to, co se jim líbí.“

Trojitá výzva (2006)

Mně to tedy přišlo spíš poučné pro rodiče. Aby si uvědomili, že 15-tileté slečny už nebývají žádná neviňátka a že když holky zůstanou doma, neznamená to, že si právě nezadělávají na slušný malér. Věkem patřím spíš k těm rodičům. A moje máma byla schopná kupovat neteři ještě, když jí bylo 14, Méďu Pusíka. :-)

Don (2006)

Možná si tím Shahrukh Khan řešil nějaký komplex z Amitabha Bachchana. :-) A tak v remaku slavného Amitabhova filmu ze sedmdesátých let přibylo trochu krve, trochu víc proměn jednotlivých postav ze zloduchů v dobráky a naopak, červený zápisník byl nahrazen dvd a vše bylo korunováno pokusem o rozporuplný konec ve stylu Obvyklých podezřelých.....